Česká golfová federace

Aktuality

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičková bronzová

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičková bronzová

Klára Kuchařová, Čtvrtek 26. září 2019

Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

Skvělými výsledky, ale se smolným koncem, završila česká žákovská reprezentace své výkony na letošním The Evian Juniors Cup ve Francii.

Družstvo si totiž vybojovalo čtvrté místo, avšak při kontrole výsledkové listiny si Jakub Janda všiml špatně zapsaného skóre na jamkách 16 a 18 - celkový výsledek sice odpovídal (72), ale nižší zapsané skóre na poslední jamce znamenalo diskvalifikaci. Český tým si tak pohoršil o dvě příčky a s výsledkem +34 mu patří konečné šesté místo, což je stále v konkurenci šestnácti zemí světa solidní výsledek.

Nejlepší hráčkou českého týmu byla Denisa Vodičková, která dnes zopakovala kolo v paru z prvního dne a s celkovým skóre +5 vybojovala třetí místo na stupni vítězů mezi dívkami.

Týmový rekord zaznamenal Maximillian Jelínek, když dnes pokořil par hřiště a se 70 ranami si snížil celkový součet na +13 a zajistil si tím konečné umístění v TOP 10 v chlapecké kategorii.

Třetím započítaným výsledkem bylo dnešních 77 ran Terezy Schwarzové, pro kterou to znamenalo nejlepší výsledek turnaje. S 25 ranami nad par se umístila na 18. příčce v dívčí kategorii. 

"Dnes byly skvělé podmínky pro hru a také podle toho vypadaly výsledky. Za dnešní výkony musím celý tým moc pochválit, nevzdali se po dvou kolech, která nebyla podle našich očekávání a bojovali do samého konce," pochvaluje si hru svých svěřenců kapitán Svatopluk Býma

"Samozejmě nás mrzí Jakubova diskvalifikace, prošel si pořádnou školou. Chválím ho však za fair play - a nejen já, protože byl pochválen na samotném závěrečném vyhlášení za fair play a sportovní přístup, když se šel k rozhodčím sám diskvalifikovat," komentuje nepříjemnou situaci kapitán.

"Naopak nám náladu spravila Denisa, která skvělou hrou po celou dobu turnaje vybojovala bronz mezi dívkami. Maxova runda pod par byla úžasná a Tereze se dnes dařilo nejlépe ze všech dní. Všem patří veliká pochvala."

LEADERBOARD

Datum: Čtvrtek 26. září 2019
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP