Česká golfová federace

Aktuality

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Petr Halaburda, Čtvrtek 12. září 2019

Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

Turnaj pro maximálně 70 hráčů z celého světa, na kterém mohou hrát pouze šampióni svých zemí, případně vítězové jiných významných juniorských akcí, se hraje od roku 2001 a postupem času si získal pověst významné zkoušky hráčů do 18 let. Před šesti lety obsadil Šimon Zach dvanácté místo, ale Václav Tichý nejlepší český výsledek třetím místem překonal.

Místo na stupních vítězů si český talentovaný golfista (79+78+72) vybojoval především díky závěrečnému kolu, které zahrál v paru (72), což bylo vůbec nejnižší skóre během celého turnaje. Na stejný výsledek dosáhli už pouze švédský hráč a Korejka.

„Byl to skvělý zážitek, výborný turnaj ve všech ohledech. Všichni hráči bydleli společně na jednom místě, organizátoři se od nás starali skutečně od rána do večera,“ pochvaluje si český mladík atmosféru turnaje.

A působivé bylo i samotné dějiště turnaje, slovutný Royal Portrush. „Bylo super se postavit na odpaliště, kde jen před pár měsíci stáli nejlepší hráči světa,“ připomněl, že na stejném místě v Severním Irsku se hrál letošní ročník The Open Championship.

Soutěž byla velkou zkouškou odolnosti i hráčských schopností mladých hráčů. „Jsem rád, že se mi i přes silný vítr a déšť podařilo jedno kolo dohrát ve výborném skóre a dotáhnout se na bednu,“ uzavřel hodnocení Tichý.

Patricii Mackové nevyšlo úvodní kolo, ale v dalších dnech (85+79+76) se posouvala ve výsledkové listině směrem nahoru a nakonec veze ve startovním poli 62 hráčů a hráček velmi solidní 24. příčku.

 

Datum: Čtvrtek 12. září 2019
Všechny články autora

Související články

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Mladí Češi startují na juniorském Evian Championship
Mladí Češi startují na juniorském Evian Championship

23.09.2019 | Šampionát The Evian Championship Junior's Cup již tradičně navazuje na významný ženský turnaj a mladí Češi budou bojovat o co nejlepší umístění mezi 16 týmy světa. Ve třináctém ročníku se naši starší žáci (U14) pokusí navázat na loňský úspěch, kdy z Francie přivezli čtvrté místo.

European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...
European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...

27.07.2019 | Třetí kolo na mládežnickém mistrovství Evropy do 16 let (European Young Masters) nebylo dohráno a jeho výsledky anulovány. Výsledky po druhém kole jsou tak konečné. Češi obsadili v týmové soutěži sedmé místo, Filip Jakubčík i Dan Hlaváček skončili v elitní desítce.

European Young Masters zvedá oponu, jak si povedou ...
European Young Masters zvedá oponu, jak si povedou ...

24.07.2019 | Dnes bude pokračovat program European Young Masters na Kunětické Hoře oficiálním tréninkovým kolem, v podvečer byla soutěž zahájena slavnostním ceremoniálem. Ve čtvrtek vypuknou třídenní boje naplno.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP