Česká golfová federace

Aktuality

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Petr Halaburda, Čtvrtek 12. září 2019

Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

Turnaj pro maximálně 70 hráčů z celého světa, na kterém mohou hrát pouze šampióni svých zemí, případně vítězové jiných významných juniorských akcí, se hraje od roku 2001 a postupem času si získal pověst významné zkoušky hráčů do 18 let. Před šesti lety obsadil Šimon Zach dvanácté místo, ale Václav Tichý nejlepší český výsledek třetím místem překonal.

Místo na stupních vítězů si český talentovaný golfista (79+78+72) vybojoval především díky závěrečnému kolu, které zahrál v paru (72), což bylo vůbec nejnižší skóre během celého turnaje. Na stejný výsledek dosáhli už pouze švédský hráč a Korejka.

„Byl to skvělý zážitek, výborný turnaj ve všech ohledech. Všichni hráči bydleli společně na jednom místě, organizátoři se od nás starali skutečně od rána do večera,“ pochvaluje si český mladík atmosféru turnaje.

A působivé bylo i samotné dějiště turnaje, slovutný Royal Portrush. „Bylo super se postavit na odpaliště, kde jen před pár měsíci stáli nejlepší hráči světa,“ připomněl, že na stejném místě v Severním Irsku se hrál letošní ročník The Open Championship.

Soutěž byla velkou zkouškou odolnosti i hráčských schopností mladých hráčů. „Jsem rád, že se mi i přes silný vítr a déšť podařilo jedno kolo dohrát ve výborném skóre a dotáhnout se na bednu,“ uzavřel hodnocení Tichý.

Patricii Mackové nevyšlo úvodní kolo, ale v dalších dnech (85+79+76) se posouvala ve výsledkové listině směrem nahoru a nakonec veze ve startovním poli 62 hráčů a hráček velmi solidní 24. příčku.

 

Datum: Čtvrtek 12. září 2019
Všechny články autora

Související články

Filip Jakubčík po vítězství na Floridě už nemusí ...
Filip Jakubčík po vítězství na Floridě už nemusí ...

22.01.2021 | První start v turnaji AJGA vynesl Filipu Jakubčíkovi nejen premiérové vítězství v sérii, ale také automatickou kvalifikaci na další soutěže. Pro sedmnáctiletého českého golfistu to byl od podzimního příletu již třetí titul na americké půdě.

Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...
Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...

19.01.2021 | Přes kvalifikaci se musel probít Filip Jakubčík do hlavní části prestižního turnaje Sean Foley Perfomance Junior Championship, který pak suverénně vyhrál (-7) s náskokem osmi ran a dokonale zaskočil domácí favority.

Jak bude vypadat mezinárodní sezóna 2021?
Jak bude vypadat mezinárodní sezóna 2021?

30.11.2020 | Návrat k tradičnímu schématu největších mezinárodních turnajů, které (snad) už nebude ovlivňovat koronavirová epidemie. Tak vypadá přehled hlavních mezinárodních amatérských akcí pro rok 2021 podle termínové listiny Evropské Golfové Asociace.

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP