Česká golfová federace

Aktuality

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Petr Halaburda, Čtvrtek 12. září 2019

Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

Turnaj pro maximálně 70 hráčů z celého světa, na kterém mohou hrát pouze šampióni svých zemí, případně vítězové jiných významných juniorských akcí, se hraje od roku 2001 a postupem času si získal pověst významné zkoušky hráčů do 18 let. Před šesti lety obsadil Šimon Zach dvanácté místo, ale Václav Tichý nejlepší český výsledek třetím místem překonal.

Místo na stupních vítězů si český talentovaný golfista (79+78+72) vybojoval především díky závěrečnému kolu, které zahrál v paru (72), což bylo vůbec nejnižší skóre během celého turnaje. Na stejný výsledek dosáhli už pouze švédský hráč a Korejka.

„Byl to skvělý zážitek, výborný turnaj ve všech ohledech. Všichni hráči bydleli společně na jednom místě, organizátoři se od nás starali skutečně od rána do večera,“ pochvaluje si český mladík atmosféru turnaje.

A působivé bylo i samotné dějiště turnaje, slovutný Royal Portrush. „Bylo super se postavit na odpaliště, kde jen před pár měsíci stáli nejlepší hráči světa,“ připomněl, že na stejném místě v Severním Irsku se hrál letošní ročník The Open Championship.

Soutěž byla velkou zkouškou odolnosti i hráčských schopností mladých hráčů. „Jsem rád, že se mi i přes silný vítr a déšť podařilo jedno kolo dohrát ve výborném skóre a dotáhnout se na bednu,“ uzavřel hodnocení Tichý.

Patricii Mackové nevyšlo úvodní kolo, ale v dalších dnech (85+79+76) se posouvala ve výsledkové listině směrem nahoru a nakonec veze ve startovním poli 62 hráčů a hráček velmi solidní 24. příčku.

 

Datum: Čtvrtek 12. září 2019
Všechny články autora

Související články

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde