Česká golfová federace

Aktuality

Ondřej Lieser veze stříbro z Penati a ojedinělý albatross na šestiparu

Ondřej Lieser veze stříbro z Penati a ojedinělý albatross na šestiparu

Petr Halaburda, Úterý 10. září 2019

Český profesionál Ondřej Lieser obsadil druhé místo na Slovak Championship Open. Možná ještě více než na druhé místo bude jednou vzpomínat, jak proháněl Roryho Sabbatiniho až do druhé jamky play-off, a že navíc v prvním kole zahrál albatross na zdejším 712 m dlouhém šestiparu.

Ondřej Lieser už v prvním kole na Penati hrál 69 ran (-4) stejně jako slovutný Jihoafričan, hrající od letošní sezóny pod slovenskou vlajkou. Dnes oba lídři zapisovali 70 úderů a šli do play-off, které se odehrávalo na 18. jamce. Rozhodlo se na druhý pokus, kde Sabbatiniho birdie znamenalo vítězství.

Lieser ale přiznal, že se přes výborný výsledek necítil zrovna komfortně. „Popravdě musím přiznat, že jsme oba dnes předvedli ubojovaný výkon, nedařilo se nám ani jednomu podle představ,“ okomentoval český golfista finálové kolo, po kterém zvedl nad hlavu pohár muž, který zřejmě bude příští rok hájit slovenské barvy na olympiádě.

Sabbatini odvážel pohár, zatímco Lieser nezapomene podle všeho především na úvodní den turnaje, kdy na šestiparové jamce č. 15 hřiště Legend Course zapisoval albatross – míč totiž dostal do jamky třetí ranou.

„Driver, trojka dřevo a šestka železo z nějkých 190 metrů,“ popsal lakonicky český hráč výjimečný okamžik své kariéry. „Dost možná jsem první hráč, který zahrál jamku s parem na tři,“ žertoval Lieser, kterého čekají v závěru sezóny ještě důležité turnaje.

Od 18. do 21. září vstoupí do kvalifikační školy European Tour, připravuje se také na závěrečné turnaje Pro Golf Tour.

Ve slovenském turnaji startovala celá řada dalších Čechů a také Kateřina Krásová. Do TOP 10 se vedle Liesera probojovali rovněž Michal Pospíšil (T3.), Aleš Kořínek (7.) a Tadeáš Sedláček (T8.). 

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Úterý 10. září 2019
Všechny články autora

Související články

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.
Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...
Czech Classic, 1. kolo: Hřiště hráče potrápilo, ...

18.06.2019 | Český amatér Vítek Novák je v čele turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda. Hráčské pole tvrdě bojovalo s náročným hřištěm, pod par se dostali pouze dva hráči.

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...
Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...

17.06.2019 | Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda. ...

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Jan Cafourek veze 11. místo z turnaje Pro Golf Tour
Jan Cafourek veze 11. místo z turnaje Pro Golf Tour

04.06.2019 | Jedenácté místo, 680 eur a posun na desáté místo Order of Merit 2019 série Pro Golf Tour veze z Německa český profesionál Jan Cafourek. Třicetiletý golfista tak nadále reálně bojuje o umístění do pátého místa konečného pořadí sezóny, znamenající postup na European Challenge Tour.

Challenge Tour ve Španělsku: Skvělý český rozjezd, ...
Challenge Tour ve Španělsku: Skvělý český rozjezd, ...

05.05.2019 | Skvělý rozjezd měli čeští golfisté na turnaji European Challenge Tour ve Španělsku. Po úvodním kole Jan Cafourek i Filip Mrůzek sahali po nejvyšších umístěních. Cafourek však nezvládl druhé kolo a neprošel cutem, jeho krajan klesal pořadím každým kolem, nakonec obsadil dělené 38.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Reklama
Banner