Česká golfová federace

Aktuality

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

Petr Halaburda, Neděle 8. září 2019

Vítězství ve 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour získali na Kunětické Hoře v obou kategoriích lídři po sobotě: Matyáš Zapletal dalším skvělým výkonem (66) utekl svým soupeřům, Lucie Harcubová těsnou výhru zachraňovala na osmnáctce. Z vítězství v sérii se radují Gabriela R. Vítů a David Benák.

Po sobotě se zdálo, že už je téměř rozhodnuto mezi ženami, kde Lucie Harcubová vedla před Denisou Vodičkovou o šest ran. Jenže po 53 jamkách se už málem schylovalo k play-off, neboť vedoucí turnaje (dnes 76) neměla svůj den a její soupeřky Denisa Vodičková (71) s Kateřinou Čermákovou (70) mocně dotahovaly. Na poslední jamce obě pronásledovatelky sice zapisovaly birdie, ale totéž se povedlo pozdější vítězce a to jí stačilo k uhájení těsného vítězství.

Harcubová vyhrála o ránu (celkem +1), druhá skončila Vodičková (+2), bronz brala Čermáková (+3). Zatímco na prvních třech místech se skóre neměnilo, na dalších pozicích se už výsledková listina částečně přeskupila. Gabriela Roberta Vítů (+12) se díky osmému místu vyhoupla do čela celkových výsledků série za celou sezónu.

Lídr mezi muži Matyáš Zapletal (dnes 66) vstupoval do třetího kola s ránou náskoku, ale dnes svým soupeřům nedal moc šancí ho ohrozit. Po jedničce se na něj sice ještě dotáhl Filip Jakubčík (73), ale pak se hráč domácího klubu dostal do podobné ráže jako v sobotu a s celkovým výsledkem -14 vyhrál s náskokem osmi ran před Jakubčíkem (-6) a třetím Davidem Benákem (-2), který se ale díky bronzu raduje z celkového vítězství v Tour.

Největšími přispěvateli v rámci celosezónního charitativního projektu hlavního partnera "Dobrá rána pomáhá" se stali v turnaji Elizabeth Křenovská (11x birdie) a Matyáš Zapletal (19x birdie, 1x eagle).

Konečné výsledky 4. RB CGAT
Konečné výsledky série

Datum: Neděle 8. září 2019
Všechny články autora

Související články

Shrnutí sezóny RB CGAT 2020: Šest vítězů, 80 výsledk ...
Shrnutí sezóny RB CGAT 2020: Šest vítězů, 80 výsledk ...

05.11.2020 | Seriál pro nejlepší české amatéry přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour nejen z pohledu statistik. Šest různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř dva tisíce birdie a 80 kol bylo zahráno pod par.

Kalendář turnajů ČGF 2021: Soutěžní sezóna začne 23.
Kalendář turnajů ČGF 2021: Soutěžní sezóna začne 23.

01.11.2020 | Soutěžní sezóna ČGF v příštím roce odstartuje prvním turnajem Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour 23. dubna na Zbraslavi a zakončena bude v prvním říjnovém víkendu mládežnickými šampionáty družstev do 14 a 18 let na třech různých hřištích. Vyplývá to z aktualizovaného Kalendáře turnajů ČGF 2021.

President Masters, 3. kolo: V sychravém počasí ...
President Masters, 3. kolo: V sychravém počasí ...

26.09.2020 | Deštivé a chladné počasí provázelo závěrečné kolo President Masters Invitational presented by Raiffeisenbank, které dnes bylo zakončeno v Mariánských Lázních. Vítězství slaví Ondřej Lisý (+2) a Natálie Saint Germain (+6).

President Masters, 2. kolo: Změny v čele lead ...
President Masters, 2. kolo: Změny v čele lead ...

25.09.2020 | Nové lídry má po druhém kole President Masters Invitational presented by Raiffeisenbank v Mariánských Lázních. Do čela mužské soutěže se probojoval Ondřej Lisý, mezi ženami si vypracovala náskok Natálie Saint Germain.

President Masters, 1. kolo: Bratrské duo v čele, ...
President Masters, 1. kolo: Bratrské duo v čele, ...

24.09.2020 | Sedm výsledků pod par hřiště, v čele bratrská dvojice a také trochu neočekávané vedení Veroniky Kedroňové. Takový byl průběh úvodního kola President Masters Invitational presented by Raiffeisenbank, které dnes odstartovalo v Mariánských Lázních.

President Masters uzavře domácí sezónu výkonnostních ...
President Masters uzavře domácí sezónu výkonnostních ...

23.09.2020 | Sedmašedesát golfistů a golfistek je na startovní listině President Masters Invitational presented by Raiffeisenbank, který začne ve čtvrtek v Mariánských Lázních. Jde o poslední tuzemský turnaj české amatérské špičky v sezóně.

Konec termínu pro přihlášení na President Masters ...
Konec termínu pro přihlášení na President Masters ...

17.09.2020 | Přihlášení na turnaj President Masters Invitational presented by Raiffeisenbank, který startuje za týden v Mariánských Lázních, je možné do pondělí 21. září.

RB CGAT Telč, 3. kolo: Frýdlová jistým krokem, ...
RB CGAT Telč, 3. kolo: Frýdlová jistým krokem, ...

06.09.2020 | Dramatický závěr do poslední rány si schovali golfisté na poslední kolo letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Telči. Po ztrátě Filipa Ráži na 18. jamce se z titulu radoval Matěj Bača (-11), v ženách potvrdila skvělou formu vítězstvím Kristýna Frýdlová (-8).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP