Česká golfová federace

Aktuality

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

4. RB CGAT: Zapletal dosprintoval pro jasnou výhru, Harcubová těsně udržela

Petr Halaburda, Neděle 8. září 2019

Vítězství ve 4. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour získali na Kunětické Hoře v obou kategoriích lídři po sobotě: Matyáš Zapletal dalším skvělým výkonem (66) utekl svým soupeřům, Lucie Harcubová těsnou výhru zachraňovala na osmnáctce. Z vítězství v sérii se radují Gabriela R. Vítů a David Benák.

Po sobotě se zdálo, že už je téměř rozhodnuto mezi ženami, kde Lucie Harcubová vedla před Denisou Vodičkovou o šest ran. Jenže po 53 jamkách se už málem schylovalo k play-off, neboť vedoucí turnaje (dnes 76) neměla svůj den a její soupeřky Denisa Vodičková (71) s Kateřinou Čermákovou (70) mocně dotahovaly. Na poslední jamce obě pronásledovatelky sice zapisovaly birdie, ale totéž se povedlo pozdější vítězce a to jí stačilo k uhájení těsného vítězství.

Harcubová vyhrála o ránu (celkem +1), druhá skončila Vodičková (+2), bronz brala Čermáková (+3). Zatímco na prvních třech místech se skóre neměnilo, na dalších pozicích se už výsledková listina částečně přeskupila. Gabriela Roberta Vítů (+12) se díky osmému místu vyhoupla do čela celkových výsledků série za celou sezónu.

Lídr mezi muži Matyáš Zapletal (dnes 66) vstupoval do třetího kola s ránou náskoku, ale dnes svým soupeřům nedal moc šancí ho ohrozit. Po jedničce se na něj sice ještě dotáhl Filip Jakubčík (73), ale pak se hráč domácího klubu dostal do podobné ráže jako v sobotu a s celkovým výsledkem -14 vyhrál s náskokem osmi ran před Jakubčíkem (-6) a třetím Davidem Benákem (-2), který se ale díky bronzu raduje z celkového vítězství v Tour.

Největšími přispěvateli v rámci celosezónního charitativního projektu hlavního partnera "Dobrá rána pomáhá" se stali v turnaji Elizabeth Křenovská (11x birdie) a Matyáš Zapletal (19x birdie, 1x eagle).

Konečné výsledky 4. RB CGAT
Konečné výsledky série

Datum: Neděle 8. září 2019
Všechny články autora

Související články

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...
Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...

05.07.2020 | Sára Kousková a Václav Tichý slaví titul na druhém turnaji letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Dýšině u Plzně. Oba šampióni se současně dostali do čela žebříčku třídílné série, která bude zakončena počátkem září v Telči.

2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...
2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...

04.07.2020 | Sára Kousková jistě kráčí k titulu z 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Před finálovým kolem má v čele ženské soutěže dominantní náskok sedmi ran. V mužské kategorii se dá naopak očekávat velké drama - ve třech ranách je seřazeno šest hráčů. V čele mužského leaderboardu je Václav Tichý.

Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...
Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...

03.07.2020 | Na skvěle připraveném, ale technicky náročném dýšinském hřišti byl dnes rozehrán druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Zatímco v čele dámské soutěže je zkušená Sára Kousková (72), v mužské soutěži zaskočili své starší soky mladíci Maxmilián Jelínek a Nikolas Stoulil (oba 71).

Po dvou týdnech opět turnaj nejlepších tuzemských ...
Po dvou týdnech opět turnaj nejlepších tuzemských ...

02.07.2020 | Před dvěma týdny otevřel turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Beřovicích domácí sezónu pro nejlepší amatéry a už během následujícího víkendu čeká českou špičku druhý ze tří letošních turnajů série. Hrát se bude od pátku do neděle v Greensgate Golf & Leisure Resortu v Dýšině u Plzně.

Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...
Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...

21.06.2020 | S dvouměsíčním zpožděním kvůli epidemii se uskutečnil vstupní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, který dnes skončil v Beřovicích. Suverénně způsobem start-cíl ovládl mužskou soutěž Filip Ráža, v dámské kategorii získala Denisa Vodičková vítězství na třetí jamce play-off.

V Beřovicích jdou do trháku Ráža s Vodičkovou
V Beřovicích jdou do trháku Ráža s Vodičkovou

20.06.2020 | Také druhý den úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Beřovicích provázela nepřízeň počasí a silný déšť ovlivnil především hráčky v ženské kategorii. Výbornou formu na úvod sezóny přesto potvrdila vedoucí Denisa Vodičková, která jde - stejně jako mezi muži Filip Ráža - do trháku.

V Beřovicích jdou do čela Ráža a Melichová s  ...
V Beřovicích jdou do čela Ráža a Melichová s  ...

19.06.2020 | První turnaj letošní Raiffeisenbank Czech Golf Tour byl rozehrán v Beřovicích. V mužské kategorii se ujal vedení Filip Ráža (70) s náskokem jedné rány před kvartetem pronásledovatelů. V ženské části soutěže jdou do čela po skvělém výsledku (67) Jana Melichová a Denisa Vodičková.

Amatérská špička se sjela do Beřovic, aby doháněla ...
Amatérská špička se sjela do Beřovic, aby doháněla ...

18.06.2020 | Také domácí amatérská špička se dočkala. V pátek se prvním kolem turnaje úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour dostanou do plné soutěžní sezóny konečně i nejlepší tuzemští golfisté - do Beřovic se sjelo to nejlepší z tuzemského amatérského golfu.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP