Česká golfová federace

Aktuality

Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší amatérkou Patricie Macková

Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší amatérkou Patricie Macková

Klára Kuchařová, Neděle 25. srpna 2019

V boji do posledního puttu byla nejúspěšnější Skotka Carly Booth, která zvítězila na Tipsport Czech Ladies Open s výsledkem -9. Nejlepší Češkou a zároveň nejlepší amatérkou se stala dorostenka Patricie Macková se skóre -4.

Skvělý turnaj nejvyšší evropské tour Tipsport Czech Ladies Open dnes skončil na Karlštejně. Duální turnaj LET a LETAS vyhrála sedmadvacetiletá Carly Booth ze Skotska, která na poslední jamce proměnila metrový putt do vítězství a výsledku -9. Ve třech kolech hrála 68, 69 a 70 ran a zajistila si výhru 19.200 euro.

Carly Booth rozehrála své finálové kolo s bogey na první jamce, když poslala drive do autu na driving range. "Po čyřech jamkách jsem byla dokonce na výsledku +3 pro kolo, ale potom jsem zabrala a zahrála sedm birdie," popisuje svůj pomalejší rozjezd letošní šampionka. "Jsem nesmírně šťastná, je to moje první vítězství po sedmi letech." 

Booth mohla ještě ohrozit její spoluhráčka ve finálovém flightu, Finka Sanna Nuutinen, která měla na posledním greenu reálnou šanci na birdie, čímž si mohla vynutit rozehrávku. Nakonec dělí druhé místo s dalšími třemi hráčkami na výsledku -8. 

Nejlepší Češkou a zároveň nejlepší amatérkou turnaje se stala osmnáctiletá Patricie Macková, která byla po 66 ranách v prvním kole dokonce ve vedení. V druhém i třetím kole přidala 73 ran a s celkovým výsledkem -4 si z domácího Karlštejna odváží dělené dvanácté místo. Pro Mackovou to byl první start na okruhu LET, zatím bylo pro ni největším úspěchem letošní šesté místo na turnaji LETAS na Konopišti, jednou už byla vyhlášena nejlepší amatérkou na LETAS ve Švýcarsku. 

Druhou nejlepší Češkou byla amatérka Tereza Melecká, která si dnes zajistila kolo za 72 ran i díky birdie na poslední jamce. Celkově zvládla celý turnaj dohrát v paru. Meleckou hned v pondělí čeká přelet zpět do USA, kde nastupuje do třetího ročníku na vysoké škole East Tennessee State University. "Koučka mi řekla, že si zasloužím odpočinek, tak mi prý dovolí dva dny bez golfu," smála se Melecká. 

Shodně 74 ran hrály Kateřina Vlašínová (celkem +1) s amatérkou Janou Melichovou (celkem +4). Stejně jako Meleckou čeká i Melichovou pondělní cesta do USA , kde odstartuje svůj druhý rok na škole Old Dominion. "Tohle byl můj první start na turnaji LET a jsem moc ráda, že jsem prošla cutem, určitě celý turnaj hodnotím pozitivně" komentuje Melichová. "V USA náš tým čekají v prvním semestru jenom tři turnaje, první začíná v září."

Výsledky 

FOTO Zdeněk Sluka/TCLO

Datum: Neděle 25. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Na Zbraslavi nejlépe začala Pia Babnik, Sára Kouskov ...
Na Zbraslavi nejlépe začala Pia Babnik, Sára Kouskov ...

16.09.2020 | Prvním soutěžním kolem začal v Prague City Golf na Zbraslavi ženský profesionální turnaj Amundi Czech Ladies Challenge. V čele je favorizovaná Pia Babnik ze Slovinska (-5), ale výborně si vede také řada českých hráček. Nejlépe Sára Kousková (-3), která je na děleném čtvrtém místě.

Amundi Czech Ladies Challenge na zbraslavském ...
Amundi Czech Ladies Challenge na zbraslavském ...

15.09.2020 | Ve středu 16. září v 8:30 vyrazí na hřiště Prague Golf City na jamkách 1 a 10 první flighty do ženského profesionálního turnaje Amundi Czech Ladies Challenge. Ve hře je 37.500 eur a také nádherná pozlacená trofej pro šampiónku.

Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...
Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...

04.08.2020 | První kontinentální profesionální turnaj po koronavirové pauze přinese v posledním srpnovém víkendu Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát v Berouně. Po dnešní tiskové konferenci je znám počet českých hráček, určena byla hrací odpaliště, hrát se bude o 200 tisíc eur.

Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open
Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open

24.08.2019 | Na turnaji Tipsport Czech Ladies Open prošly cutem čtyři české hráčky. Nejlepší Češkou zůstává Patricie Macková, která se drží na děleném sedmém místě. Finále si zahrají také Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká s Janou Melichovou.

Cílem českých hráček je projít cutem, dvě by rády ...
Cílem českých hráček je projít cutem, dvě by rády ...

23.08.2019 | České golfistky jsou před startem Tipsport Czech Ladies Open ve svých odhadech v anketě pořadatelů ohledně svého umístění vesměs opatrné. A to i přestože řada z nich má na zdejším hřišti uhrán v nedávné minulosti výsledek i výrazně pod 70 ran. Startuje se v 7:30.

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP