Česká golfová federace

Aktuality

Pohár klubů v Beřovicích odstartovali nejlépe Plzeňští

Pohár klubů v Beřovicích odstartovali nejlépe Plzeňští

Klára Kuchařová, Úterý 13. srpna 2019

Jednokolovou kvalifikaci na rány na začátek Poháru klubů zvládli nejlépe hráči Greensgate Golf Clubu, nejlepší individuální výsledek zapisoval Dan Hlaváček (65). Od středy na mistrovství ČR družstev do 16 let začnou boje o medaile, hrát se bude již výhradně na jamky.

V Beřovicích se dnes rozehrálo Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů a v jednokolové kvalifikaci na rány padaly skvělé výsledky. Na prvním místě se umístili dorostenky a dorostenci z Greensgate Golf Clubu, kterým se týmově zapisovaly dvě rány pod par (358).

O pouhou jedinou ránu za nimi skončili mladí reprezentanti Beskydského Golfového Klubu (359), na děleném třetím místě pak hráči Golf Clubu Hodkovičky Golf & Country Clubu Svobodné Hamry (oba 368). 

Svému týmu nejvíce pomohl Dan Hlaváček (Greensgate), který se dostal hluboko do červených čísel až na skóre -7 (65). Druhý nejlepší výsledek za 68 zapisovala dvojice z Ropice - Matěj Bača Denisa Vodičková (oba -4). V paru a lepším výsledku obešlo beřovickou osmnáctku celkem čtrnáct hráčů!

"Protože tu hrají i hráči s vyššími handicapy, byly dnešní pin pozice lehčí. Ti nejlepší hráči toho využili, a proto i padlo tolik skvělých výsledků," vysvětluje si dnešní výborné skóre hlavní rozhodčí šampionátu Vítězslav Štrouf"Hřiště je v těchto dnech zelenější hlavně díky nedávným dešťům. Greeny jsou sice více mokré, takže při počtu takřka 100 hráčů je to trochu problém v odpoledních flightech, ale na výsledcích se to nepodepsalo."

Ve středu začíná jamková část šampionátu, čtvrtfinále bývá klíčem k úspěchu. Čtyři nejúspěšnější týmy čeká v dalších dnech přímý boj o medaile.

Pavouk

Časový plán

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Úterý 13. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

MČR družstev ovládl Beskydský GK ve dvou kategoriích ...
MČR družstev ovládl Beskydský GK ve dvou kategoriích ...

22.08.2019 | Třídenní boje na Čeladné přinesly jména vítězů ve třech týmových šampionátech. Beskydský Golfový Klub ovládl mistrovství družstev dívek do 18 let a smíšených družstev žáků do 14 let. Třetí titul mezi chlapci do 18 let získal Golf Club Hodkovičky...

MČR družstev do 14 a 18 let jdou do finále
MČR družstev do 14 a 18 let jdou do finále

21.08.2019 | Na Čeladné už znají jména týmů pro finále MČR družstev dívek i chlapců do 18 let. O titul budou bojovat dívky GC Brno a Beskydský GK, mezi chlapci si to rozdají GC Hodkovičky a GC Brno. V MČR žáků do 14 let jsou ve vedení hráči Beskydského GK.

Odstartovaly boje o tituly mistrů ČR družstev ...
Odstartovaly boje o tituly mistrů ČR družstev ...

20.08.2019 | Deštivým dnem započala na Čeladné tři mládežnická mistrovství družstev. V kategoriích smíšených družstev do 14 let byla rozehrána soutěž na rány. V soutěžích chlapců a družstev dívek do 18 let známe semifinalisty letošního ročníku, který se hraje na jamky.

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let ...
Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let ...

16.08.2019 | Velkým překvapením je vítězný tým MČR smíšených družstev do 16 let - Poháru klubů. Hráči z G&CC Svobodné Hamry dnes zdolali své soupeře z GC Hodkovičky, na třetím místě se umístilo družstvo z GC Brno.

Čtvrtfinále Poháru klubů přineslo překvapující ...
Čtvrtfinále Poháru klubů přineslo překvapující ...

14.08.2019 | Dva nejlepší týmy úterní kvalifikace na rány jsou ze hry o medaile. Dnes čtyři nejúspěšnější družstva budou ve čtvrtek mezi sebou bojovat v Beřovicích o postup do finále a titul mistra ČR smíšených družstev mládeže do 16 let.

Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...
Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...

29.07.2019 | Minulý týden byly završeny kvalifikace, které rozhodly o účastnících závěrečných bojů mistrovství ČR v kategoriích smíšených družstev do 14 a 16 let, družstev chlapců a dívek do 18 let. Finále se budou hrát v Beřovicích a v Čeladné.

Juniorka na Karlštejně jde do finále, Kousková ...
Juniorka na Karlštejně jde do finále, Kousková ...

19.07.2019 | Nejlepší výkon dne na MM ČR juniorů a dorostenců zapisovala Sára Kousková (67) a dostala se do čela kategorie juniorek. Také mezi dorostenci a dorostenkami jsou na prvním místě čeští golfisté (Petr Hrubý a Patricie Macková), mezi juniory jsou na medailových pozicích zatím výhradně zahraniční hráči.

Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...
Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...

18.07.2019 | Ve třech ze čtyř kategorií na Mezinárodním mistrovství ČR na Karlštejně jsou ve vedení či spoluvedení domácí hráči a hráčky. Nejnižší kolo dne předvedla juniorka Tereza Koželuhová (68), pod 70 ran se dostali rovněž dorostenci Václav Tichý a Petr Hrubý i juniorka Anika Bolčíková (všichni 69).

Reklama
Banner
X Tipsport Czech Ladies Open Tipsport Czech Ladies Open