Česká golfová federace

Aktuality

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých amatérek

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých amatérek

redakce, Úterý 13. srpna 2019

V živé paměti jsou ještě výborné výsledky českých amatérek při turnaji LETAS na Konopišti. Řada z nich bude mít možnost je zopakovat na společném turnaji LET/LETAS, který se bude hrát příští týden na Karlštejně, kde se po boku profesionálek představí dvanáct českých amatérek.

Turnaj Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát ve dnech 23. – 25. srpna a ve startovním poli 138 golfistek se tak po boku špičkových zahraničních i domácích profesionálek objeví tucet tuzemských mladých amatérek, které se budou snažit napodobit výsledky z Amundi Czech Ladies Challenge, kde cutem prošel rekordní počet osmnácti Češek.

„Využili jsme všech jedenáct pozvánek, které ČGF dostala od promotéra turnaje Luboše Koželuha. Některé přední hráčky - např. Hana Ryšková či Kristýna Frýdlová - musely hrací kartu odmítnout, neboť se musejí včas hlásit na své americké univerzitě. O startu Terezy Melecké, Jany Melichové, Sáry Kouskové, Terezy Koželuhové, Patricie Mackové či Gabriely Roberty Vítů nebylo pochyb, o nominaci dalších pěti hráček rozhodla jejich hra a umístění na Konopišti  - samozřejmě i s přihlédnutím k jejich účinkování v juniorce na Karlštejně či na nedávno skončeném MM ČR na rány v Karlových Varech,“ vysvětlil nominaci sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Které české amatérské hráčky tedy dostanou šanci na Karlštejně?

Druhá z Konopiště a také čerstvá juniorská mistryně Tereza Melecká, nejlepší česká hráčka na WAGRu a juniorská vicemistryně Sára Kousková (na Konopišti skončila na 11. místě), bronzová juniorka Tereza Koželuhová (6.), dorostenecká šampiónka Patricie Macková (6.), bronzová z MMČR Jana Melichová (17.), Tatiana Boháčová (25.), Anna Andrýsová (36.), Karolína Stará (42.), zkušenostmi z dřívějších turnajů LETAS oplývající Gabriela Roberta Vítů (52.), Natálie St. Germain (65.) a také reprezentantka z nedávného European Young Masters Tereza Chlostová (86.).

Výčet amatérek doplňuje na sponzorskou pozvánku startující Nela Halaburdová, čerstvá vicemistryně z MM Maďarska.

Vedle českých hráček se představí na Karlštejně rovněž tuzemští hostující rozhodčí – Adam Kratochvíl, Petr Vávrů a Luboš Klikar, v roli stálého rozhodčího série rovněž Michael Jon.

Hráčky přijaté do turnaje

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open
Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open

24.08.2019 | Na turnaji Tipsport Czech Ladies Open prošly cutem čtyři české hráčky. Nejlepší Češkou zůstává Patricie Macková, která se drží na děleném sedmém místě. Finále si zahrají také Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká s Janou Melichovou.

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší ...
Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší ...

25.08.2019 | V boji do posledního puttu byla nejúspěšnější Skotka Carly Booth, která zvítězila na Tipsport Czech Ladies Open s výsledkem -9. Nejlepší Češkou a zároveň nejlepší amatérkou se stala dorostenka Patricie Macková se skóre -4.

Cílem českých hráček je projít cutem, dvě by rády ...
Cílem českých hráček je projít cutem, dvě by rády ...

23.08.2019 | České golfistky jsou před startem Tipsport Czech Ladies Open ve svých odhadech v anketě pořadatelů ohledně svého umístění vesměs opatrné. A to i přestože řada z nich má na zdejším hřišti uhrán v nedávné minulosti výsledek i výrazně pod 70 ran. Startuje se v 7:30.

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...
Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...

03.08.2019 | České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4).

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP