Česká golfová federace

Aktuality

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých amatérek

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých amatérek

redakce, Úterý 13. srpna 2019

V živé paměti jsou ještě výborné výsledky českých amatérek při turnaji LETAS na Konopišti. Řada z nich bude mít možnost je zopakovat na společném turnaji LET/LETAS, který se bude hrát příští týden na Karlštejně, kde se po boku profesionálek představí dvanáct českých amatérek.

Turnaj Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát ve dnech 23. – 25. srpna a ve startovním poli 138 golfistek se tak po boku špičkových zahraničních i domácích profesionálek objeví tucet tuzemských mladých amatérek, které se budou snažit napodobit výsledky z Amundi Czech Ladies Challenge, kde cutem prošel rekordní počet osmnácti Češek.

„Využili jsme všech jedenáct pozvánek, které ČGF dostala od promotéra turnaje Luboše Koželuha. Některé přední hráčky - např. Hana Ryšková či Kristýna Frýdlová - musely hrací kartu odmítnout, neboť se musejí včas hlásit na své americké univerzitě. O startu Terezy Melecké, Jany Melichové, Sáry Kouskové, Terezy Koželuhové, Patricie Mackové či Gabriely Roberty Vítů nebylo pochyb, o nominaci dalších pěti hráček rozhodla jejich hra a umístění na Konopišti  - samozřejmě i s přihlédnutím k jejich účinkování v juniorce na Karlštejně či na nedávno skončeném MM ČR na rány v Karlových Varech,“ vysvětlil nominaci sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Které české amatérské hráčky tedy dostanou šanci na Karlštejně?

Druhá z Konopiště a také čerstvá juniorská mistryně Tereza Melecká, nejlepší česká hráčka na WAGRu a juniorská vicemistryně Sára Kousková (na Konopišti skončila na 11. místě), bronzová juniorka Tereza Koželuhová (6.), dorostenecká šampiónka Patricie Macková (6.), bronzová z MMČR Jana Melichová (17.), Tatiana Boháčová (25.), Anna Andrýsová (36.), Karolína Stará (42.), zkušenostmi z dřívějších turnajů LETAS oplývající Gabriela Roberta Vítů (52.), Natálie St. Germain (65.) a také reprezentantka z nedávného European Young Masters Tereza Chlostová (86.).

Výčet amatérek doplňuje na sponzorskou pozvánku startující Nela Halaburdová, čerstvá vicemistryně z MM Maďarska.

Vedle českých hráček se představí na Karlštejně rovněž tuzemští hostující rozhodčí – Adam Kratochvíl, Petr Vávrů a Luboš Klikar, v roli stálého rozhodčího série rovněž Michael Jon.

Hráčky přijaté do turnaje

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Cílem českých hráček je projít cutem, dvě by rády ...
Cílem českých hráček je projít cutem, dvě by rády ...

23.08.2019 | České golfistky jsou před startem Tipsport Czech Ladies Open ve svých odhadech v anketě pořadatelů ohledně svého umístění vesměs opatrné. A to i přestože řada z nich má na zdejším hřišti uhrán v nedávné minulosti výsledek i výrazně pod 70 ran. Startuje se v 7:30.

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...
Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...

03.08.2019 | České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4).

Startovní časy na Karlštejn: Melecká jde s velkými ...
Startovní časy na Karlštejn: Melecká jde s velkými ...

21.08.2019 | Startovní časy na Tipsport Czech Ladies Open byly zveřejněny. A je zřejmé, že české hráčky budou zařazeny ve velmi sledovaných flightech. Tereza Melecká jde například s vítězkou z Konopiště (Sanna Nuutine) a největší papírovou favoritkou Esther Henseleit (na fotografii).

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...
Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...

16.08.2019 | Dva starty v řadě a dvě umístění v TOP 10 má na svědomí amatérka Tereza Melecká. Ve Francii se na děleném sedmém místě opět stala nejlepší amatérkou turnaje. Lucie Hinnerová skončila jen dvě rány za nejlepší desítkou na děleném třináctém místě. Cutem prošla také amatérka Agáta Vahalová.

Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště
Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště

05.08.2019 | Další skvělou přehlídku ženského golfu slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci. Pořadatelé dnes oznámili, že ve výčtu přihlášených nechybí Sanna Nuutinen, vítězka Amundi Czech Ladies Challenge z Konopiště.

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...
Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...

02.08.2019 | Před rokem prošly cutem dvě české hráčky, letos osmnáct - z toho 15 amatérek! Češky se na profesionálním turnaji Amundi Czech Ladies Open v Golf Resortu Konopiště předhánějí, kdo více prožene zahraniční soupeřky. V elitní desítce jsou čtyři tuzemské golfistky, mezi dvaceti devět.

Reklama
Banner
X Tipsport Czech Ladies Open Tipsport Czech Ladies Open