Česká golfová federace

Aktuality

NGTM premiérově v České Lípě: Vodičková zvládla dvě kola za -15!

NGTM premiérově v České Lípě: Vodičková zvládla dvě kola za -15!

Petr Halaburda, Sobota 3. srpna 2019

Stejně jako na jiných místech se také druhé kolo Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV muselo přerušovat kvůli bouřce. Ani to nezabránilo golfovému mládí, aby předvedlo skvělé výsledky v čele s Denisou Vodičkovou, která zapisovala po dvou kolech výsledek -15.

Denisa Vodičková je i po vystoupení na European Young Masters ve výborné formě a v České Lípě to prokázala v obou kolech (63+66) - suveréně vyhrála kategorii starších žákyň. V červených číslech skončili rovněž vítězové další kategorií: mladší žák Matouš Zach (-3), kadetka Klára Hurtová (-5) i kadet Alex Boháč (-2).

Účastníci si moc pochvalovali volbu resortu. „Hřiště bylo skvěle připravené, hráči i rodiče si dvoudenní turnaj moc pochvalovali, přestože to byla jejich premiérová návštěva v České Lípě,“ hodnotil průběh ředitel soutěže Jan Šonka.

Podle jeho slov hráči využili úlev od méně vzrostlých stromů k riskantnější hře, která se odrazila ve výsledcích. „Ale je také vidět, že hráči jsou v plné sezóně, hodně rozehraní, skvělý výsledek Denisy Vodičkové je toho příkladem,“ dodal Šonka.

Přerušení hry trvalo 70 minut, poté se podařilo soutěž bez potíží dohrát.

Výsledky

FOTOGALERIE Annie Krčmářové

Datum: Sobota 3. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Českých studentů-golfistů v zámoří přibývá
Českých studentů-golfistů v zámoří přibývá

13.02.2020 | Agentura Stipendia.cz patnáct let pomáhá českým studentům v cestě na americké univerzity a v řadě případů spolupracuje i s českými golfisty, kterých za oceánem každoročně přibývá. Zakladatelkou agentury je Monika Mertová, která shrnuje možnosti, jež se českým sportovním talentům v USA nabízejí.

Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...
Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...

09.12.2019 | Podpora mládežnického golfu je hlavním cílem Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, který se také letos naplňoval. Ve spolupráci s projektem Se školou na golf se daří zvyšovat zapojení dětí, letos vzniklo 1100 nový dětských členství, nejvíce mezi dvanáctiletými.

Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...
Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...

06.12.2019 | Od 18. do 29. listopadu se ve školách a klubech po celé republice odehrálo podzimní kolo turnaje ve SNAGu. Zúčastnilo se ho celkem 34 škol, vždy ve spolupráci s golfovými kluby v okolí. ...

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Se školou na golf do Molitorova
Se školou na golf do Molitorova

11.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf opět sklidil úspěchy za svou snahu přivést golf do škol. ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a Golf Club Molitorov u Prahy rozjely spolupráci ve formě výuky golfu jako součást tělesné výchovy v prvním až čtvrtém ročníku.

Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu
Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu

02.10.2019 | Již potřetí se uskuteční podzimní celorepublikové kolo turnaje ve SNAGu ve spolupráci ČGF s Českou SNAG Asociací. Zúčastnit se mohou všechny základní školy, golfové kroužky a kluby, jedinou podmínkou je věk hráčů od šesti do čtrnácti let. Přihlášky je možné posílat do konce října.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Reklama
Banner