Česká golfová federace

Aktuality

NGTM premiérově v České Lípě: Vodičková zvládla dvě kola za -15!

Petr Halaburda, Sobota 3. srpna 2019

Stejně jako na jiných místech se také druhé kolo Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV muselo přerušovat kvůli bouřce. Ani to nezabránilo golfovému mládí, aby předvedlo skvělé výsledky v čele s Denisou Vodičkovou, která zapisovala po dvou kolech výsledek -15.

Denisa Vodičková je i po vystoupení na European Young Masters ve výborné formě a v České Lípě to prokázala v obou kolech (63+66) - suveréně vyhrála kategorii starších žákyň. V červených číslech skončili rovněž vítězové další kategorií: mladší žák Matouš Zach (-3), kadetka Klára Hurtová (-5) i kadet Alex Boháč (-2).

Účastníci si moc pochvalovali volbu resortu. „Hřiště bylo skvěle připravené, hráči i rodiče si dvoudenní turnaj moc pochvalovali, přestože to byla jejich premiérová návštěva v České Lípě,“ hodnotil průběh ředitel soutěže Jan Šonka.

Podle jeho slov hráči využili úlev od méně vzrostlých stromů k riskantnější hře, která se odrazila ve výsledcích. „Ale je také vidět, že hráči jsou v plné sezóně, hodně rozehraní, skvělý výsledek Denisy Vodičkové je toho příkladem,“ dodal Šonka.

Přerušení hry trvalo 70 minut, poté se podařilo soutěž bez potíží dohrát.

Výsledky

FOTOGALERIE Annie Krčmářové

Datum: Sobota 3. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke ...

12.09.2019 | Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

Šampionát akademiků: Jakub Pokorný titul obhájil, ...

12.09.2019 | Akademickými mistry ČR se stali v Golf Resortu Kaskáda Melánie Šmejkalová a profesionál Jakub Pokorný, který v posledním kole zapisoval 67 ran a obhájil loňské prvenství. V soutěži univerzit se stejně jako před rokem raduje tým Vysoké školy ekonomické.

Legendární Nick Faldo se představí na Dýšině

12.09.2019 | Ve čtvrtek 19. září přijede poprvé do Česka jeden z vůbec nejúspěšnějších golfistů všech dob - Sir Nick Faldo. V rámci podpory Faldo Series cestuje po Evropě a z Berlína zamíří do tuzemského dějiště mládežnické golfové tour – hřiště Greensgate u Plzně.

Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...

11.09.2019 | Závěr meteorologického léta nebyl tečkou za golfovými aktivitami. Návratem do školních lavic se znovu rozjela činnost golfových kroužků a opět se zvýšil počet aktivit golfových zařízení, která připravují nové akce včetně blížícího se Evropského týdne sportu.

MČR družstev ovládl Beskydský GK ve dvou kategoriích ...

22.08.2019 | Třídenní boje na Čeladné přinesly jména vítězů ve třech týmových šampionátech. Beskydský Golfový Klub ovládl mistrovství družstev dívek do 18 let a smíšených družstev žáků do 14 let. Třetí titul mezi chlapci do 18 let získal Golf Club Hodkovičky...

MČR družstev do 14 a 18 let jdou do finále

21.08.2019 | Na Čeladné už znají jména týmů pro finále MČR družstev dívek i chlapců do 18 let. O titul budou bojovat dívky GC Brno a Beskydský GK, mezi chlapci si to rozdají GC Hodkovičky a GC Brno. V MČR žáků do 14 let jsou ve vedení hráči Beskydského GK.

Odstartovaly boje o tituly mistrů ČR družstev ...

20.08.2019 | Deštivým dnem započala na Čeladné tři mládežnická mistrovství družstev. V kategoriích smíšených družstev do 14 let byla rozehrána soutěž na rány. V soutěžích chlapců a družstev dívek do 18 let známe semifinalisty letošního ročníku, který se hraje na jamky.

V Čeladné startuje boj o týmové mládežnické tituly

19.08.2019 | Ještě nedozněly dozvuky šampionátu smíšených týmů do 16 let (Pohár klubů) a nejlepší mladí golfisté z celé země se už sjeli k dalšímu vrcholu sezóny, kterým je Mistrovství ČR smíšených družstev do 14 let a k souběžnému Mistrovství ČR družstev chlapců a dívek do 18 let.