Česká golfová federace

Aktuality

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví čtyři Češky

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví čtyři Češky

Klára Kuchařová, Úterý 23. července 2019

Amatérkám ve středu začne vrchol evropské golfové sezóny. Na jihu Anglie se na evropském ženském mistrovství po boku elity postaví také čtyři české hráčky. Sára Kousková obhajuje osmé místo z loňského roku.

Sára Kousková, Jana Melichová, Marie Luňáčková a Patricie Macková – to jsou jména čtyř českých reprezentantek startujících mezi nejen evropskou golfovou elitou. 2019 European Ladies' Amateur Championship se letos přesouvá do Anglie, konkrétně na hřiště Parkstone Golf Club s parem 72 a délkou 5645 metrů.

V pondělí a úterý hráčky absolvovaly dvě oficiální cvičná kola, dnes je ještě na programu slavnostní zahajovací ceremoniál a oficiální přivítání hráček při společné večeři. Od středy do soboty se hraje čtyřdenní šampionát, po třech kolech bude vyhlášen cut pro 60 nejlepších hráček včetně ties.

České reprezentantky mají ambice pohybovat se ve vyšších patrech leaderboardu, ostatně na startu bude Sára Kousková, která loni skončila na děleném osmém místě, což je dosavadní české maximum. „Hřiště je moc krásné, vysoké borovice připomínají Penati nebo hřiště na Floridě či v Turecku. Naopak greeny a jejich okolí společně s bunkery jsou linksového typu,“ popisuje Kousková hřiště u města Poole. „Počasí je zatím ideální, fouká mírný vítr. Hřiště je velmi kvalitně připravené a jsou tu rychlé a tvrdé greeny,“ dodala čerstvá domácí vicemistryně z juniorského šampionátu. 

Sára Kousková vyrazí ve středu ráno do boje jako první z české výpravy, hodinu po ní startuje česká dvojka Jana Melichová. V odpoledních flightech do šampionátu vstoupí Marie Luňáčková a čerstvá dorostenecká mistryně z Karlštejna Patricie Macková.

 

Startovní listina a LEADERBOARD

 

Datum: Úterý 23. července 2019
Všechny články autora

Související články

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...
Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...

19.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. ...

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10
Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

22.07.2021 | Po skvělém úvodu na evropském šampionátu žen si Jana Melichová dnes lehce pohoršila, ale stále jí patří místo v první desítce. Většina dalších českých hráček se ve druhém kole zlepšila, nejlépe hrála Tereza Melecká (-1). Ne LETAS ve Španělsku se v prvním kole nejvíce dařilo Kristýně Napoleaové.

ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...
ME ženy, 1. kolo: Jana Melichová po úvodu na stříbrn ...

21.07.2021 | Skvělý úvod do evropského šampionátu žen předvedla Jana Melichová. Formu z nedávného ME družstev si přivezla i do Itálie a po úvodním kole je na průběžném druhém místě se ztrátou dvou ran. Dalších pět českých hráček zatím zaostává, ale nijak výrazně neztrácejí.

Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...
Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...

10.02.2021 | Sezóna se pomalu rozjíždí především pro univerzitní hráče v zámoří a s tím také dochází k některým posunům na světových žebříčcích. Zatímco mezi profesionály a amatérkami nedošlo ke změnám na postech českých jedniček, nejvýše z českých amatérů je aktuálně Vítek Novák.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...
Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP