Česká golfová federace

Aktuality

Sportovní sezóna vrcholí, ale připravuje se už ta příští

Sportovní sezóna vrcholí, ale připravuje se už ta příští

Jonáš Mencl, Středa 2. srpna 2017

Sezóna 2017 se přehoupla do druhé poloviny, ale už teď se hledají cesty k zlepšování českých hráčů a hráček. Přispět by měl i příchod nového zahraničního odborníka. Konzultantem sportovního ředitele ČGF Luboše Klikara pro Tréninkový systém se od 1. srpna stal uznávaný švédský kouč Staffan Johansson.

Sezóna 2017 je zatím z pohledu českého amatérského golfu na výrazné úspěchy chudší než ta předešlá, i když i letos je pozitivních individuálních výsledků celá řada. „Proti mimořádně povedené loňské sezóně je ta letošní trochu ústupem ze slávy, ale někteří hráči o sobě dávají pořádně vědět dál. Například Sára Kousková, která naposledy přivezla skvělé desáté místo z mistrovství Evropy žen ve Švýcarsku. Velmi dobře si v zahraničí vedou i Šimon Zach, Jiří Zuska a někteří další,“ připomněl v Hodkovičkách na setkání s novináři sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.


Zklamáním jsou výkony českých reprezentačních týmů dorostenců a dorostenek do 18 let na mistrovství Evropy, které tentokrát bohužel nepronikly do elitní osmičky zaručující boje o medaile. Naopak konečné 11. místo družstva mužů v Rakousku jako špatný výsledek určitě brát nelze - je to nejlepší umístění našeho mužského týmu v historii a na cestě k němu zdolali i silné Německo. Mnohem víc se však právem čekalo od dívčího a chlapeckého týmu, které měly ve svých řadách řadu opor a už zkušených hráčů a hráček. 


Aby se český amatérský a profesionální golf podařilo dostat výš, hledají se další cesty ke zlepšení Tréninkového systému ČGF. I proto přichází zkušený švédský kouč Staffan Johannson, který bude do konce tohoto roku pracovat v roli poradce sportovního ředitele ČGF. A pokud vše dopadne podle očekávání a obě strany budou se spoluprací v tomto roce spokojeny, Staffan Johansson by se mohl od ledna 2018 stát novým národním koučem ČGF, v kteréžto roli by po třech letech vystřídal Jiřího Němečka. Staffan Johannson dříve připravoval na profesionální kariéru například Alexe Norena. Deset let pracoval jako asistent u švédské reprezentace (1991-1999) a následně z pozice hlavního kouče vedl islandskou (2000-2008) a finskou (2009-2016) reprezentaci, s níž dosáhl výrazných úspěchů. Jeho svěřenci mimo jiné získali deset medailií z mezinárodních šampionátů.


„Staffan by měl od příštího roku začít výrazně pomáhat českému amatérskému i profesionálnímu golfu. Slibujeme si od něj velký kvalitativní posun zejména v metodice našeho Tréninkového systému. Jeho zkušenosti by nám měly pomoci v tom, jak lépe pracovat s hráči a rodiči  a kluby a jak je efektivně dovést k úspěchům. Těžiště jeho práce bude spočívat ve vedení kempů hráčů Národních tréninkových skupin a hlavně v sestavování ročních tréninkových a turnajových plánů pro naše nejlepší amatéry a profesionály,“ řekl Luboš Klikar. Dosavadnímu národnímu kouči Jiřímu Němečkovi na konci tohoto roku skončí tříletá smlouva, nicméně ČGF hodlá jeho služeb a zkušeností dál využívat,  a to zejména v roli hlavního technického kouče pro hráče a hráčky Národních tréninkových skupin. 

 

Uprostřed letních prázdnin má ČGF za sebou už čtyři mezinárodní mistrovství (dvojic, na jamky, dorostenců a juniorů a MID-amatérů), ale také například národní šampionát žáků a kadetů. Vrcholem sezóny bude už za několik málo dnů (9. - 12. srpna) Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány na Kunětické Hoře, o které je velký zájem a v němž se představí - kromě české špičky - i hráči z  dalších dvanácti dalších zemí. Vrchol sezóny má před sebou i Extraliga mužů a žen, jejíž finále se uskuteční v Kácově na hřištích Forest a Meadows na konci prázdnin (26. - 29. srpna).

 

Premiéru měl letos profesionální ženský turnaj Foxconn Czech Ladies Challenge ze série LET Access Series na hřišti Casa Serena, jehož promotérem byla Česká golfová federace. "Turnaj byl přes všechny nečekané komplikace hráčkami i vedením LETAS hodnocen skvěle, pokračovat v něm proto chceme i v dalších letech. Považujeme ho za ideální cestu, jak vychovat další nástupkyně Kláry Spilkové pro evropský profesionální golf," uvedl Luboš Klikar.

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 2. srpna 2017
Všechny články autora

Související články

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...
Evropský golf čeká řada velkých úkolů, míní Zdeněk ...

24.11.2017 | Poklidný průběh měla výroční konference EGA, která v závěru minulého týdne vynesla v Lausanne do vedení prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše. První muž českého golfu převzal otěže Centrální zóny a po návratu začal spřádat své plány v nové funkci. Podle jeho mínění čeká evropský golf řada zajímavých změn.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...
Hana Ryšková: Dopis z univerzity? Zahřál jako ...

21.11.2017 | Stejně jako její spoluhráčka z dívčích reprezentačních výběrů Sára Kousková se po letních prázdninách vypraví do USA. Jen místo jihu zvolila Hana Ryšková východní pobřeží. Zakotví na University of South Carolina, kde se také připojí k ženskému golfovému týmu Gamecocks.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde