Česká golfová federace

Aktuality

Hana Ryšková nejlepší amatérkou na turnaji LETAS ve Švédsku

Petr Halaburda, Sobota 15. června 2019

Hana Ryšková obsadila třinácté místo na turnaji LET Access Series ve Švédsku a byla vyhlášena nejlepší amatérkou v soutěži. Dělené 41. místo obsadila česká profesionálka Kateřina Vlašínová.

Obě české hráčky startovaly už na předchozím turnaji LETAS ve Finsku, kde byla úspěšnější Kateřina Vlašínová (9. místo), zatímco Hana Ryšková cutem neprošla. Tentokrát si pořadí prohodily – Ryšková dala úspěšnému výsledku výborný základ už v úvodním kole. Až do poslední chvíle bojovala také o umístění v TOP 10, ale nakonec skončila na 13. místě po výsledku -3 (65, 72, 67).

Napodobila tak své reprezentační kolegyně Terezu Meleckou, Janu Melichovou i Patricii Mackovou, kterým se podařilo získat cenu pro nejlepší amatérku na turnajích v minulých letech, totéž se podařilo loni (tehdy ještě amatérce) Kateřině Vlašínové.

Výsledek je o to cennější, že Hana Ryšková předčila i nejlepší domácí amatérky včetně světové jedničky Fridy Kinhult, která obsadila dělené 17. místo.

Vlašínová potvrdila formu posledních týdnů postupem do finálového kola, kde už ale nedokázala zopakovat výkon z úvodního dne a s výsledkem +6 (67, 73, 73) končí na děleném 41. místě.

Turnaj vyhrála Němka Esther Henseleit (-11).

VÝSLEDKY

Datum: Sobota 15. června 2019
Všechny články autora

Související články

„Druhá evropská liga“: Muži cutem neprošli, Ryšková ...

14.06.2019 | V druhých nejvyšších evropských profesionálních sériích se českým zástupcům dařilo napůl: Stanislav Matuš s Janem Cafourkem na Challenge Tour cutem neprošli, zatímco Karolína Vlašínová i amatérka Hana Ryšková budou hrát sobotní finálové kolo.

Kateřina Vlašínová by ve Švédsku ráda prodloužila ...

13.06.2019 | Kateřina Vlašínová si po dokončení studia ve Virginii splnila dlouholetý sen, kterým byl přestup k profesionálkám. Na okruhu LET Access se jí letos daří, na posledních dvou turnajích se umístila v TOP 10. Nejbližší možnost přidat další bude mít na turnaji ve Švédsku, který startuje dnes.

Kateřina Vlašínová veze z Anglie dělené 46. místo

14.09.2019 | Česká profesionálka Kateřina Vlašínová si připsala další cut na turnaji WPGA International Challenge ze sériie LETAS a s výsledkem +11 se umístila na děleném 46. místě. Amatérka Tereza Koželuhová se do finálového kola nedostala.

Ondřej Lieser veze stříbro z Penati a ojedinělý ...

10.09.2019 | Český profesionál Ondřej Lieser obsadil druhé místo na Slovak Championship Open. Možná ještě více než na druhé místo bude jednou vzpomínat, jak proháněl Roryho Sabbatiniho až do druhé jamky play-off, a že navíc v prvním kole zahrál albatross na zdejším 712 m dlouhém šestiparu.

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...

02.08.2019 | Před rokem prošly cutem dvě české hráčky, letos osmnáct - z toho 15 amatérek! Češky se na profesionálním turnaji Amundi Czech Ladies Open v Golf Resortu Konopiště předhánějí, kdo více prožene zahraniční soupeřky. V elitní desítce jsou čtyři tuzemské golfistky, mezi dvaceti devět.

Na Konopišti se už hrálo, PRO-Am vyhrál tým Kateřiny ...

30.07.2019 | Oficiálně sice začíná Amundi Czech Ladies Challenge až ve čtvrtek ráno, ale na Konopišti padaly skvělé údery již dnes. Třetí ročník turnaje, jehož promotérem je Česká golfová federace, byl zahájen turnajem PRO-Am. K radosti českých barev vítězstvím týmu vedeného domácí Kateřinou Vlašínovou.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Kateřina Vlašínová vybojovala další TOP 10 na ...

19.07.2019 | Další vydařený turnaj druhé nejvyšší evropské série LETAS má za sebou Kateřina Vlašínová. Ve Španělsku vybojovala dělené páté místo a skončila pouhé tři rány za vítězkou. Turnaj se nevydařil Kateřině Krásové, která neprošla cutem.