Česká golfová federace

Aktuality

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

redakce, Středa 5. června 2019

Druhý ročník Turnaje základních škol se uskutečnil v úterý 4. června v Grund Resortu Golf & Ski v Mladých Bukách. Soutěže pod sluncem ozářenou Sněžkou se zúčastnilo šest týmů z projektu Se školou na golf. Titul obhájila 25. ZŠ Plzeň.

Turnaj se mohli zúčastnit i dva nováčkové, kteří do projektu vstoupili v lednu letošního roku, ale na měření sil se ještě necítili. A tak se boj odehrával znovu mezi loňskými soupeři.

V krásném prostředí v Podkrkonoší se turnaj odehrával na šesti jamkách tamní první devítky, protože zde jsou k dispozici jak „oranžová“ tak „zelená“ odpaliště, z kterých startovaly děti; nejlepší z nich na šesti jamkách zapisovaly výsledky 25 ran. O celkovém vítězi však rozhodovaly především dovednostní soutěže v puttování, v krátké i dlouhé hře.

Celkem 36 dětí z celé republiky zažilo krásný golfový den, ředitelé soutěžících zařízení zase dostali možnost vyměnit si zkušenosti z organizace výuky golfu na školách, což je zvláště cenné v době, kdy se plánuje reforma financování ve školství.


Konečné výsledky:
1. 25. ZŠ Plzeň, 2. ZŠ Trutnov - v Domcích 488, 3. ZŠ Komenského Slavkov u Brna, 4. ZŠ a MŠ Dělnická Karviná, T5. ZŠ Jungmannova Kuřim a ZŠ Velvary

FOTOGALERIE 

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 5. června 2019
Všechny články autora

Související články

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG
Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG

27.04.2020 | Projekt Se školou na golf každoročně pořádá turnaje pro děti ze základních škol. Letošní sezóna se pozastavila kvůli pandemii a současný stav neumožňuje, aby se plánovaly dětské soutěže. Toto opatření se tedy týká bohužel i Celorepublikového turnaje škol a klubů ve SNAGu a turnaj základních škol.

Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...
Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...

09.12.2019 | Podpora mládežnického golfu je hlavním cílem Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, který se také letos naplňoval. Ve spolupráci s projektem Se školou na golf se daří zvyšovat zapojení dětí, letos vzniklo 1100 nový dětských členství, nejvíce mezi dvanáctiletými.

Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...
Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...

06.12.2019 | Od 18. do 29. listopadu se ve školách a klubech po celé republice odehrálo podzimní kolo turnaje ve SNAGu. Zúčastnilo se ho celkem 34 škol, vždy ve spolupráci s golfovými kluby v okolí. ...

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Se školou na golf do Molitorova
Se školou na golf do Molitorova

11.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf opět sklidil úspěchy za svou snahu přivést golf do škol. ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a Golf Club Molitorov u Prahy rozjely spolupráci ve formě výuky golfu jako součást tělesné výchovy v prvním až čtvrtém ročníku.

Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu
Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu

02.10.2019 | Již potřetí se uskuteční podzimní celorepublikové kolo turnaje ve SNAGu ve spolupráci ČGF s Českou SNAG Asociací. Zúčastnit se mohou všechny základní školy, golfové kroužky a kluby, jedinou podmínkou je věk hráčů od šesti do čtrnácti let. Přihlášky je možné posílat do konce října.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP