Česká golfová federace

Aktuality

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

redakce, Středa 5. června 2019

Druhý ročník Turnaje základních škol se uskutečnil v úterý 4. června v Grund Resortu Golf & Ski v Mladých Bukách. Soutěže pod sluncem ozářenou Sněžkou se zúčastnilo šest týmů z projektu Se školou na golf. Titul obhájila 25. ZŠ Plzeň.

Turnaj se mohli zúčastnit i dva nováčkové, kteří do projektu vstoupili v lednu letošního roku, ale na měření sil se ještě necítili. A tak se boj odehrával znovu mezi loňskými soupeři.

V krásném prostředí v Podkrkonoší se turnaj odehrával na šesti jamkách tamní první devítky, protože zde jsou k dispozici jak „oranžová“ tak „zelená“ odpaliště, z kterých startovaly děti; nejlepší z nich na šesti jamkách zapisovaly výsledky 25 ran. O celkovém vítězi však rozhodovaly především dovednostní soutěže v puttování, v krátké i dlouhé hře.

Celkem 36 dětí z celé republiky zažilo krásný golfový den, ředitelé soutěžících zařízení zase dostali možnost vyměnit si zkušenosti z organizace výuky golfu na školách, což je zvláště cenné v době, kdy se plánuje reforma financování ve školství.


Konečné výsledky:
1. 25. ZŠ Plzeň, 2. ZŠ Trutnov - v Domcích 488, 3. ZŠ Komenského Slavkov u Brna, 4. ZŠ a MŠ Dělnická Karviná, T5. ZŠ Jungmannova Kuřim a ZŠ Velvary

FOTOGALERIE 

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 5. června 2019
Všechny články autora

Související články

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Účastníci Se školou na golf na dosah legendám
Účastníci Se školou na golf na dosah legendám

14.08.2019 | Osm školáků se v rámci projektu Se školou na golf stalo v úterý odpoledne součástí exhibice konané před D+D Real Czech Masters. Odpalovali po boku golfových legend na plovoucí green na Vltavě a jeden z nich si odnesl peněžní dar pro svou školu určený na rozvoj golfu.

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...
Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...

01.07.2019 | Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

Golfu na školách přibývá, nováčky jsou děti z Brna
Golfu na školách přibývá, nováčky jsou děti z Brna

23.01.2019 | Stále více dětí na základních školách se seznamuje se sporty, s nimiž dosud nepřišly do styku. Ve školních osnovách řady škol si nachází stále častěji místo i golf. Nově ho jako nepovinný předmět v rámci projektu ČGF Se školou na golf (SŠNG) zařadila do vzdělávacího systému brněnská škola Pramínek.

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...
První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...

25.08.2018 | Čtyři desítky dětí zavítaly v pátek 24. srpna do Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se uskutečnilo finále celostátní soutěže ve SNAGu. V turnaji hraném na devět jamek zvítězila Akademie Děti hrají golf z Ropice. Padla i dvě hole-in-one. ...

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf plní ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf plní ...

09.08.2018 | Letní měsíce jsou dobou, kdy mají děti možnost věnovat se aktivitám, pro které není během školního roku prostor. I proto výrazně stoupá obliba příměstských táborů. Díky Nadaci Hanuše Goldscheidera pro český golf nabízí v jejich rámci golfové kluby dětem kompletní sportovní vybavení.

Golf na školách začíná být samozřejmostí jako ...
Golf na školách začíná být samozřejmostí jako ...

19.06.2018 | Začátkem června se uskutečnil na Kaskádě první golfový turnaj základních škol, které pro své žáky otevřely nepovinný předmět výuka golfu. Jedním ze šesti účastníků byla i trutnovská základní škola v Domcích, kde se golfové výuce věnují již deset let.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters