Česká golfová federace

Aktuality

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

Vítězství v turnaji škol obhájili plzeňští školáci

redakce, Středa 5. června 2019

Druhý ročník Turnaje základních škol se uskutečnil v úterý 4. června v Grund Resortu Golf & Ski v Mladých Bukách. Soutěže pod sluncem ozářenou Sněžkou se zúčastnilo šest týmů z projektu Se školou na golf. Titul obhájila 25. ZŠ Plzeň.

Turnaj se mohli zúčastnit i dva nováčkové, kteří do projektu vstoupili v lednu letošního roku, ale na měření sil se ještě necítili. A tak se boj odehrával znovu mezi loňskými soupeři.

V krásném prostředí v Podkrkonoší se turnaj odehrával na šesti jamkách tamní první devítky, protože zde jsou k dispozici jak „oranžová“ tak „zelená“ odpaliště, z kterých startovaly děti; nejlepší z nich na šesti jamkách zapisovaly výsledky 25 ran. O celkovém vítězi však rozhodovaly především dovednostní soutěže v puttování, v krátké i dlouhé hře.

Celkem 36 dětí z celé republiky zažilo krásný golfový den, ředitelé soutěžících zařízení zase dostali možnost vyměnit si zkušenosti z organizace výuky golfu na školách, což je zvláště cenné v době, kdy se plánuje reforma financování ve školství.


Konečné výsledky:
1. 25. ZŠ Plzeň, 2. ZŠ Trutnov - v Domcích 488, 3. ZŠ Komenského Slavkov u Brna, 4. ZŠ a MŠ Dělnická Karviná, T5. ZŠ Jungmannova Kuřim a ZŠ Velvary

FOTOGALERIE 

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 5. června 2019
Všechny články autora

Související články

Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...
Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...

06.12.2019 | Od 18. do 29. listopadu se ve školách a klubech po celé republice odehrálo podzimní kolo turnaje ve SNAGu. Zúčastnilo se ho celkem 34 škol, vždy ve spolupráci s golfovými kluby v okolí. ...

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Se školou na golf do Molitorova
Se školou na golf do Molitorova

11.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf opět sklidil úspěchy za svou snahu přivést golf do škol. ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a Golf Club Molitorov u Prahy rozjely spolupráci ve formě výuky golfu jako součást tělesné výchovy v prvním až čtvrtém ročníku.

Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu
Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu

02.10.2019 | Již potřetí se uskuteční podzimní celorepublikové kolo turnaje ve SNAGu ve spolupráci ČGF s Českou SNAG Asociací. Zúčastnit se mohou všechny základní školy, golfové kroužky a kluby, jedinou podmínkou je věk hráčů od šesti do čtrnácti let. Přihlášky je možné posílat do konce října.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...
Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...

11.09.2019 | Závěr meteorologického léta nebyl tečkou za golfovými aktivitami. Návratem do školních lavic se znovu rozjela činnost golfových kroužků a opět se zvýšil počet aktivit golfových zařízení, která připravují nové akce včetně blížícího se Evropského týdne sportu.

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Účastníci Se školou na golf na dosah legendám
Účastníci Se školou na golf na dosah legendám

14.08.2019 | Osm školáků se v rámci projektu Se školou na golf stalo v úterý odpoledne součástí exhibice konané před D+D Real Czech Masters. Odpalovali po boku golfových legend na plovoucí green na Vltavě a jeden z nich si odnesl peněžní dar pro svou školu určený na rozvoj golfu.

Reklama
Banner