Česká golfová federace

Aktuality

Challenge Tour, 3. kolo:  Matuš jde nahoru, rád by do TOP 10

Challenge Tour, 3. kolo: Matuš jde nahoru, rád by do TOP 10

Petr Halaburda, Sobota 25. května 2019

Skvělé golfové počasí provázelo třetí hrací den turnaje D+D Real Czech Challenge ze série European Challenge Tour hraného na Kaskádě. Z kvarteta českých postoupivších hráčů se dařilo nejlépe Stanislavu Matušovi (67), který z 20. místa pokukuje po konečném umístění v TOP 10.

Stanislav Matuš prožil výborné kolo. „Šestnáct regulací mě hodně pomohlo. Dařila se mi hra, ovšem znovu nebyly ideální putty, ale asi nad tím už příliš přemýšlím. Když jsem začal méně puttování řešit, najednou to začalo padat,“ popisoval pro TV Golf Channel třetí kolo a už také myslel na finálovou neděli, kdy by se rád probil do nejlepší desítky, která má automaticky zaručen start na dalším turnaji.

To Filip Mrůzek se už usmíval méně. „Dnes panovaly dokonalé podmínky, ale já dvakrát třikrát zaváhal z týčka a to se při současném stavu roughu těžko napravuje. Ty tři chyby byly rozhodující, dnes budou padat nízké výsledky,“ předpovídal Mrůzek, který je aktuálně ve čtvrté desítce na 38. místě.

Zklamán byl ze své hry domácí Petr Gál, který měl dnes širší podporu svých kamarádů a dalších diváků, ale svoji zhoršenou hru si neuměl vysvětlit. „Nervozitou to ale nebylo, ta podpora mě těšila. Byly tam však zbytečné ztráty, nedokázal jsem zopakovat výsledky z předchozích kol,“ litoval Gál po výsledku 76 a propadu na 68. místo.

Michal Pospíšil byl ze svého výkonu také zklamaný. „Chyboval jsem hodně, ve všech věcech, celkově jsem neměl se čeho chytit, přidal jsem i nějaké trojputty,“ uvedl Pospíšil, aktuálně na děleném 65. místě.

V čele zůstává Anglický profesionál Ross McGowan na výsledku -15 s náskokem dvou úderů na další soupeře. Vítěz ze Zbraslavi Antoine Rozner z Francie je s celkovým skóre Even par na 49. místě.

Výsledky po 3. kole

Datum: Sobota 25. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour, 4. kolo: Na Kaskádě vyhrál McGowan, ...
Challenge Tour, 4. kolo: Na Kaskádě vyhrál McGowan, ...

26.05.2019 | Další výborný výsledek získal český golfista Stanislav Matuš na druhém z dvojice turnajů European Challenge Tour na českém území. Na Kaskádě vybojoval 14. místo a těsně přišel o TOP 10, zaručující start v dalším turnaji. Vítězem turnaje se stal Ross McGowan z Anglie.

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...
6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...

08.07.2019 | Široké startovní pole s nejlepšími tuzemskými profesionály i amatéry, ale také bohatou zahraniční účast slibuje již šestý ročník WGM Czech Open, který se bude hrát znovu na hřišti Beroun Golf Club od 1. do 4. srpna.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge