Česká golfová federace

Aktuality

Challenge Tour, 3. kolo:  Matuš jde nahoru, rád by do TOP 10

Challenge Tour, 3. kolo: Matuš jde nahoru, rád by do TOP 10

Petr Halaburda, Sobota 25. května 2019

Skvělé golfové počasí provázelo třetí hrací den turnaje D+D Real Czech Challenge ze série European Challenge Tour hraného na Kaskádě. Z kvarteta českých postoupivších hráčů se dařilo nejlépe Stanislavu Matušovi (67), který z 20. místa pokukuje po konečném umístění v TOP 10.

Stanislav Matuš prožil výborné kolo. „Šestnáct regulací mě hodně pomohlo. Dařila se mi hra, ovšem znovu nebyly ideální putty, ale asi nad tím už příliš přemýšlím. Když jsem začal méně puttování řešit, najednou to začalo padat,“ popisoval pro TV Golf Channel třetí kolo a už také myslel na finálovou neděli, kdy by se rád probil do nejlepší desítky, která má automaticky zaručen start na dalším turnaji.

To Filip Mrůzek se už usmíval méně. „Dnes panovaly dokonalé podmínky, ale já dvakrát třikrát zaváhal z týčka a to se při současném stavu roughu těžko napravuje. Ty tři chyby byly rozhodující, dnes budou padat nízké výsledky,“ předpovídal Mrůzek, který je aktuálně ve čtvrté desítce na 38. místě.

Zklamán byl ze své hry domácí Petr Gál, který měl dnes širší podporu svých kamarádů a dalších diváků, ale svoji zhoršenou hru si neuměl vysvětlit. „Nervozitou to ale nebylo, ta podpora mě těšila. Byly tam však zbytečné ztráty, nedokázal jsem zopakovat výsledky z předchozích kol,“ litoval Gál po výsledku 76 a propadu na 68. místo.

Michal Pospíšil byl ze svého výkonu také zklamaný. „Chyboval jsem hodně, ve všech věcech, celkově jsem neměl se čeho chytit, přidal jsem i nějaké trojputty,“ uvedl Pospíšil, aktuálně na děleném 65. místě.

V čele zůstává Anglický profesionál Ross McGowan na výsledku -15 s náskokem dvou úderů na další soupeře. Vítěz ze Zbraslavi Antoine Rozner z Francie je s celkovým skóre Even par na 49. místě.

Výsledky po 3. kole

Datum: Sobota 25. května 2019
Všechny články autora

Související články

Q-School, 4. kolo: Matuš si splnil základní cíl, ...
Q-School, 4. kolo: Matuš si splnil základní cíl, ...

18.11.2019 | Základní cíl pro finále kvalifikace European Tour si splnil Stanislav Matuš, který prošel cutem do závěrečných dvou kol a současně si tak zajistil plnou kartu pro nadcházející sezónu Challenge Tour. V dalších dnech bude bojovat o TOP 25 a cestu do European Tour.

Q-School, 3. kolo: Čeští golfisté se derou nahoru ...
Q-School, 3. kolo: Čeští golfisté se derou nahoru ...

17.11.2019 | Velmi nadějný den mají za sebou čeští golfisté na Final Stage Q-School European Tour ve španělské Tarragoně. Stanislav Matuš (dnes 68) vystoupal po třetím kole už do druhé desítky leaderboardu a Filip Mrůzek (67) se vrátil znovu do hry o postup do závěrečných dvou kol soutěže.

Q-School, 2. kolo: Matuš zůstává v lepší skupině, ...
Q-School, 2. kolo: Matuš zůstává v lepší skupině, ...

16.11.2019 | Stanislav Matuš i po druhém kole kvalifikační školy European Tour zůstává na pozici, která by mu přinesla kýžený postup do dvou finálových kol, zatímco Filip Mrůzek má na hranici cutu stále odstup.

Q-School, 1. kolo: Matuš začal výborně, Mrůzek ...
Q-School, 1. kolo: Matuš začal výborně, Mrůzek ...

15.11.2019 | Znovu výborný vstup zaznamenal Stanislav Matuš (-2) do kvalifikačního turnaje European Tour v jeho finálové fázi, která dnes byla zahájena ve španělské Tarragoně. Hůře si na úvod šestikolové soutěže vedl Filip Mrůzek (+3).

Do boje o European Tour jde s Matušem také Mrůzek
Do boje o European Tour jde s Matušem také Mrůzek

14.11.2019 | Být po čtvrtém kole do 70. místa. Takový je základní cíl Stanislava Matuše před pátečním startem šestikolové závěrečné fáze Q-School pro European Tour, do které se dostal v předvečer startu z pozice náhradníka také další český golfista Filip Mrůzek. ...

Q-School European Tour: Matuš slaví postup, Cafourek ...
Q-School European Tour: Matuš slaví postup, Cafourek ...

10.11.2019 | Radost českému golfu přináší druhá fáze kvalifikační školy European Tour. Stanislav Matuš obsadil ve svém turnaji v Almeiře dělené páté místo a slaví postup do finále Q-School, kam má vykročeno v Alicante z opakovaně přerušené soutěže rovněž Jan Cafourek.

Stanislav Matuš je zpět v TOP 10, v Alicante znovu ...
Stanislav Matuš je zpět v TOP 10, v Alicante znovu ...

09.11.2019 | Stanislav Matuš nechal zapomenout na druhé kolo a po třetím kole kvalifikační školy European Tour se znovu vrátil do první desítky průběžného pořadí s náskokem čtyř ran na pozice, které budou znamenat po neděli postup do další fáze. Třetí kolo v Alicante nebylo dohráno...

Q-Series: Matušovi druhé kolo nevyšlo, v Alicante ...
Q-Series: Matušovi druhé kolo nevyšlo, v Alicante ...

08.11.2019 | Druhé kolo kvalifikace pro European Tour nevyšlo Stanislavu Matušovi (77), přesto se nadále drží na postupových příčkách. V druhém turnaji v Alicante stačil dohrát pouze Jan Cafourek (72), zatímco Filip Mrůzek byl mezi většinou, která kvůli tmě výsledek nezapisovala.

Reklama
Banner