Česká golfová federace

Aktuality

Spilková se do víkendových kol neprobojovala

Spilková se do víkendových kol neprobojovala

Klára Kuchařová, Neděle 26. května 2019

AKTUALIZOVÁNO: Kláře Spilkové se ve Virginii nedařilo. Po výsledcích 75 a 77 (+10) obsadila 137. místo a s turnajem ze série LPGA Tour se rozloučila již po druhém kole.

Po prvním kole ztrácela Klára Spilková po 75 ranách na cut čtyři rány.

Celkem v úvodním kole Pure Silk Championship zaznamenala dvě birdie, čtyři bogey a jedno double bogey.

Ze čtrnácti fairwayí jich trefila osm, greenů v regulaci zapsala jedenáct a přidala 33 puttů. „Bohužel mi první den nefungoval driver, ani nenapadaly putty, s nimiž jsem se prala i ve druhém kole,“ popsala svoje potíže na hřišti česká jednička.

Ve druhém kole nezaútočila a po devíti trefených fairwayích i greenech v regulaci si pohoršila o další dva údery. Musela se tedy s hřištěm River Course v Kingmill Resortu (par 71, 6445 y) rozloučit již před víkendem.

 Ve druhém kole zapisovala Spilková jedno birdie, tři bogey, dvě double bogey a celkem 31 puttů. Po 77 ranách (+6) a celkovém výsledku +10 jí na cut scházelo deset ran.

„Moc jsem se na tento turnaj těšila, protože hřiště jsem hrála už minulý rok, je opravdu nádherné a cítila jsem se na něm dobře,“ uvedla Spilková, které se loni turnaj povedl a cutem prošla. „Mrzí mě to. Těším se na týden volna a další přípravy na Floridě a poté mě čekají tři turnaje v řadě za sebou,“ dodala čtyřiadvacetiletá profesionálka.

Dalším turnajem na okruhu LPGA bude pro Spilkovou ShopRite LPGA Classic v New Jersey, který začíná 8. června.

VÝSLEDKY

Datum: Neděle 26. května 2019
Všechny články autora

Související články

Spilková se na skok vrací do Česka, a pak zpět ...
Spilková se na skok vrací do Česka, a pak zpět ...

03.09.2019 | Klára Spilková využije přestávky na okruhu LPGA Tour, kterou vyplní Solheim Cup, návštěvou vlasti. Během nedlouhého pobytu bude plnit sponzorské povinnosti. Do turnajového kolotoče se vrátí zpět na LPGA Indy Women in Tech Championship (26. – 29. září).

Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...
Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...

28.06.2019 | Dvoutýdenní pauzu ze zdravotních důvodů si musí dát nuceně česká profesionálka Klára Spilková. Lékaři doporučili hráčce naprostý dvoutýdenní odpočinek, než dojde k dalším zdravotním testům. Informaci oznámil realizační tým české golfové jedničky.

Klára Spilková před 2. kolem PGA Champoinship ...
Klára Spilková před 2. kolem PGA Champoinship ...

21.06.2019 | Klára Spilková ukončila svoji účast na KPMG PGA Women's Championship předčasně. Před druhým kolem ze soutěže odstoupila kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, které nastaly už během prvního hracího dne.

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Klára Spilková neprošla na LPGA cutem o jednu ránu
Klára Spilková neprošla na LPGA cutem o jednu ránu

15.06.2019 | Na dalším skvěle obsazeném turnaji ze série LPGA Tour neprošla nejlepší česká hráčka cutem. V prvním kole zahrála 71 ran (-1) a ve druhém zapisovala 73 úderů (+1). S celkovým skóre Even par ztratila na cut jedinou ránu. ...

Klára Spilková je po prvním kole v Michiganu nad ...
Klára Spilková je po prvním kole v Michiganu nad ...

14.06.2019 | Další turnaj ze série LPGA Tour se hraje v Michiganu na hřišti Blythefield Country Club. Start prvního kola byl kvůli silným dešťům posunut o sedm hodin, Spilková ale stihla dohrát ještě před soumrakem. S výsledkem 71 (-1) si drží dělené 67. místo, těsně nad hranicí cutu.

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Spilková mění před dalšími turnaji caddyho
Spilková mění před dalšími turnaji caddyho

11.06.2019 | Klopýtnutí v druhém kole turnaje Shoprite LPGA Classic v New Jersey má za sebou Klára Spilková, ale už vyhlíží k dalším akcím, kde by sobotní neúspěch napravila. V nich už po jejím boku bude nový caddy – Martina Konečného nahradí Američan Wiliam St. Onge.

Reklama
Banner