Česká golfová federace

Aktuality

Pohár klubů zná 16 finalistů pro Beřovice

Pohár klubů zná 16 finalistů pro Beřovice

Petr Halaburda, Sobota 11. května 2019

Mistrovství České republiky družstev do 16 let – Pohár klubů již zná kompletní startovní pole. Rozhodly o něm dnešní regionální jednokolové kvalifikace, které se hrály v Mladé Boleslavi, Šilheřovicích a Mystěvsi.

Finálový šampionát se uskuteční od 13. do 16. srpna v Beřovicích, kam se podívá šestnáct nejlepších družstev. Na startu dnešních kvalifikací bylo 52 týmů, které bojovaly na třech místech.

Zatímco na základě rozdílného počtu zúčastněných klubů ze Západu B postupovalo pět týmů (Golf Club Hodkovičky, Albatross Golf Club Praha, Golf Club Mstětice, Prague City Golf a GC Praha), ze skupiny A hrané na stejném místě se podívají do finále tři družstva (Greensgate Golf Club, Royal Golf Club Mariánské Lázně a Golf Club Karlovy Vary).

Z obou východních regionů jde dál shodně po čtyřech klubech: Ze Šilheřovic (Východ B) první čtyři příčky vybojovaly Beskydský golfový klub, Golf Club Brno, Golf Club Olomouc a GC Austerlitz.

Východ A (hrálo se v Mystěvsi) budou ve finále zastupovat Golf & Country Club Svobodné Hamry, Golf Club Kunětická Hora, Golf Club Hradec Králové a Golf Club Ještěd. Ještědští postupují z pátého místa, protože na čtvrtém místě skončil B-tým Kunětické Hory, ale ve finále může mít každý klub pouze jedno zastoupení.

Nejnižší individuální výsledky celého kvalifikačního dne zaznamenali David Mlýnek a Sofie Dimitrova, kteří v rámci skupiny Západ B hráli v Mladé Boleslavi 69 ran (-3).

Výsledky:
Východ A
Východ B
Západ A
Západ B

FOTO Beskydský golfový klub, obhájce trofeje

 

Datum: Sobota 11. května 2019
Všechny články autora

Související články

Karlštejn připraven, mezinárodní juniorský šampionát ...
Karlštejn připraven, mezinárodní juniorský šampionát ...

17.07.2019 | Z deseti různých zemí pochází 156 golfistů a golfistek, kteří se postaví ve čtvrtek ráno na start Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců. V Golf resortu Karlštejn ale bylo živo už dnes během tréninkového kola, hřiště je na vrcholný mládežnický turnaj připraveno dokonale.

Známe vítěze třetí NGTM na Dýšině
Známe vítěze třetí NGTM na Dýšině

13.07.2019 | Třetí turnaj Národní golfové tour mládeže, který dnes skončil na Dýšině, provázela nepřízeň počasí. Hrozivá předpověď na dnešek se naštěstí nevyplnila, a tak soutěž mohla být dohrána ve všech kategoriích.

Počasí zkomplikovalo úvod 3.
Počasí zkomplikovalo úvod 3.

12.07.2019 | Na pilno měli rozhodčí a soutěžní výbor třetího turnaje NGTM, u Plzně komplikoval hráčům hru déšť i dvouhodinové přerušení. Kromě mladších žáků jsou výsledky ostatních kategorií po prvním kole kompletní.

Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...
Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...

08.07.2019 | Mladým českým hráčům se dařilo na prestižním belgickém Open do čtrnácti let. V silné konkurenci obsadil tým České republiky čtvrté místo, v individuálním pořadí se dařilo především druhé Justýně Šafaříkové. ...

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...
Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...

01.07.2019 | Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

Národní mistrovství žáků a kadetů přineslo skvělé ...
Národní mistrovství žáků a kadetů přineslo skvělé ...

30.06.2019 | Ranní starty umožnily všem hráčům přijemnější počasí ve finálovém kole Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Lídři si vesměs pohodlně vedení pohlídali a radovali se ze zaslouženého vítězství. Drama v kategorii kadetů se rozhodlo až na poslední jamce.

MČR žáků a kadetů jde do finále
MČR žáků a kadetů jde do finále

29.06.2019 | Na Národním mistrovství žáků a kadetů půjde většina lídrů do finále s nadějným náskokem, nejnapínavější boje o titul se dají očekávat mezi kadety. Kvůli počasí soutěžní výbor rozhodl, že nedělní finálové kolo odstartuje z obou odpališť (1 a 10), poslední flighty vyrazí do bojů v 10:00.

1. kolo NMČR žáků a kadetů bylo rozehráno
1. kolo NMČR žáků a kadetů bylo rozehráno

28.06.2019 | V libereckém Ypsilon Golf Resortu dnes odstartovalo Národní mistrovství ČR žáků a kadetů. Favorité jsou v čele výsledkové listiny, ale téměř ve všech kategoriích mají své pronásledovatele těsně v patách a dají se očekávat dramatické boje. ...

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge