Česká golfová federace

Aktuality

Prague Golf Challenge, 2. kolo: Cutem prošel pouze Stanislav Matuš

Prague Golf Challenge, 2. kolo: Cutem prošel pouze Stanislav Matuš

Petr Halaburda, Pátek 10. května 2019

Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Druhý den první ze dvou českých akcí European Challenge Tour na našem území měl z českého pohledu hodně dramatický pohled a výsledky byly hodně „nahoru dolů“.

Skvěle vstoupil do pátečního programu právě Stanislav Matuš, který byl v jednu chvíli dokonce se skóre -6 na průběžném pátém místě. „To jsem ani nezaregistroval,“ přiznal hráč Czech Golf Teamu po dohrání kola a nebyl v dobrém rozpoložení ze svého výkonu.

Zbytek kola mu totiž příliš nesedl. „Špatně jsem puttoval a ztrácel na pětiparech,“ měl jasno golfista, kde mále přišel o jediný český postup. Ještě dvě jamky před koncem byl na celkovém poklidném skóre -2, ale na jamkách č. 8 a 9 hrál bogey, a tak ho čekalo krušné odpoledne s čekáním, co přinesou výsledky dalších.

„Zavinil jsem si to sám, mohl jsem hrát pět ran pod par a být v klidu hned po dohrání,“ nehledal Matuš výmluvy. Ale v sobotu hrát bude, je na děleném 51. místě.

Filip Mrůzek měl také po úvodu našlápnuto ke cutu, ale dnešní kolo ho zastihlo v útlumu a se 78 ranami se propadl hluboko do pole poražených, kde skončili i další Češi.

Především dva mladí amatéři ale dnes určitě nezklamali: Gordan Brixi zaznamenal nejlepší český výsledek dne (73), o ránu zpět byl (vedle profesionálů Matuše a rovněž Aleše Kořínka) dorostenecký reprezentant Filip Ráža, který ještě na 18. jamku přicházel po velmi dobré hře na denním výsledku -1. Tripley-bogey ho však o výsledek v červených číslech obralo.

Dnes jsem dlouho dokázal hrát vyrovnaně s výbornými spoluhráči, ale mám letos za sebou málo turnajů a ještě nejsem tak vyhraný. Budu se snažit ze všech chyb poučit, byla to pro mě obrovská zkušenost, za kterou jsem moc rád,“ viděl realisticky svůj výkon šestnáctiletý hráč.

A že měl oba dva dny co odkoukávat, protože s ním ve flightu šli přední hráči turnaje - Němec Jonas Kölbing skvěle puttoval a došel na celkové skóre -10, díky kterému je aktuálně druhý. Třetím do party byl zkušený Angličan Richard Bland (celkem -7) a i on zůstal v TOP 10.

Chvilku dával v odpoledním programu naději českým barvám i Jan Cafourek, který na třech z prvních čtyř jamek zaznamenal birdie a blížil se k branám finále, ale pak začal znovu ztrácet a skončil na absolutním skóre (+8) v druhé stovce pořadí.

V čele je Mathieu Fennasse (-11), v turnaji pokračuje 64 hráčů.

LEADERBOARD   Datum: Pátek 10. května 2019
Všechny články autora

Související články

Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...
Pro Golf Tour na Kaskádě: Na startu bude 31 českých ...

17.06.2019 | Patnáct profesionálů a šestnáct amatérů. Takové bude složení české hráčské skupiny na turnaji Pro Golf Tour s názvem Czech Classic by Czech Golf Federation. Hrát se bude od úterý do čtvrtka v Golf Resortu Kaskáda. ...

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 1.
Prague Golf Challenge, 1.

09.05.2019 | Filip Mrůzek a Stanislav Matuš mají po prvním kole Prague Golf Challenge nejlépe nakročeno z českých hráčů k postupu do víkendových bojů na turnaji série European Challenge Tour na pražské Zbraslavi. V čele je pět hráčů na skóre -7, na Zbraslavi padlo také hole-in-one.

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...
Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti ...

08.05.2019 | Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...
6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...

08.07.2019 | Široké startovní pole s nejlepšími tuzemskými profesionály i amatéry, ale také bohatou zahraniční účast slibuje již šestý ročník WGM Czech Open, který se bude hrát znovu na hřišti Beroun Golf Club od 1. do 4. srpna.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge