Česká golfová federace

Aktuality

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti Čechy

Na Zbraslavi startuje Challenge Tour s jedenácti Čechy

Petr Halaburda, Středa 8. května 2019

Jedenáct českých hráčů a výborně obsazené startovní pole je připraveno na Prague Golf Challenge, turnaji druhé nejvyšší evropské série European Challenge Tour na zbraslavském hřišti, který startuje ve čtvrtek. Od pátku do neděle se hraje na Ypsilonu akce Pro Golf Tour s další českou účastí.

Zbraslavský turnaj slibuje skvělou podívanou

Skvělou podívanou na výborně připraveném hřišti slibuje zbraslavský turnaj, který je prvním ze dvou akcí v jednom sledu, které pořádá promotérská společnost Relmost. Od 23. do 26. května se totiž uskuteční na Kaskádě turnaj D+D Real Czech Challenge ze stejné série, na kterém se představí většina hráčů startujících v Prague City Golf.

Ještě před několika dny to vypadalo, že se zde představí i velké hvězdy European Tour - Matteo Manassero, Gregory Bourdy či Marcel Siem. Ze startovní listiny sice tato jména nakonec zmizela, ale řada výtečných hráčů stále zůstala. Tři vítězství z European Tour a účast na všech čtyřech major turnajích má na svém kontě Grégory Havret, dvakrát na nejvyšším evropském okruhu slavil Felipe Aguilar a přijela i další plejáda zkušených hráčů.

Nechybí například díky pozvánce promotéra Petra Dědka ani Němec Florian Fritsch, který jezdí na české turnaje pravidelně – také proto, že odmítá na turnaje létat a všechny turnaje po Evropě zvládne objet výhradně za volantem automobilu.

V silné konkurenci bude bojovat rovněž jedenáct českých golfistů, kteří využili pozvání pořadatele. Jsou mezi nimi profesionálové Filip Mrůzek, který v minulém týdnu prošel cutem na turnaji na okruhu ve Španělsku, ale také Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Daniel Suchan a Petr Gál. Hrát budou i talentovaní amatéři Matyáš Zapletal, Gordan Brixi, Filip Ráža, Petr Janík a Pavel Foubík.

Češi nepůjdou do turnaje s malými plány, připomínat si budou loňské Matušovo umístění v TOP 10, Cafourek by zase rád navázal na vítězství v Pro Golf Tour před dvěma týdny a následné skvělé kolo první kolo (69) ze Španělska. „Chtěl bych se doma ukázat v dobrém světle, přeju si hodně birdie a také řadu golfových fanoušků podél hřiště. A samozřejmě by se mi líbil postup všech Čechů a konečné vítězství jednoho z nich,“ uvedl před startem třicetiletý Cafourek.

První kolo startuje ve čtvrtek ráno v 7:30 hod, po celé čtyři dny až do finálové neděle mají diváci vstup zdarma. Z Čechů se vydají v úvodním dnu na hřiště nejdříve Zapletal (8:00), Cafourek, Gál (oba 8:20) a Foubík (9:30) v odpoledních flightech dojde na Kořínka (12:30), Matuše a Mrůzka (13:50), Brixiho (14:00), Rážu (14:10), Janíka (14:20) a Suchana (14:30).

Startovní listina

 

Pro Golf Tour na Ypsilonu s dalšími Čechy

Trochu ve stínu velké pražské akce zůstává turnaj Extec Trophy 2019 by Atomic Drinks na Ypsilonu u Liberce. Třetí nejvyšší evropská série letos uskuteční na českém území dokonce tři akce – promotérem Czech Classic 2019 (18. – 20. června, Kaskáda) bude i Česká golfová federace, v Karlových Varech a Sokolově se bude hrát EXTEX CzechOne Open by Atomic Drinks (23. – 25. srpna).

Právě kvůli souběžné akci na Zbraslavi bude omezená účast nejlepších českých hráčů, i když také pod Jizerskými horami bude určitě komu fandit. Mezi přihlášenými jsou Ondřej Lieser, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk, dnes byli doplněni další Češi - amatér David Benák a profesionálové Lukáš Tintěra, Jiří Štryncl,Tadeáš Sedláček, Vladimír Velenský, Marek Siakala, Lukáš Kounovský a Roman Šebrle.

Přihlášení hráči

Datum: Středa 8. května 2019
Všechny články autora

Související články

Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...
Challenge Tour, 2. kolo: Na Kaskádě jdou do finále ...

24.05.2019 | Čtyři čeští golfisté si zahrají obě víkendová kola na D+D Real Czech Challenge v Golf Resortu Kaskáda. Cutem v turnaji European Challenge Tout prošli Filip Mrůzek (-2), Stanislav Matuš a Petr Gál (oba -1) a po nejlepším „českém“ výkonu dne (68) také Michal Pospíšil.

Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...
Challenge Tour, 1. kolo: Čtyři Češi vykročili ...

23.05.2019 | Čtyři čeští hráči mají slibně nakročeno do víkendových kol na turnaji D+D Real Czech Challenge, který dnes odstartoval v Golf Resortu Kaskáda u Brna. Nejlépe si vedli Filip Mrůzek a Petr Gál, kteří po výsledku -1 (70) dělí 23. místo. Nad hranicí cutu jsou i Stanislav Matuš a Daniel Suchan (71).

Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...
Na Kaskádě se během turnaje Challenge Tour představí ...

22.05.2019 | Čtrnáct českých golfistů se představí na druhém turnaji v rámci European Challenge Tour, který se v krátké době ukáže v tuzemsku. Před dvěma týdny jako jediný prošel na Zbraslavi cutem Stanislav Matuš, tentokrát se o totéž společně s ním bude pokoušet dalších sedm profesionálů a šest amatérů.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...
Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková ...

24.04.2019 | Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...
6. ročník WGM Czech Open: Profesionální debut ...

08.07.2019 | Široké startovní pole s nejlepšími tuzemskými profesionály i amatéry, ale také bohatou zahraniční účast slibuje již šestý ročník WGM Czech Open, který se bude hrát znovu na hřišti Beroun Golf Club od 1. do 4. srpna.

Challenge Tour na Penati: Cutem prošli Matuš s ...
Challenge Tour na Penati: Cutem prošli Matuš s ...

05.07.2019 | Dva z dvanácti českých hráčů budou pokračovat i ve zbývajícím programu D+D Real Slovakia Challenge ve slovenském Penati. Stanislav Matuš je v polovině turnaje na 22. místě, Jan Cafourek na 55. pozici.

Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...
Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...

04.07.2019 | Stanislav Matuš odstartoval nejlépe turnaj D+D Real Slovakia Challenge na hřišti Legend v Penati nedaleko slovenské Senice. S výsledkem 69 (-3) je po prvním kole na děleném 25. místě. O dvě rány hůře hrál Filip Mrůzek (71), nejlepší český amatér Gordan Brixi zapisoval 74 ran.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge