Česká golfová federace

Aktuality

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková i další vyrážejí do boje

Čeští profesionálové v plném zápřahu: Spilková i další vyrážejí do boje

Petr Halaburda, Středa 24. dubna 2019

Neobvyklý počet českých profesionálů bude v druhé polovině týdne ve hře na různých sériích po celém světě. Počínaje Klárou Spilkovou na LPGA až po širokou skupinu Čechů startujících na turnaji Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu.

Americká stopa: Spilková a Vlčková

Klára Spliková v závěru minulého týdne dosáhla v rozehrané sezóně na první dotované umístění na Havaji a celá početná skupina z LPGA Tour se okamžitě začala přesouvat do Kalifornie, kde se hraje od čtvrtka do neděle (25.-28. dubna) v Los Angeles turnaj Hugel-Air Premia LA Open. Na startovní listině je nejen česká reprezentantka, ale také například vítězka z Havaje Brooke Henderson či Jessica Korda a její sestra Nelly.

Po krátké pauze pokračuje rovněž druhá nejvyšší americká série Symetra Tour a bude u toho i Karolína Vlčková. Tříkolový Murphy USA El Dorado Shootout se hraje v Arkansasu od pátku do neděle (26. – 28. dubna).

European Challenge Tour poprvé s Mrůzkem a Matušem

Mužská evropská „druhá liga“ má za sebou první  akci v Jordánsku, nyní se přesouvá do Turecka a na startovní listině budou letos poprvé i oba Češi s kartou pro účast v sérii. Na turnaji Turkish Airlines Challenge odstartují (25. – 28. dubna) svoji sezónu na Tour Filip Mrůzek se Stanislavem Matušem. Příští týden se uskuteční další soutěž ve Španělsku a pak už následují dva turnaje na českém území: Prague Golf Challenge (9. – 12. května) na Zbraslavi a D+D Real Czech Challenge (23. – 26. května) na Kaskádě.

Blíží se již také první turnaj na českém území v rámci nižší série Pro Golf Tour, který se bude hrát od 10. do 12. května na Ypsilonu (Extec Trophy by Atomic Drinks), ovšem ani na dnes rozehraný turnaj (24. – 26. dubna) nemuseli tuzemští hráči cestovat daleko.

Na česko-rakouských hranicích odstartoval Haugschlag NÖ Open, v kterém se představuje dokonce devět českých hráčů. Do první soutěže na evropské půdě po zimní sérii v Egyptě a Maroku jsou přihlášeni Ondřej Lieser, Roman Šebrle, Michal PospíšilAleš Kořínek, Jan Cafourek, Daniel Suchan, Lukáš TintěraŠtěpán Daněk a Vladimír Velenský.

 

LEADERBOARD

LPGA Tour
Symetra Tour
European Challenge Tour
Pro Golf Tour

 

 

Datum: Středa 24. dubna 2019
Všechny články autora

Související články

Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...
Sedm českých hráčů a hráček na profesionálních ...

12.06.2019 | Počínaje čtvrtkem pokračují profesionální turnaje na okruzích LPGA Tour, Symetra Tour, LET Access Series a Challenge Tour. Na ženských soutěžích si zahraje pět Češek, v pokračování Challenge Tour nastoupí Jan Cafourek a Stanislav Matuš.

Světové žebříčky: České jedničky se nemění
Světové žebříčky: České jedničky se nemění

24.06.2019 | Sezóna je v plném proudu a ve světových žebříčcích dochází pod českou vlajkou ke změnám. Vzhůru míří především amatéři Novák a Melecká po skvělých výsledcích na profesionálních turnajích. Ta nejlepší jména zůstávají stejná, profesionálům stále vládnou Spilková a Lieser, amatérům Kousková a Zuska.

Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship
Klára Spilková startuje na dámském PGA Championship

19.06.2019 | První letošní dámský major s účastí Kláry Spilkové, dva hráči na Challenge Tour a po dvou hráčkách na turnajích LETAS i Symetra Tour. Ke dvaatřiceti hráčům hrajícím na Kaskádě se přidá v závěru týdne dalších sedm českých golfistů a golfistek hrajících na dalších profesionálních turnajích.

Challenge Tour na Penati: Cutem prošli Matuš s ...
Challenge Tour na Penati: Cutem prošli Matuš s ...

05.07.2019 | Dva z dvanácti českých hráčů budou pokračovat i ve zbývajícím programu D+D Real Slovakia Challenge ve slovenském Penati. Stanislav Matuš je v polovině turnaje na 22. místě, Jan Cafourek na 55. pozici.

Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...
Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...

04.07.2019 | Stanislav Matuš odstartoval nejlépe turnaj D+D Real Slovakia Challenge na hřišti Legend v Penati nedaleko slovenské Senice. S výsledkem 69 (-3) je po prvním kole na děleném 25. místě. O dvě rány hůře hrál Filip Mrůzek (71), nejlepší český amatér Gordan Brixi zapisoval 74 ran.

Výborná čtyři kola přinesla Mrůzkovi 21.
Výborná čtyři kola přinesla Mrůzkovi 21.

30.06.2019 | Čtyři vyrovnaná kola vynesla dělené 21. místo Filipovi Mrůzkovi na turnaji Italian Challenge Open, které dnes skončilo nedaleko Říma. Český profesionál za svoje umístění bere 3045 eur a může se už nyní těšit na D+D REAL Slovakia Challenge, který se bude hrát příští týden na Penati.

Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.
Czech Classic na Kaskádě vyhrál amatér Vítek Novák.

20.06.2019 | Dramatický průběh měl turnaj Czech Classic by Czech Golf Federation, který skončil na Kaskádě. Po zrušení třetího kola se vítězem po 36 odehraných jamkách stal amatér Vítek Novák. Dělené druhé místo patří amatéru Petrovi Hrubému, cutem prošlo celkem šestnáct Čechů, z toho devět amatérů.

Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...
Czech Classic, 2. kolo: Na Kaskádě hráče vyhnaly ...

19.06.2019 | Časně ráno ve čtvrtek v 6:30 hod se bude dohrávat druhé kolo profesionálního Czech Classic by Czech Golf Federation na Kaskádě. Z Čechů, kteří již dohráli, si vede nejlépe amatér Petr Hrubý (Even par) a je na tom dokonce nejlépe ze všech hráčů, kteří čekají na start třetího kola.

Reklama
Banner
X AMUNDI Czech Ladies Challenge