Předsezónní kempy RTS nezastavilo ani chladné počasí

redakce, Pondělí 15. dubna 2019

Třídenní předsezónní kempy mají za sebou Regionální tréninkové skupiny (RTS) ve všech čtyřech regionech. Všechny provázelo velmi chladné počasí, ale ani to mladé golfisty na Dýšině (Západ A), Zbraslavi (Západ B), Kunětické Hoře (Východ A) a Kaskádě (Východ B) nezastavilo.

Každý z letošních kempů RTS, v nichž jsou soustředěni talentoví hráči do 16 let, bude mít speciální téma. V premiéře to bylo „Plánování sezóny a správná příprava na vrcholné akce roku", došlo na přednášky i praktická cvičení. Součástí kempů jsou od letošního roku vždy na závěr rovněž schůzky s rodiči, kteří dostanou informace o přístupu hráčů a odpovědi na další témata.

Počasí během první letošní přípravy vůbec nepřálo, na všech místech panovalo nebývale mrazivé počasí. Pracovalo se především na krátké hře, součástí všech soustředění byl rovněž pětiprocentní test, který prověřil zlepšení hráčů během přípravného období.

Do přípravy se zapojili kromě všech golfových trenérů ČGF i oba kondiční trenéři Milan Mojžíš a Svatopluk Býma.

Autor: redakce
Datum: Pondělí 15. dubna 2019
Všechny články autora

Související články

7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...

24.04.2019 | Jednokolovou kvalifikací dnes v Moravských Toplicích odstartoval 7. ročník European Olympic Hopes Trophy. Sice o ničem podstatném nerozhodla, ale minimálně ukázala sílu týmů, které se na severu Slovinska soutěže účastní. Jak obstáli mladí Češi? Dívky kvalifikaci vyhrály, chlapci skončili třetí.

Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...

23.04.2019 | Posedmé se sjeli nejlepší středoevropští golfisté a golfistky do 16 let, aby načali sezónu v European Olympic Hopes Trophy. Po dvou úspěšných ročnících na Kaskádě se soutěž chlapeckých a dívčích družstev stěhuje na slovinské hřiště Golf Livada Moravske Toplice, vzdáleného čtyři hodiny jízdy od Brna.

Regionální tréninkové skupiny poprvé na zahraničním ...

23.02.2019 | Vůbec poprvé pořádá během letošní přípravné sezóny Česká golfová federace zahraniční soustředění nejen pro reprezentační výběry, ale také pro členy z „dětských“ Regionálních tréninkových skupin ČGF. Do Turecka vyrazilo ve čtvrtek 21. února 40 hráčů a hráček.

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...

28.11.2018 | Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Kempy vybíraly hráče RTS pro novou sezónu

02.11.2018 | Dva poslední víkendy byly ve znamení výběrových kempů pro Regionální Tréninkové Skupiny (RTS). Východní regiony se sešly na Kunětické Hoře, západní regiony v Dýšině u Plzně. Ve čtvrtek 1. listopadu pak bylo potvrzeno složení jednotlivých RTS.

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

OH mládeže: Tichý s Hricíkovou odstartovali v ...

13.10.2018 | Po pátečním volnu se čeští golfisté na olympijských hrách mládeže v Argentině vrátili ke hře. Sarah Hricíkovou a Václava Tichého čekalo v sobotu první kolo týmové soutěže. Ve fourballech zahrál český smíšený tým tři rány pod par a usadil se na 22. místě.