Česká golfová federace

Aktuality

Způsob financování ze strany státu brzdí sport, tvrdí prezident ČGF

Způsob financování ze strany státu brzdí sport, tvrdí prezident ČGF

Petr Halaburda, Pondělí 18. března 2019

Konference ČGF měla poklidný a konstruktivní charakter, z čehož má prezident ČGF Zdeněk Kodejš radost. I při ohlédnutí za sobotním jednáním připomněl, že aktuálně ho nejvíce trápí, jakým způsobem se chová stát při financování sportu.

Poměrně rychlý průběh konference není podle Zdeňka Kodejše na škodu. „Uvnitř federace je třeba vést diskuzi a podařilo se nám, že největší výměny názorů se přenesly na podzimní přípravné konference. To se ukázalo jako dobrý tah, tam probíhá rozsáhlá diskuze, díky které můžeme na jaře projít celým programem mnohem klidněji, než bývalo kdysi zvykem,“ vysvětluje si Kodejš konstruktivní ráz jednání.

V současné době mu nejvíce starostí dělá - jak mimo jiné vyplynulo i z jeho vystoupení na sobotním jednání - způsob, jak se v Česku financuje sport obecně a způsob, jak k problematice přistupuje Ministerstvo školství a sportu. Nejde navíc pouze o vzdálenější vize, ale už také o aktuální rok.

„Nejhorší je, že nemáme mimo občasných tiskových zpráv v podstatě žádné informace, kdy a v jaké šíři bude vše realizováno. Chápu, že v úvodu roku je nutné dořešit akce lyžařů a dalších zimních sportů, ale celkový způsob rozdělování financí mně přijde absolutně netransparentní, nejasný, vše provází jen různé polooficiální informace,“ vysvětluje golfový prezident, co komplikuje plány nejen našeho sportu.

I proto bude rok 2019 pro český golf a celý sport v tomto ohledu složitý. Podle Kodejše bude  třeba letošní rok vybojovat, především tlakem na státní orgány v čele s MŠMT. Světlo na konci tunelu může snad přinést až nově zřizovaná Národní sportovní agentura.

„Je třeba už zpočátku její existence vytvořit dobré podmínky spolupráce. Je to podle mého velká šance přísun peněz do českého sportu zprůhlednit, aby už nehrála takovou roli politika a nevědomost řady úředníků,“ je přesvědčen Kodejš.

Kdy se dají očekávat první konkrétní zásahy nového systému? „Ještě je třeba podniknout řadu legislativních kroků včetně změn zákonů, ale pokud mám správné informace, tak už v příštím roce má mít agentura svůj rozpočet a alespoň část peněz rozdělovat,“ věří Zdeněk Kodejš, že v nejbližších letech by se mohla začít situace zklidňovat.

FOTO ČGF/Zdeněk Sluka

Datum: Pondělí 18. března 2019
Všechny články autora

Související články

Přípravná konference ČGF
Přípravná konference ČGF

25.09.2022 | V pátek 14. října 2022 se uskuteční Přípravná konference ČGF. Tradiční setkání prezidentů či jejich zástupců zahájí v pražském hotelu STEP, ve 14:00 hod. svým úvodním slovem prezident ČGF Vratislav Janda.

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP