Česká golfová federace

Aktuality

Vzdělávací den pro trenéry mládeže

Vzdělávací den pro trenéry mládeže

redakce, Úterý 12. března 2019

První ze dvou letošních Vzdělávacích dnů pro trenéry mládeže se uskutečnil v pátek 8. března v pražském Erpetu. Navázal tak na pilotní projekt z loňského roku; loni byl určen pro trenéry Východu B, letos po zbylé tři regiony. Programu se zúčastnilo třicet trenérů.

S fungováním Tréninkového systému ČGF seznámil trenéry manažer reprezentací Petr Šavrda, s přednáškou na téma fungování Národních tréninkových skupin vystoupil hlavní trenér ČGF Staffan Johansson. Podrobněji rozebral sezónní program, organizaci tréninkových kempů a jejich zaměření či tréninkové metody.

Během praktické části došlo na praktické ukázky – Johansson názorně předvedl, jaké pomůcky při kempech ČGF se svými svěřenci využívá, jaké jsou jejich výhody a jaké vybavení by měl každý trenér vlastnit, pokud chce vést trénink profesionálním způsobem. Hlavní kouč ČGF zmínil rovněž základní požadavky na techniku u mladých hráčů a představil „pětiprocentní test“, přidal i několik tipů a rad na další testování hráčů.

Prostor dostal rovněž kondiční trenér Milan Mojžíš, který ukázal, jak funguje nové zařízení Boditrak, které ČGF vlastní, a předvedl, jaké výstupy lze z přístroje získat. Poslední část se týkala samotné kondiční přípravy a možností, jak trenér může pomáhat svým hráčům v oblasti fyzické přípravy. Například jak zjistit u hráčů limitace pohybového aparátu nebo jak dohlédnout na správné rozcvičení a regeneraci.

Druhý Vzdělávací den, který bude znovu určen pro regiony Západ A a B i Východ A, se uskuteční 27. května v Golf resortu Albatross. Volná místa jsou stále k dispozici - ONLINE FORMULÁŘ.

Autor: redakce 
Datum: Úterý 12. března 2019
Všechny články autora

Související články

Novým koučem ČGF bude Angličan Harry Scott
Novým koučem ČGF bude Angličan Harry Scott

23.11.2020 | Třicet zahraničních a sedm českých kandidátů usilovalo ve výběrovém řízením stát se novým koučem Národního tréninkového systému ČGF. Sportovní úsek nakonec rozhodl o tom, že se jím stane třiatřicetiletý Harry Scott z Anglie, což potvrdil výbor ČGF.

ČGF hledá budoucího hlavního kouče, nástupce Staffan ...
ČGF hledá budoucího hlavního kouče, nástupce Staffan ...

31.07.2020 | Česká golfová federace hledá budoucího hlavního kouče ČGF, který nastoupí do sezony 2020/2021 v tandemu se stávajícím hlavním koučem Staffanem Johanssonem a od sezony 2021/2022 se stane hlavním koučem ČGF. ...

Německá PGA ocenila českého trenéra
Německá PGA ocenila českého trenéra

03.03.2020 | Stříbrný odznak udělila německá PGA českému trenérovi Petru Němcovi na únorové výroční konferenci v Kasselu za více než pětadvacetiletou spolupráci a osobní přínos pro PGA Germany.

Kurzem Trenér golfu ČGF III.
Kurzem Trenér golfu ČGF III.

28.01.2020 | Letošní kurz Trenér III. třídy, kterým prošlo 29 účastníků, byl završen v neděli. Stejně jako v předchozích letech se uskutečnil pod vedením Profesionální golfové federace asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC) ve dvou víkendových blocích.

Vzdělávací kurz Trenér golfu ČGF II. třídy
Vzdělávací kurz Trenér golfu ČGF II. třídy

25.10.2019 | Česká golfová federace ve spolupráci s Profesionální golfovou asociací hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC) otevírají vzdělávací kurz Trenér golfu ČGF II. třídy. Zájemci o studium se mohou hlásit do 15. ledna 2020.

Kurz pro zájemce o licenci Trenéra golfu ČGF III.
Kurz pro zájemce o licenci Trenéra golfu ČGF III.

15.10.2019 | Česká golfová federace a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGA C) vypisují kurz Trenéra golfu ČGF III. třídy. Jde o základní trenérský kurz v rozsahu 40 hodin.

Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda
Mistrem mezi učícími profesionály je Jiří Janda

21.05.2019 | Novým českým mistrem ve hře na rány mezi profesionálními trenéry se stal zkušený Jiří Janda. Jednapadesátiletý hráč dokázal vyhrát dvoudenní Mistrovství Czech Pro Am Teaching, které dnes skončilo v Berouně.

Vzdělávací dny pro trenéry mládeže se blíží
Vzdělávací dny pro trenéry mládeže se blíží

01.03.2019 | Stejně jako v loňském roce pořádá Česká golfová federace vzdělávací den pro trenéry mládeže. Loni byl určen pro trenéry regionu Východ B, letošní dva termíny jsou určeny trenérům zbývajících regionů Západ A, Západ B a Východ A. Na oba termíny zbývá ještě několik volných míst.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP