Česká golfová federace

Aktuality

Závěrečný díl NGTM: Skvělé výkony, navrch vyrovnaný rekord hřiště

Jonáš Mencl, Neděle 30. září 2018

Turnajem Masters vyvrcholila v neděli v Beřovicích série pro mladé nadějné golfisty Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV a jejími poslední vítězi se stali Jakub Janda, Justýna Šafaříková, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková, Vojtěch Pavelka a Natálie Saint Germain.

Nedělní finále ozdobil svým parádním výkonem kadet Vojtěch Pavelka, který zahrál 65 ran, čímž vyrovnal rekord beřovického hřiště. Ve finálové rundě nezapsal do skórkarty horší výsledek než par, navrch přidal sedm birdie. Svou kategorii ovládl s velkým náskokem, druhý Jan Šustek ztratil deset ran, třetí příčku obsadil Lukáš Janda. V kategorii kadetek slavila vítězství Natálie Saint Germain, stříbro brala Lenka Nebeská, bronz Sofie Dimitrova.

Ani v pátém turnaji série nenašla přemožitelku mezi staršími žákyněmi Denisa Vodičková. Vítězství před Klárou Hurtovou ubránila o jednu ránu, třetí skončila Ella Rintová. Starším žákům vládl Dan Hlaváček, o čtyři rány na druhém místě skončil David Tomi a třetí byl v Beřovicích Lukáš Kessler. Smutně skončil turnaj pro Nikolase Stoulila, který atakoval nejvyšší příčky, jenže kvůli podepsané skórkartě s nižším výsledkem, než ve skutečnosti zahrál, byl diskvalifikován.

Kategorii mladších žáků vyhrál Jakub Janda o ránu před Tobiasem Munkem, třetí skončil Louis Klein. Mezi dívkami se radovala Justýna Šafaříková, druhé místo obsadila Tereza Najmanová a třetí pozici vybojovala Adéla Tarantová.

„Turnaj se nesl v přátelském duchu a bylo vidět, že v Beřovicích hrají ti nejlepší. Řada hráčů se prezentovala výbornými výkony a hráči si rovněž pochvalovali vysokou kvalitu hřiště, kterou mohu také potvrdit. A do toho skvělé počasí. Pro finále mládežnické série prostě paráda,“ komentoval ředitel soutěže Jan Šonka. Během víkendu zahrali mladí golfisté pětkrát eagle.