Česká golfová federace

Aktuality

Závěrečný díl NGTM: Skvělé výkony, navrch vyrovnaný rekord hřiště

Závěrečný díl NGTM: Skvělé výkony, navrch vyrovnaný rekord hřiště

Jonáš Mencl, Neděle 30. září 2018

Turnajem Masters vyvrcholila v neděli v Beřovicích série pro mladé nadějné golfisty Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV a jejími poslední vítězi se stali Jakub Janda, Justýna Šafaříková, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková, Vojtěch Pavelka a Natálie Saint Germain.

Nedělní finále ozdobil svým parádním výkonem kadet Vojtěch Pavelka, který zahrál 65 ran, čímž vyrovnal rekord beřovického hřiště. Ve finálové rundě nezapsal do skórkarty horší výsledek než par, navrch přidal sedm birdie. Svou kategorii ovládl s velkým náskokem, druhý Jan Šustek ztratil deset ran, třetí příčku obsadil Lukáš Janda. V kategorii kadetek slavila vítězství Natálie Saint Germain, stříbro brala Lenka Nebeská, bronz Sofie Dimitrova.

Ani v pátém turnaji série nenašla přemožitelku mezi staršími žákyněmi Denisa Vodičková. Vítězství před Klárou Hurtovou ubránila o jednu ránu, třetí skončila Ella Rintová. Starším žákům vládl Dan Hlaváček, o čtyři rány na druhém místě skončil David Tomi a třetí byl v Beřovicích Lukáš Kessler. Smutně skončil turnaj pro Nikolase Stoulila, který atakoval nejvyšší příčky, jenže kvůli podepsané skórkartě s nižším výsledkem, než ve skutečnosti zahrál, byl diskvalifikován.

Kategorii mladších žáků vyhrál Jakub Janda o ránu před Tobiasem Munkem, třetí skončil Louis Klein. Mezi dívkami se radovala Justýna Šafaříková, druhé místo obsadila Tereza Najmanová a třetí pozici vybojovala Adéla Tarantová.

„Turnaj se nesl v přátelském duchu a bylo vidět, že v Beřovicích hrají ti nejlepší. Řada hráčů se prezentovala výbornými výkony a hráči si rovněž pochvalovali vysokou kvalitu hřiště, kterou mohu také potvrdit. A do toho skvělé počasí. Pro finále mládežnické série prostě paráda,“ komentoval ředitel soutěže Jan Šonka. Během víkendu zahrali mladí golfisté pětkrát eagle. 

Konečné výsledky

FOTOGALERIE

Konečný žebříček NGTM 2018

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Neděle 30. září 2018
Všechny články autora

Související články

Na Mnichu odstartoval druhý turnaj NGTM
Na Mnichu odstartoval druhý turnaj NGTM

03.07.2020 | Prvním kolem byl dnes na Mnichu odstartován druhý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže. V příjemném golfovém počasí zapisovali mladí hráči a hráčky výborné výsledky, nejlepší kolo za 70 (-3) zaznamenal kadet Jakub Dalibor Sutor.

Série pro nejmladší golfisty pokračuje na Mnichu
Série pro nejmladší golfisty pokračuje na Mnichu

02.07.2020 | Již v pátek začíná druhý turnaj ze série Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se přesouvá na jihočeský Mnich. V šesti kategoriích od sedmi do 16 let se turnaje zúčastní 139 hráčů a hráček.

Známe šampióny v kategoriích žáků a kadetů
Známe šampióny v kategoriích žáků a kadetů

28.06.2020 | Příjemné počasí provázelo finálové kolo Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Dosavadní lídři si pohlídali náskok, o vítězích mezi kadety se rozhodovalo do poslední jamky, mladší žákyně šly dokonce do rozehrávky.

MČR žáků a kadetů jde do finále
MČR žáků a kadetů jde do finále

27.06.2020 | Ve Slavkově u Brna se v neděli rozhodne o mistrech ČR mezi žáky a kadety. Do finále jdou někteří lídři s pohodlným náskokem, v jiných se očekává velký souboj. Nejlépe se daří kadetce Denise Vodičkové, která je po dvou kolech na výsledku -10.

1. kolo NMČR žáků a kadetů kvůli počasí přerušeno, ...
1. kolo NMČR žáků a kadetů kvůli počasí přerušeno, ...

26.06.2020 | Ve Slavkově u Brna dnes odstartovalo Národní mistrovství ČR žáků a kadetů. V kategorii mladších i starších žáků se však nepodařilo úvodní kolo dohrát kvůli nepřízni počasí. V dalších kategoriích jsou v čele favorité turnaje.

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...
Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...

25.06.2020 | 151 hráčů a hráček v šesti kategoriích bylo přijato na Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, které odstartuje v pátek v Golf Resortu Austerlitz. První letošní šampionát představí to nejlepší z budoucnosti českého golfu ve věkových kategoriích od sedmi do 16 let.

Přes kaluže a nečas známe vítěze 1.
Přes kaluže a nečas známe vítěze 1.

21.06.2020 | Soutěžní sezóna odstartovala také mladým golfovým nadějím. V Poděbradech se o víkendu odehrála 1. Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, kterou výraznou měrou ovlivnilo počasí.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP