Česká golfová federace

Aktuality

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Jonáš Mencl, Středa 19. září 2018

Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Už v úvodním kole se českým reprezentantům v Évian-les-Bains dařilo. Družstvo ve složení Matěj Bača, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Ella Rintová zahrálo v součtu tří počítaných výsledků osm nad par a zařadilo se na šesté místo. Dobrý základ pro konečný výsledek tak byl položen.

Ve druhém kole ve středu se ale nadechli ke skutečně impozantnímu výkonu. Dan Hlaváček se po horším začátku kola rozjel k fantastické jízdě na druhé devítce, kde zahrál pět birdie, a nakonec přinesl 70 ran (-2). Matěj Bača prožil hodně divoké kolo včetně neuvěřitelných tří eaglů během jediného kola, dohrál v paru. Denisa Vodičková přidala 74 a škrtal se výsledek Elly Rintové, pro kterou byl turnaj nesmírně cennou zkušeností.

Po dvou letech, kdy se český tým umístil na devátém a sedmém místě, je tu znovu návrat do horních pater světového mládežnického golfu. Z evropských týmů byli lepší pouze Španělé, suverénním vítězem se stal tým Spojených států amerických, druhé místo obsadila Korea. Češi za sebou nechali obě družstva domácí Francie, i tým Itálie a tradičně silných Japonců.

„Na výkony našich hráčů byla radost se koukat. Je to velký úspěch. Děkujeme hráčům, že i v těžkých situacích zachovali chladnou hlavu, nic nevzdali a bojovali o každou ránu,“ poděkovali kapitán družstva Svatopluk Býma a trenér Ondřej Špůr.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl
Datum: Středa 19. září 2018
Všechny články autora

Související články

European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...

27.07.2019 | Třetí kolo na mládežnickém mistrovství Evropy do 16 let (European Young Masters) nebylo dohráno a jeho výsledky anulovány. Výsledky po druhém kole jsou tak konečné. Češi obsadili v týmové soutěži sedmé místo, Filip Jakubčík i Dan Hlaváček skončili v elitní desítce.

European Young Masters zvedá oponu, jak si povedou ...

24.07.2019 | Dnes bude pokračovat program European Young Masters na Kunětické Hoře oficiálním tréninkovým kolem, v podvečer byla soutěž zahájena slavnostním ceremoniálem. Ve čtvrtek vypuknou třídenní boje naplno.

Na Kunětické Hoře vrcholí přípravy na European ...

23.07.2019 | Dnes ráno startuje prvním tréninkovým kolem turnaj pro nejlepší hráče do 16 let s názvem European Young Masters. Na Kunětickou Horu se sjelo během pondělí dvaatřicet týmů – 31 z Evropy a také výběr Asijské pacifické golfové federace. Třídenní ostré boje začínají ve čtvrtek.

České naděje vezou z rakouské juniorky čtyři medailo ...

21.07.2019 | Další úspěch českému golfu přinesli mladí reprezentanti na Mezinárodním mistrovství Rakouska juniorů. Na zlato s přehledem dosáhla mladší žákyně Viktorie Trůková, stříbro vybojoval David Chramosta a dvě třetí místa získali ve dvou kategoriích Matěj Chramosta a Timotej Formánek.

Mladí Češí získali 4. místo na Belgian International ...

08.07.2019 | Mladým českým hráčům se dařilo na prestižním belgickém Open do čtrnácti let. V silné konkurenci obsadil tým České republiky čtvrté místo, v individuálním pořadí se dařilo především druhé Justýně Šafaříkové. ...

7. EOHT, finále: Zlato a stříbro do Čech

27.04.2019 | První reprezentační výjezd v tomto roce přinesl českým barvám velký úspěch. V 7. ročníku European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích česká děvčata zvítězila a chlapci skončili druzí. Ziskem zlata a stříbra se česká výprava stala nejúspěšnější ze šesti startujících zemí.

7. EOHT, den třetí: Dívky porazily Slovinky, chlapci ...

26.04.2019 | Předposlední hrací den 7. ročníku European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích přinesl českým týmům velmi dramatické boje. Děvčata až po velkém úsilí zdolala Slovinky 5:4. Chlapci se dopoledne hodně nadřeli se Slováky, aby vyhráli 3:2, odpoledne podlehli Německu 1:4.

7. EOHT, den druhý: Na vítězné vlně!

25.04.2019 | Sedmý ročník European Olympic Hopes Trophy ve slovinských Moravských Toplicích dnes pokračoval prvními jamkovými utkáními. Děvčata na úvod zdolala Slovenky 6:3, chlapci dopoledne porazili Itálii vysoko 5:0 a odpoledne v nervydrásajícím utkání domácí Slovinsko těsně 3:2.