Česká golfová federace

Aktuality

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Jonáš Mencl, Středa 19. září 2018

Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Už v úvodním kole se českým reprezentantům v Évian-les-Bains dařilo. Družstvo ve složení Matěj Bača, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Ella Rintová zahrálo v součtu tří počítaných výsledků osm nad par a zařadilo se na šesté místo. Dobrý základ pro konečný výsledek tak byl položen.

Ve druhém kole ve středu se ale nadechli ke skutečně impozantnímu výkonu. Dan Hlaváček se po horším začátku kola rozjel k fantastické jízdě na druhé devítce, kde zahrál pět birdie, a nakonec přinesl 70 ran (-2). Matěj Bača prožil hodně divoké kolo včetně neuvěřitelných tří eaglů během jediného kola, dohrál v paru. Denisa Vodičková přidala 74 a škrtal se výsledek Elly Rintové, pro kterou byl turnaj nesmírně cennou zkušeností.

Po dvou letech, kdy se český tým umístil na devátém a sedmém místě, je tu znovu návrat do horních pater světového mládežnického golfu. Z evropských týmů byli lepší pouze Španělé, suverénním vítězem se stal tým Spojených států amerických, druhé místo obsadila Korea. Češi za sebou nechali obě družstva domácí Francie, i tým Itálie a tradičně silných Japonců.

„Na výkony našich hráčů byla radost se koukat. Je to velký úspěch. Děkujeme hráčům, že i v těžkých situacích zachovali chladnou hlavu, nic nevzdali a bojovali o každou ránu,“ poděkovali kapitán družstva Svatopluk Býma a trenér Ondřej Špůr.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 19. září 2018
Všechny články autora

Související články

7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...
7. EOHT, den první: Dívky kvalifikaci vyhrály, ...

24.04.2019 | Jednokolovou kvalifikací dnes v Moravských Toplicích odstartoval 7. ročník European Olympic Hopes Trophy. Sice o ničem podstatném nerozhodla, ale minimálně ukázala sílu týmů, které se na severu Slovinska soutěže účastní. Jak obstáli mladí Češi? Dívky kvalifikaci vyhrály, chlapci skončili třetí.

Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...
Reprezentační sezónu otevře European Olympic Hopes ...

23.04.2019 | Posedmé se sjeli nejlepší středoevropští golfisté a golfistky do 16 let, aby načali sezónu v European Olympic Hopes Trophy. Po dvou úspěšných ročnících na Kaskádě se soutěž chlapeckých a dívčích družstev stěhuje na slovinské hřiště Golf Livada Moravske Toplice, vzdáleného čtyři hodiny jízdy od Brna.

Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...
Češi z Grand finale Faldo Series vezou umístění ...

28.11.2018 | Sedm českých golfistů a golfistek se zúčastnilo 22. finále juniorské soutěže Faldo Series v Al-Ainu v Emirátech. V absolutním pořadí si vedl nejlépe na děleném desátém místě Hynek Groh, ve své kategorii do 16 let byla hodnocena na děleném třetím místě Tereza Chlostová.

Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...
Olympijské vzpomínky: Zážitek, na který nezapomeneme ...

23.10.2018 | V sobotu se vrátila česká výprava, jejíž součástí byl i golfový tandem Sarah Hricíková a Václav Tichý, z Olympijských her mládeže v Argentině. Jak silný dojem hry v talentovaných hráčích zanechaly? Které sporty navštívili, z čeho byli překvapení a jak si užívali život v olympijské vesnici?...

OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...
OH mládeže: Čeští golfisté obsadili v týmové soutěži ...

15.10.2018 | S pocitem dobře odvedené práce v závěrečném kole týmové soutěže se čeští hráči rozloučili s golfovým turnajem olympijských her v Argentině. Sarah Hricíková i Václav Tichý zahráli ve finále dvě nad par a v konečném pořadí národností si polepšili o pět příček na dělené 20.

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...
Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...
Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile
Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile

09.10.2018 | První kolo mají za sebou účastníci olympijského turnaje mládeže v Argentině a velmi se v něm dařilo Václavu Tichému (+1), který je na děleném pátém místě dvě rány od lídra a medailových pozic. Sarah Hricíková je v dívčí soutěži na 22. místě (+9).

Reklama
Banner
X Kluby Kluby Akční nabídky