Česká golfová federace

Aktuality

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Jonáš Mencl, Středa 19. září 2018

Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Už v úvodním kole se českým reprezentantům v Évian-les-Bains dařilo. Družstvo ve složení Matěj Bača, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Ella Rintová zahrálo v součtu tří počítaných výsledků osm nad par a zařadilo se na šesté místo. Dobrý základ pro konečný výsledek tak byl položen.

Ve druhém kole ve středu se ale nadechli ke skutečně impozantnímu výkonu. Dan Hlaváček se po horším začátku kola rozjel k fantastické jízdě na druhé devítce, kde zahrál pět birdie, a nakonec přinesl 70 ran (-2). Matěj Bača prožil hodně divoké kolo včetně neuvěřitelných tří eaglů během jediného kola, dohrál v paru. Denisa Vodičková přidala 74 a škrtal se výsledek Elly Rintové, pro kterou byl turnaj nesmírně cennou zkušeností.

Po dvou letech, kdy se český tým umístil na devátém a sedmém místě, je tu znovu návrat do horních pater světového mládežnického golfu. Z evropských týmů byli lepší pouze Španělé, suverénním vítězem se stal tým Spojených států amerických, druhé místo obsadila Korea. Češi za sebou nechali obě družstva domácí Francie, i tým Itálie a tradičně silných Japonců.

„Na výkony našich hráčů byla radost se koukat. Je to velký úspěch. Děkujeme hráčům, že i v těžkých situacích zachovali chladnou hlavu, nic nevzdali a bojovali o každou ránu,“ poděkovali kapitán družstva Svatopluk Býma a trenér Ondřej Špůr.