Česká golfová federace

Aktuality

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Jonáš Mencl, Středa 19. září 2018

Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Už v úvodním kole se českým reprezentantům v Évian-les-Bains dařilo. Družstvo ve složení Matěj Bača, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Ella Rintová zahrálo v součtu tří počítaných výsledků osm nad par a zařadilo se na šesté místo. Dobrý základ pro konečný výsledek tak byl položen.

Ve druhém kole ve středu se ale nadechli ke skutečně impozantnímu výkonu. Dan Hlaváček se po horším začátku kola rozjel k fantastické jízdě na druhé devítce, kde zahrál pět birdie, a nakonec přinesl 70 ran (-2). Matěj Bača prožil hodně divoké kolo včetně neuvěřitelných tří eaglů během jediného kola, dohrál v paru. Denisa Vodičková přidala 74 a škrtal se výsledek Elly Rintové, pro kterou byl turnaj nesmírně cennou zkušeností.

Po dvou letech, kdy se český tým umístil na devátém a sedmém místě, je tu znovu návrat do horních pater světového mládežnického golfu. Z evropských týmů byli lepší pouze Španělé, suverénním vítězem se stal tým Spojených států amerických, druhé místo obsadila Korea. Češi za sebou nechali obě družstva domácí Francie, i tým Itálie a tradičně silných Japonců.

„Na výkony našich hráčů byla radost se koukat. Je to velký úspěch. Děkujeme hráčům, že i v těžkých situacích zachovali chladnou hlavu, nic nevzdali a bojovali o každou ránu,“ poděkovali kapitán družstva Svatopluk Býma a trenér Ondřej Špůr.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 19. září 2018
Všechny články autora

Související články

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...
Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...
Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile
Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile

09.10.2018 | První kolo mají za sebou účastníci olympijského turnaje mládeže v Argentině a velmi se v něm dařilo Václavu Tichému (+1), který je na děleném pátém místě dvě rány od lídra a medailových pozic. Sarah Hricíková je v dívčí soutěži na 22. místě (+9).

Olympijský golf mládeže zvedá oponu
Olympijský golf mládeže zvedá oponu

08.10.2018 | Poprvé v historii zasáhnou čeští golfisté do soutěží Olympijských her mládeže, které se rozběhly naplno v Buenos Aires. Václava Tichého a Sarah Hricíkovou čeká v úterních odpoledních hodinách pražského času první kolo individuální soutěže na rány.

Olympiáda mládeže odstartovala, golfové barvy ...
Olympiáda mládeže odstartovala, golfové barvy ...

07.10.2018 | Olympijské hry mládeže byly zahájeny v noci na dnešek v Argentině. Zahájení sledovalo v Buenos Aires na 200 tisíc lidí, mezi účastníky startu největší juniorské soutěžě světa byli i čeští golfisté Sarah Hricíková a Václav Tichý, trenérem českého týmu je Martin Kubricht.

Evian Championship Junior‘s Cup, 1.
Evian Championship Junior‘s Cup, 1.

18.09.2018 | Velkou bojovnost předvedli čeští reprezentanti do čtrnácti let v prvním kole juniorského poháru Evian Championship. Po horším začátku kola se v jeho druhé polovině herně zvedli a výsledkem je slibné šesté místo v pořadí družstev. Denisa Vodičková je v individuálním hodnocení sedmá.

Češi do 14 let na juniorském Evian Championship
Češi do 14 let na juniorském Evian Championship

17.09.2018 | Na závěrečný ženský major sezony tradičně navazuje juniorský pohár. Stejně tomu je i letos, kdy se The Evian Championship Junior’s Cup uskuteční už podvanácté. Kláru Spilkovou, která v pátek neprošla cutem, tak v dějišti šampionátu vystřídají Češi do 14 let.

World Junior Girls Championship, 4.
World Junior Girls Championship, 4.

14.09.2018 | Nejvydařenější kolo na závěr World Junior Girls Championship ukázaly české golfistky a především Sarah Hricíková, které předvedla třetí nejlepší výkon dne (68). V konečném účtování soutěže družstvo obsadilo 13. místo (+19).

Reklama
RBRB
RB