Česká golfová federace

Aktuality

Češi po skvělém kole skončili na Evian Championship Junior’s Cup těsně pod stupni vítězů

Jonáš Mencl, Středa 19. září 2018

Český golf o sobě dal znovu hlasitě vědět. Z prestižního turnaje Evian Championship Junior’s Cup, který navazuje na závěrečný dámský major, vezou čeští hráči a hráčky do 14 let výborné čtvrté místo. Ve druhém kole zahráli v paru a z šestého místa po prvním kole o dvě příčky poskočili vpřed.

Už v úvodním kole se českým reprezentantům v Évian-les-Bains dařilo. Družstvo ve složení Matěj Bača, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Ella Rintová zahrálo v součtu tří počítaných výsledků osm nad par a zařadilo se na šesté místo. Dobrý základ pro konečný výsledek tak byl položen.

Ve druhém kole ve středu se ale nadechli ke skutečně impozantnímu výkonu. Dan Hlaváček se po horším začátku kola rozjel k fantastické jízdě na druhé devítce, kde zahrál pět birdie, a nakonec přinesl 70 ran (-2). Matěj Bača prožil hodně divoké kolo včetně neuvěřitelných tří eaglů během jediného kola, dohrál v paru. Denisa Vodičková přidala 74 a škrtal se výsledek Elly Rintové, pro kterou byl turnaj nesmírně cennou zkušeností.

Po dvou letech, kdy se český tým umístil na devátém a sedmém místě, je tu znovu návrat do horních pater světového mládežnického golfu. Z evropských týmů byli lepší pouze Španělé, suverénním vítězem se stal tým Spojených států amerických, druhé místo obsadila Korea. Češi za sebou nechali obě družstva domácí Francie, i tým Itálie a tradičně silných Japonců.

„Na výkony našich hráčů byla radost se koukat. Je to velký úspěch. Děkujeme hráčům, že i v těžkých situacích zachovali chladnou hlavu, nic nevzdali a bojovali o každou ránu,“ poděkovali kapitán družstva Svatopluk Býma a trenér Ondřej Špůr.

Konečné výsledky

Autor: Jonáš Mencl
Datum: Středa 19. září 2018
Všechny články autora

Související články

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Mladí Češi startují na juniorském Evian Championship

23.09.2019 | Šampionát The Evian Championship Junior's Cup již tradičně navazuje na významný ženský turnaj a mladí Češi budou bojovat o co nejlepší umístění mezi 16 týmy světa. Ve třináctém ročníku se naši starší žáci (U14) pokusí navázat na loňský úspěch, kdy z Francie přivezli čtvrté místo.

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke ...

12.09.2019 | Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...

27.07.2019 | Třetí kolo na mládežnickém mistrovství Evropy do 16 let (European Young Masters) nebylo dohráno a jeho výsledky anulovány. Výsledky po druhém kole jsou tak konečné. Češi obsadili v týmové soutěži sedmé místo, Filip Jakubčík i Dan Hlaváček skončili v elitní desítce.

European Young Masters zvedá oponu, jak si povedou ...

24.07.2019 | Dnes bude pokračovat program European Young Masters na Kunětické Hoře oficiálním tréninkovým kolem, v podvečer byla soutěž zahájena slavnostním ceremoniálem. Ve čtvrtek vypuknou třídenní boje naplno.