Česká golfová federace

Aktuality

Foxconn Czech Ladies Challenge na startu: Kolik Češek projde cutem?

Foxconn Czech Ladies Challenge na startu: Kolik Češek projde cutem?

Úterý 20. června 2017

Sto hráček ze zahraničí a šestadvacet českých hráček se postaví ve čtvrtek na start Foxconn Czech Ladies Challenge, premiérového turnaje ze série LET Access Series, kterou pořádá Česká golfová federace na náročném hřišti Casa Serena. V teplém počasí začínajícího léta se očekávají skvělé výsledky.

Série nakoukla v minulosti do České republiky na Dýšině, ale tehdy ještě v rukou privátního promotéra. Letošní turnaj získala ČGF ve snaze dopřát nabité domácí amatérské špičce etablovat se v nabitém profesionálním prostředí. Ještě počátkem minulého týdne to vypadalo, že poměr českých profesionálek a amatérek se zastaví na 3:23, ale Karolína Vlčková těsně před startem přešla k profesionálkám a na domácí půdě bude bojovat poprvé o první příspěvek do Order of Merit.

Právě donedávna 50. hráčka světového amatérského žebříčku by mohla pomýšlet při svém prvním startu v profesionálním poli velmi vysoko. Na univerzitních turnajích v Americe patřila mezi nejuznávanější hráčky, a tak se její přestup do profesionálního světa dal očekávat. „Byla jsem o tomto kroku přesvědčena hodně dlouho. Je to pro měl velký zlom v kariéře, moc se na to těším,“ prohlásila Karolína během úterní zahajovací hráčské party.

Které hráčky lze označit za favoritky turnaje? V čele finančního žebříčku série je Angličanka Meghan MacLaren, ale ferveje pod zámkem Casa Serena stejnojmenného hřiště mohou vyhovovat i řadě jiných hráček. Třeba některé z dlouhé řady Francouzek a Španělek, po Češkách nejpočetnějším národnostním skupinám v turnaji. V turnaji bude startovat i Slovenka Zuzana Kamasová, která dokázala vyhrát jeden turnaj okruhu Ladies European Tour, která se však už aktivní hráčské kariéře věnuje jen výjimečně.

Z českých hráček vedle Vlčkové budou mít velké ambice určitě i další profesionálky, s velkou formou dorazila po domácím jamkovém šampionátu jeho vítězka Tereza Melecká, ale vyloučena nejsou ani překvapení od mladších hráček, pro které je turnaj první velkou šancí na rozkoukání v nabitém startovním poli.

Jako vůbec první se postaví na start jedničky v 8:00 Kristýna Abrahámová, už deset minut po ní se pustí v očekávaném vedru na hřiště Adéla Cejnarová, která dokazovala skvělou formu v závěru univerzitních soutěží. Karolína Vlčková startuje ve čtvrtečním první kole z desáté jamky v 9:20.

 

Kompletní startovní listina pro 1. a 2. kolo

Leadeboard

Fotogalerie z 1. dne

 

Vstupné na turnaj je zdarma, během soutěžních dní se budou moci příchozí děti a junioři zúčastnit golfové akademie pod patronací ČGF a České profesionální golfové asociace PGA Czech. Během úterního Pro-Am byl o první pokusy s golfovou holí mezi dětmi velký zájem.

 

 
Datum: Úterý 20. června 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...
Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...

01.10.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale víkendový President Goldscheider Trophy zakončil program soutěžních akcí České golfové federace pro letošní rok. Přemýšlíte už nyní, co vás čeká v příštím roce? Tak už pomalu můžete plánovat, neboť první přípravná verze kalendáře 2018 je již k dispozici.

Foxconn Czech Ladies Challenge zahájeno turnajem ...
Foxconn Czech Ladies Challenge zahájeno turnajem ...

20.06.2017 | Týden Foxconn Czech Ladies Challenge byl oficiálně zahájen. Do resortu Casa Serena u Kutné Hory přijely účastnice historicky prvního turnaje dámské profesionální série, pořádaného Českou golfovou federací na privátním hřišti na Kutnohorsku.

Chcete být součástí pořadatelského týmu Foxconn ...
Chcete být součástí pořadatelského týmu Foxconn ...

12.06.2017 | Česká golfová federace shání k zajištění turnaje Foxconn Czech Ladies Challenge, který se bude hrát ve dnech 22. -24. června v Golf Resortu Casa Serena, ještě několik posledních dobrovolníků na pozice forecaddies a walking skórerů.

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP