Česká golfová federace

Aktuality

Foxconn Czech Ladies Challenge zahájeno turnajem Pro-Am

Foxconn Czech Ladies Challenge zahájeno turnajem Pro-Am

Petr Halaburda, Úterý 20. června 2017

Týden Foxconn Czech Ladies Challenge byl oficiálně zahájen. Do resortu Casa Serena u Kutné Hory přijely účastnice historicky prvního turnaje dámské profesionální série, pořádaného Českou golfovou federací na privátním hřišti na Kutnohorsku.

Turnaj LET Access Series s dotací 40.000 eur, nabízející herní příležitost pro nadějné profesionální i amatérské hráčky, byl otevřen úterním turnajem Pro-Am. Do něj nastoupilo osmnáct čtveřic, tvořených vždy jednou profesionálkou a třemi amatérskými hráči. Sponzoři, partneři a další hosté byli uvítáni zástupci společnosti Foxconn, která je majitelem hřiště, hostitelem a rovněž titulárním partnerem turnaje. Pro-Am se zúčastnili také členové vedení České golfové federace, která je v tomto případě historicky poprvé promotérem profesionální akce ve spolupráci s agenturou GM Pro. Turnaj díky spolupráci s leteckou základnou v Čáslavi odstartoval přelet letky gripenů.

Na vše už dohlížela i Melissa Eccless, reprezentantka okruhu LET Access Series. „Jsem maximálně spokojena s přípravami, prostředím i stavem hřiště. Těšíme se na skvělý turnaj,“ uvedla. Po odehraném Pro-Am se odehrálo večerní slavnostní otevření největšího dámského turnaje roku, spojené s Players´Party na zámku na Roztěži. Na hráčky čekala prohlídka nádherně opravené historické stavby a také například kuchařská show, do které se zapojily některé hráčky včetně Karolíny Vlčkové.

Turnaj Pro-Am se hrál modifikovaným formátem Texas Scramble a velké horko významně prověřilo nejen golfový um zúčastněných 17 flightů, ale také jejich fyzickou kondici. S velkým náskokem zvítězil flight vedený finskou profesionálkou Lindou Henrikssonovou, v jejím týmu hráli Radim Hofman, Martin Šmíd a Michal Hož. Na stupně vítězů se dostalo i bronzové házenkářské trio - reprezentační trenéři Daniel Kubeš, Miloš Slabý a bývalý nejlepší házenkář světa Filip Jícha, tým vedla španělská profesionálka Marta Silva.

Ve středu pokračuje dění na Casa Sereně tréninkovým kolem, ve čtvrtek a pátek se hrají dvě kola, po kterých bude následovat cut pro sobotní finálové kolo. Na turnaj druhé nejvyšší evropské profesionální soutěže je vstup zdarma. 

 

Fotogalerie z prvního dne

Datum: Úterý 20. června 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...
Plánujete sezónu 2018? První verze kalendáře akcí ...

01.10.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale víkendový President Goldscheider Trophy zakončil program soutěžních akcí České golfové federace pro letošní rok. Přemýšlíte už nyní, co vás čeká v příštím roce? Tak už pomalu můžete plánovat, neboť první přípravná verze kalendáře 2018 je již k dispozici.

Foxconn Czech Ladies Challenge na startu: Kolik ...
Foxconn Czech Ladies Challenge na startu: Kolik ...

20.06.2017 | Sto hráček ze zahraničí a šestadvacet českých hráček se postaví ve čtvrtek na start Foxconn Czech Ladies Challenge, premiérového turnaje ze série LET Access Series, kterou pořádá Česká golfová federace na náročném hřišti Casa Serena. V teplém počasí začínajícího léta se očekávají skvělé výsledky.

Chcete být součástí pořadatelského týmu Foxconn ...
Chcete být součástí pořadatelského týmu Foxconn ...

12.06.2017 | Česká golfová federace shání k zajištění turnaje Foxconn Czech Ladies Challenge, který se bude hrát ve dnech 22. -24. června v Golf Resortu Casa Serena, ještě několik posledních dobrovolníků na pozice forecaddies a walking skórerů.

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP