Česká golfová federace

Aktuality

MMČR na rány: Melichová slaví domácí double, mužům vládl Zach

MMČR na rány: Melichová slaví domácí double, mužům vládl Zach

Jonáš Mencl, Sobota 11. srpna 2018

Tituly zůstaly doma. Jana Melichová a Šimon Zach (oba GC Erpet Praha) se v sobotu v Šilheřovicích stali mezinárodními mistry ČR ve hře na rány. Melichová přidala po vítězství na MMČR na jamky letos druhý titul z mezinárodního šampionátu, Zach slaví první triumf ve hře na rány.

Sobotní finále nepřineslo zvrat na čele obou kategorií. Jak Šimon Zach, tak Jana Melichová měli před posledním kolem solidní náskok před svými pronásledovateli a o titul by se mohli připravit jen vlastními chybami.

Zach slaví titul, teď už ale přichází příprava na Czech Masters

Zacha nerozhodila ani dvě bogey v úvodu finále, berdíkem na šestce se vrátil na skóre v paru pro den a až do čtrnáctky v pohodě kontroloval situaci. Po netrefeném greenu v regulaci a následném trojputtu na čtrnáctce sice ztratil hned dvě rány, ale jednu si vzal zpátky na patnáctce. V závěru si mohl dovolit ještě jedno bogey.

„Ve finále jsem udělal víc chyb než v předchozích kolech a nezahrál jsem tolik birdie. Ale počítá se vítězství,“ prozradil nový domácí šampión, který těžil především z přesné hry z odpaliště. „Oproti soupeřům jsem získal hodně ran z týčka. Dařilo se mi tvarovat rány na všechny strany přesně, jak jsem potřeboval. A taky jsem byl několikrát výrazně delší,“ přiblížil rozhodující faktor hry.

Pro Zacha začala mezinárodním šampionátem příprava na D+D REAL Czech Masters, na nějž obdržel kartu od České golfové federace. Turnaj ze série European Tour se letos znovu hraje na hřišti Albatross. Zach si turnaj zahrál v roce 2016, ale neprošel cutem.

Druhé místo v kategorii mužů vyválčil v Šilheřovicích Václav Tichý (GC Hodkovičky), který zahrál finále za 71 ran (-1). Bronz si z Ostravska odváží Vojtěch Kostelka (GC Austerlitz) po stejném finálovém kole – 71 ranách.

Melichovou drželo skvělé puttování

Jana Melichová triumfem v Šilheřovicích potvrdila letošní dominanci na domácích šampionátech. Po vítězství na Mezinárodním mistrovství ČR na jamky a titulu z CGAT na Karlštejně, zvítězila i na MMČR na rány. Také ona si nesla do finálového kola náskok, před Hricíkovou a Bolčíkovou byla napřed o čtyři rány. Po devíti jamkách finále dokonce o šest.

„Hrála jsem stabilně, a to mě uklidnilo. Během finále jsem neměla žádný větší problém, navíc jsem cítila jistotu v puttování,“ komentovala Melichová. Právě hra na greenech ji dovedla k vytouženému titulu. „V prvním kole to nebylo ono, ale pak jsem se na greenech docela rozjela. Na vítězství jsem po úvodním kole vůbec nemyslela, pak ale přišel zvrat a věřila jsem si,“ dodala česká šampiónka, která už za týden zmizí do Spojených států za studiem.

Druhé místo uhájila v sobotu Slovenka Anika Bolčíková. Uhrála si ho především skvělou druhou devítkou za -3. Bronzovou medaili získala Sarah Hricíková (GC Black Bridge). Ve finále sice zahrála jednu nad par, ale i to jí stačilo na třetí místo o tři rány před Rakušankou Mühlbauer.

Konečné výsledky

Fotogalerie

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 11. srpna 2018
Všechny články autora

Související články

Mistrovské tituly družstev do 14 a 18 let slaví ...
Mistrovské tituly družstev do 14 a 18 let slaví ...

23.08.2018 | Na mistrovství družstev do 14 a 18 let v Telči je dobojováno. Beskydský Golfový Klub obhájil prvenství z loňského roku ve smíšených družstev do 14 let, šampionát družstev chlapců do 18 let ovládl Greensgate Golf Club, mezi dívkami vyhrály Karlovy Vary.

Družstva do 14 a 18 let zahájila šampionát v Telči
Družstva do 14 a 18 let zahájila šampionát v Telči

21.08.2018 | Prvním kolem odstartovala v Telči Mistrovství ČR smíšených družstev do 14 let a Mistrovství družstev chlapců a dívek do 18 let. K vidění bylo celkem pět výsledků pod par, přičemž nejvíce ve věkově nejmladší kategorii.

Startuje šampionát družstev do 14 a 18 let
Startuje šampionát družstev do 14 a 18 let

20.08.2018 | Poslední mládežnické týmové šampionáty se uskuteční od úterý 21. do čtvrtka 23. srpna v Telči, kam se sjely nejlepší týmy v kategoriích U14 a U18. Smíšená družstva do 14 let budou hrát Memoriál Hanuše Goldscheidera, dívčí a chlapecké výběry do 18 let se utkají ve vlastních soutěžích.

Mezinárodní mistrovství seniorů se po roce vrací ...
Mezinárodní mistrovství seniorů se po roce vrací ...

13.08.2018 | Loňský mezinárodní šampionát seniorů se v Karlových Varech setkal s velkým úspěchem, a proto se letos chystá pokračování. V Olšových Vratech se bude od 14. do 16. srpna bojovat o tituly mezinárodních mistrů ČR ve čtyřech kategoriích. ...

Mezinárodní šampionát míří do finiše.
Mezinárodní šampionát míří do finiše.

10.08.2018 | Jana Melichová a Šimon Zach šli v pátečním kole Mezinárodního mistrovství ČR na rány do trháku. Zach potřetí zahrál 69 ran a na čele má náskok už pěti ran, čtyři údery k dobru má před finále Jana Melichová. Rozhodnuto však zdaleka není, o cenné kovy se porve řada hráčů.

Druhý den MMČR přinesl vzestup Melichové a vedení ...
Druhý den MMČR přinesl vzestup Melichové a vedení ...

09.08.2018 | Pořadí v horních patrech výsledkové listiny se po druhém dni Mezinárodního šampionátu na rány promíchalo. Do čela se dostal Šimon Zach, který zopakoval středečních 69 ran. Výtečné kolo za 67 zase pomohlo Janě Melichové převzít štafetu nejlepší ženy mistrovství.

Úvod MMČR v Šilheřovicích vyšel na jedničku Frýdlové ...
Úvod MMČR v Šilheřovicích vyšel na jedničku Frýdlové ...

08.08.2018 | Kristýna Frýdlová a Václav Tichý, to jsou jména vedoucích hráčů Mezinárodního mistrovství České republiky ve hře na rány v Šilheřovicích. S parkovým hřištěm se ale vypořádala se ctí i řada dalších hráčů. Bouřce a dvouhodinové přestávce navzdory. ...

Vrchol amatérské sezóny je zde: Startuje MMČR ...
Vrchol amatérské sezóny je zde: Startuje MMČR ...

07.08.2018 | Nejlepší čeští amatérští golfisté a spolu s nimi i třicítka zahraničních hráčů se od středy 8. srpna představí v Park Golf Clubu Ostrava v Šilheřovicích, kde začíná Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. V zámeckém parku se dá očekávat tuhý boj o titul mezinárodního mistra.

Reklama
ThajskeThajske
Thajske