Česká golfová federace

Reprezentace

Aktuální informace

Aktuální informace

Na této stránce naleznete důležité dokumenty, termíny, odkazy a zprávy týkající se aktuálního dění okolo Tréninkového systému ČGF, reprezentace ČR a sportovního golfu obecně.

 

18.3.2019  II. zimní kemp hráčů NTS v zahraničí úspěšně za námi

V termínu od 9. do 17. března absolvovali hráči Národních tréninkových skupin ČGF druhý zimní kemp v zahraničí. Místem konání byl turecký Belek, konkrétně Antalya Golf Resort (hřiště Pasha a Sultan). Na stejném místě před několika týdny trénovali také mladší hráči z regionů. Pod vedením trenérského týmu Staffan Johansson, David Carter, Petr Němeček a Milan Mojžíš se v Turecku připravovalo celkem 25 hráčů, mezi nimi i profesionálové Michal Pospíšil a Kateřina Vlašínová. Hlavní pozornost byla opět věnována především krátké hře a hře do 100 m od greenu. V úvodu dubna čeká národní tým poslední přípravný kemp ve Skotsku. 

 

15.3.2019  Kritéria výběru hráčů do TS ČGF 2019/2020 zveřejněna

Spolu s nominačními kritérii na zahraniční výjezdy reprezentace publikovala Česká golfová federace také Kritéria pro výběr hráčů do Tréninkového skupin pro sezónu 2019/2020. Proces výběru hráčů začne na přelomu září a října, konečné složení tréninkových skupin na nadcházející sezónu bychom měli znát 31. října 2019. Dokument "Kritéria pro výběr hráčů do RTS a NTS ČGF 2019/2020" naleznete v sekci Sportovní golf - Tréninkové skupiny, případně v sekci Dokumenty reprezentace

 

12.3.2019  Nominace na European Olympic Hopes Trophy

ČGF oznámila první letošní nominaci na reprezentační výjezd. Jedná se o tradiční turnaj družstev do 16 let, European Olympic Hopes Trophy. Již sedmý ročník se od 23. do 27. dubna uskuteční ve Slovinsku. Český tým zde budou reprezentovat tito hráči:

chlapci: Nikolas Stoulil, Lukáš Kessler, David Mlýnek, Patrik Pečinka, David Tomi, Patrik Vinter - kapitán Luboš Klikar, trenér Petr Moučka

dívky: Michaela Marková, Sofie Dimitrova, Ella Rintová, Natálie Saint Germain, Barbora Bujáková, Lucie Váchová - kapitánka Lucie Hinnerová, trenér Ladislav Trubač

Všechny nominace na reprezentační výjezdy naleznete zde

 

11.3.2019  Nominační kritéria na reprezentační výjezdy

Sportovní úsek STK ČGF ve středu 6. března schválil nominační kritéria na reprezentační výjezdy v roce 2019. Celkem se bude jednat o 12 akcí. Spolu s kritérii bylo oznámeno také složení realizačních týmů, termíny jednotlivých nominací a výkonnostní cíle. To vše naleznete v dokumentu Zahraniční výjezdy ČGF v roce 2019, který je ke stažení v sekci Sportovní golf - Reprezentace - Nominace a nominační kritéria nebo v sekci Dokumenty reprezentace  

 

1.3.2019  Premiérový kemp RTS v zahraničí

V termínu od 21. do 28. února se vůbec poprvé uskutečnil kemp Regionálních tréninkových skupin ČGF v zahraničí. Celkem 40 hráčů ze všech čtyř regionů odcestovalo do tureckého Beleku, kde se týden připravovali v Antaya Golf Resortu pod vedením hlavního kouče ČGF Staffana Johanssona a dalších pěti regionálních trenérů a dvou kondičních trenérů. Věříme, že další podobné kempy se v budoucnu stanou běžnou součástí programu RTS. Článek o této akci naleznete zde

 

8.2.2019  Nominační kritéria a kritéria výběru do TS ČGF

Nominační kritéria na reprezentační výjezdy v roce 2019 a Kritéria výběru hráčů do Tréninkového systému ČGF pro rok 2020 budou schváleny a společně publikovány po schůzi Sportovního úseku STK ČGF, která se koná dne 6. března 2019.  

 

3.2.2019  Přihlášky na mezinárodní mistrvoství Anglie

V pondělí 4. února se otevírají přihlášky na všechna mezinárodní mistrovství Anglie v roce 2019. Zájemci o některý z turnajů se mohou přihlašovat zde. Na těchto stránkách naleznete mimo jiné i podrobné informace ke každému z turnajů.

 

28.1.2019  Hráči NTS na prvním zimním soustředění 

Od 26. ledna do 4. února se koná první zimní kemp hráčů Národních tréninkových skupin ČGF. Destinací jsou Spojené arabské emiráty, konkrétně Yas Links Golf Resort V Abu Dhabi. Celkem odcestovalo 24 hráčů a 4 trenéři (Staffan Johansson, David Carter, Jan Mergl, Milan Mojžíš). Kemp je zaměřený především na technické základy a kontrolu vzdálenosti.

 

22.1.2019  Rozcvičte se a regenerujte s kondičními trenéry ČGF

Kondiční trenéři ČGF Milan Mojžíš a Svatopluk Býma pro vás připravili instruktážní videa na témata "warm up" a "foam rolling". První video je zaměřeno na zahřátí těla před golfovou hrou za využití dynamického strečinku, druhé pak na regeneraci svalstva, zvýšení rozsahu pohybu a uvolnění namožených svalů prostřednictvím stále populárnějšího rolování na válci. Videa naleznete v sekci Sportovní golf - Videa

 

15.1.2019  V České republice budou dva turnaje LETAS

Třetí ročník turnaje Czech Ladies Challenge se bude konat v termínu 1. až 3. srpna opět v Golf Resortu Konopiště. Na českém území se v roce 2019 uskuteční ještě jeden turnaj ženské profesionální série LET Access Series. Premiéru bude mít od 23. do 25. srpna Tipsport Czech Ladies Open. Místem konání bude Golf Resort Karlštejn. 

 

10.1.2019  Silné turnaje ve Francii otevírají přihlášky

Francouzská golfová federace otevřela online přihlášky na svá mezinárodní mistrovství. V úvodu sezóny stojí za pozornost především prestižní turnaje Esmond Trophy (MM Francie juniorek do 21 let), Carlhian Trophy (MM Francie chlapců do 18 let) a Murat Cup (MM Francie mužů na rány). Všechny tři akce se řadí mezi nejkvalitnější a nejsilnější mezinárodní turnaje v Evropě. Nezpomeňte, že Francie vyžaduje spolu s přihláškou dodat také certifikát HCP a potvrzení od lékaře. K tomu slouží formuláře ke stažení. Všechny důležité informace, formuláře i online přihlášky neleznete zde

 

9.1.2019  Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship

Základní informace a online přihlášku k mezinárodnímu turnaji Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship (Otevřené mistrovství Irska dívek do 18 let na rány) nalzenete zde

 

2.1.2019  Známe kompletní složení NTS ČGF 2018/2019

Sportovní úsek STK ČGF potvrdil konečné složení Národních tréninkových skupin ČGF pro sezónu 2018/2019, a to včetně zařazených profesionálních hráčů. Hlavním trenérem zůstává i nadále Švéd Staffan Johansson. V NTS bude v roce 2019 působit celkem 45 hráčů (včetně 7 profesionálů a 12 hráčů studujících či působících v zahraničí). Někteří hráči jsou zařazeni podmínečně a musí do určeného termínu projít testováním a splnit požadované limity. (PDF se složením skupin)

 

14.12.2018  Změny v Success programu

ČGF dnes publikovala také aktualizovaný Success program pro rok 2019. Největší změnou je, že žádat budou moci pouze hráči zařazení do Tréninkového systému ČGF. Žádosti se pak budou zasílat výhradně skrze Evidenční systém ČGF – sekce žádosti. Kompletní popis nového Success Programu naleznete zde, a to včetně seznamu zahrnutých turnajů pro muže/chlapce a ženy/dívky.

 

10.12.2018  Kam v roce 2019 zavítají reprezentační týmy

ČGF publikovala plán reprezentačních výjezdů na rok 2019. Celkem se jedná o 12 akcí. Úbytek oproti loňskému roku způsobilo několik faktorů. V roce 2019 se nekoná MS družstev (každé dva roky), stejně tak The Junior Open. Pozvánku pak pravděpodobně nedostane dívčí tým na MS juniorek do Kanady, jelikož o startovním poli rozhoduje výsledek týmu žen na posledním MS družstev. Z programu byl letos odstraněn také turnaj European Nations Cup v Sotogrande. Namísto toho klade hlavní kouč ČGF v jarním období větší důraz na přípravu. I proto mají hráči NTS v programu hned 3 tréninkové kempy v zahraničí. Plán reprezentačních výjezdů naleznete zde nebo v sekci Reprezentace - Nominace a nominační kritéria.

 

6.12.2018  Hráči NTS na horách, ale bez běžek

Od čtvrtka 6. do neděle 9. prosince se v Malé Úpě v Krkonoších koná historicky první kondiční soustředění v horách pro hráče Národních tréninkových skupin ČGF. Jelikož aktuálně není na dostatek sněhu na běžkování, bude kemp zaměřen především na team building a sportovní hry. Nebudou samozřejmě chybět ani populární venkovní výběhy. Snad budeme mít příště více štěstí na podmínky.

 

2.12.2018  Regionální výběry byly otestovány v Nymburce

Dnes skončilo kondiční soustředění hráčů Regionálních tréninkových skupin ČGF. Bezmála 60 hráčů do 15 let bylo rozděleno na dvě skupiny podle věku. Každá strávila ve Sportovním Centru Nymburk 3 dny s primárním cílem podstoupit každoroční fyzické testování. Hrály se ale také hry, protahovalo se, regenerovalo a částečně i posilovalo. Výsledky budou hráčům oznámeny na lednových individuálních setkáních s trenéry ČGF, jejichž součástí bude i kondiční příprava.

 

15.11.2018  V RTS ČGF bude příští rok 60 hráčů

Sportovní úsek STK ČGF potvrdil konečné složení Regionálních tréninkových skupin ČGF na sezónu 2018/2019. Ve čtyřech regionech bude působit celkem 60 hráčů. RTS Západ A nominovalo 14 hráčů, RTS Západ B 15 hráčů, RTS Východ A 15 hráčů a RTS Východ B 16 hráčů. Trenérské týmy zůstávají beze změny. Program sezóny bude opět o něco bohatší. Největší změnou bude pořádání prvního zahraničního kempu za účasti hlavního kouče ČGF Staffana Johanssona. Ten se uskuteční koncem února v Beleku. (PDF se složením skupin)

Reklama
ThajskeThajske
Thajske