Česká golfová federace

Aktuality

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Petr Halaburda, Sobota 10. února 2018

Čtvrtý turnaj série PRO Golf Tour přinesl opět umístění českého hráče v TOP 10. Jan Cafourek obsadil na turnaji v Maroku dělené třetí místo a aktuálně je na 23. pozici sezónního žebříčku Order of Merit, přestože se zúčastnil pouze dvou turnajů.

Česká stopa na „třetiligové“ evropské sérii je letos velmi citelná. Na dvojici turnajů v Maroku startovalo šest hráčů a hned čtyři ve druhé zdejší tříkolové soutěži prošli do finálového kola. Na úvod se ukazoval v nejlepším světle Martin Příhoda, ale menší zaváhání v druhém kole (73) ho stálo také možný posun až do elitní desítky, nakonec byl však po celkovém výsledku (-5) druhým nejlepším Čechem na děleném 28. místě.

Cafourek rozehrál výborně už předchozí turnaj hraný na stejném místě v průběhu týdne, ale další dvě nevydařená kola mu stačila pouze na 28. místo. „Už první turnaj se mi hrálo dobře, ale byl hodně poznamenán rozmary počasí, každé kolo se přerušovalo, hřiště bylo pod vodou,“ vrátil se Cafourek o několik dnů zpět.

Tentokrát ale předvedl vyrovnaný výkon (68, 69, 68) a v posledním kole se nějaký čas pohyboval i na vrcholu leaderboardu, především po skvělé první devítce (32 ran). Soupeři však měli lepší finiš a odchovanec podbořanského golfu udržel bronzový stupeň. „Dnes jsem začal výborně, všechno šlapalo jak mělo. Držel jsem se naplánované strategie, ale také udělal pár chyb. S konečným umístěním i výsledkem jsem však spokojen a už se těším na další turnaje,“ uvedl český hráč pro náš web. 

Po úvodním kole se zdálo, že o životní úspěch bude bojovat rovněž Cyril Suk (68), ale další dvě kola se mu nedařilo již tak často skórovat a nakonec propadl na 44. místo. Stanislav Matuš, který pojal marocké akce jako vhodné rozehrání na úvod sezóny před startem Challenge Tour, také prošel do třetího kola, domů veze 56. místo.

Další Češi Michal Pospíšil a Daniel Suchan do třetího kola neprošli.

Následující turnaje PRO Golf Tour se hrají na přelomu února a března znovu v Maroku.

 

Výsledky Open Casa Green Golf 2018 

Order of Merit Pro Golf Tour 2018

Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Symetra Tour: Vedle Vlčkové se představí i Spilková
Symetra Tour: Vedle Vlčkové se představí i Spilková

23.05.2018 | Turnaj druhé nejvyšší profesionální americké série Symetra Tour svede po čase na stejné akci obě nejlepší české profesionálky. Klára Spilková využije turnaje v Pensylvánii jako přípravu na US Open, Karolína Vlčková bude chtít potvrdit páté místo z minulého týdne a posunout se v žebříčku sezóny.

Spilková prošla na LPGA cutem, finále jí ovšem ...
Spilková prošla na LPGA cutem, finále jí ovšem ...

21.05.2018 | Do Virginie přiletěla Klára Spilková s cílem minimálně projít cutem. Na turnaji Kingsmill Championship, jenž byl součástí nejprestižnější ženské série světa LPGA, se jí to povedlo. V konenčném pořadí obsadila 71. příčku.

Vlčková zaznamenala největší profesionální úspěch, ...
Vlčková zaznamenala největší profesionální úspěch, ...

20.05.2018 | Karolíně Vlčkové se podařilo pátým místem ve zkráceném turnaji na Symetra Tour dosáhnout na největší úspěch v profesionální kariéře. Klára Spilková prošla na turnaji LPGA do finálového kola (AKTUALIZOVÁNO).

Challenge Tour: Matuš vypadl ve druhém kole jamkovky
Challenge Tour: Matuš vypadl ve druhém kole jamkovky

19.05.2018 | Stanislav Matuš se v pátek probojoval do jamkové části Andalucía – Costa del Sol Match Play 9, v sobotu odpoledne ale pro něj turnaj skončil. Ve druhém kole vyřazovací části nestačil na Skota Granta Forresta, kterému podlehl 2&1. ...

Jízda Vlčkové a Spilkové v USA. Obě míří za úspěchem
Jízda Vlčkové a Spilkové v USA. Obě míří za úspěchem

19.05.2018 | Pohled na výsledkové listiny obou amerických ženských sérií musí hřát každého českého fanouška. Karolína Vlčková i Klára Spilková totiž drží českou vlajku na Symetra Tour, respektive LPGA vysoko. A to i přes nepříznivé počasí, které komplikovalo hru na obou hřištích.

Čtyři profesionálové startují na třech světových ...
Čtyři profesionálové startují na třech světových ...

16.05.2018 | Dvě české ženy a dva muži vstoupí zítra do prvních kol profesionálních turnajů ve Spojených státech a Španělsku. Kláru Spilkovou čeká letošní premiéra na LPGA, Karolína Vlčková si připíše svůj pátý start na Symetra Tour a Stanislav Matuš s Danielem Suchanem hrají o jamkovku na Challenge Tour.

Eva Koželuhová a Petr Kabát mistry světa ve Ski&Golf
Eva Koželuhová a Petr Kabát mistry světa ve Ski&Golf

14.05.2018 | Potřetí se česká profesionálka Eva Koželuhová stala mistryní světa v kombinaci Ski&Golf, která spojuje lyžování s golfovými dovednostmi. Premiérový titul v kategorii PRO získal Petr Kabát, šampiónkou Masters Women se stala Bobina Žůrková.

Mrůzek v Portugalsku ve formě, z Challenge Tour ...
Mrůzek v Portugalsku ve formě, z Challenge Tour ...

13.05.2018 | Druhý start na Challenge Tour v letošní sezóně měl pro Filipa Mrůzka šťastný konec. Po vyrovnaném výkonu o víkendu vylepšil na druhé evropské lize své maximum a v Portugalsku skončil dělený čtrnáctý. Janu Cafourkovi finálová kola nevyšla podle představ – z turnaje odjíždí na děleném 55.

Reklama
GPAGPA
GPA