CICCIC
CIC
Reklama
English

Aktuality

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Petr Halaburda, Sobota 10. února 2018

Čtvrtý turnaj série PRO Golf Tour přinesl opět umístění českého hráče v TOP 10. Jan Cafourek obsadil na turnaji v Maroku dělené třetí místo a aktuálně je na 23. pozici sezónního žebříčku Order of Merit, přestože se zúčastnil pouze dvou turnajů.

Česká stopa na „třetiligové“ evropské sérii je letos velmi citelná. Na dvojici turnajů v Maroku startovalo šest hráčů a hned čtyři ve druhé zdejší tříkolové soutěži prošli do finálového kola. Na úvod se ukazoval v nejlepším světle Martin Příhoda, ale menší zaváhání v druhém kole (73) ho stálo také možný posun až do elitní desítky, nakonec byl však po celkovém výsledku (-5) druhým nejlepším Čechem na děleném 28. místě.

Cafourek rozehrál výborně už předchozí turnaj hraný na stejném místě v průběhu týdne, ale další dvě nevydařená kola mu stačila pouze na 28. místo. „Už první turnaj se mi hrálo dobře, ale byl hodně poznamenán rozmary počasí, každé kolo se přerušovalo, hřiště bylo pod vodou,“ vrátil se Cafourek o několik dnů zpět.

Tentokrát ale předvedl vyrovnaný výkon (68, 69, 68) a v posledním kole se nějaký čas pohyboval i na vrcholu leaderboardu, především po skvělé první devítce (32 ran). Soupeři však měli lepší finiš a odchovanec podbořanského golfu udržel bronzový stupeň. „Dnes jsem začal výborně, všechno šlapalo jak mělo. Držel jsem se naplánované strategie, ale také udělal pár chyb. S konečným umístěním i výsledkem jsem však spokojen a už se těším na další turnaje,“ uvedl český hráč pro náš web. 

Po úvodním kole se zdálo, že o životní úspěch bude bojovat rovněž Cyril Suk (68), ale další dvě kola se mu nedařilo již tak často skórovat a nakonec propadl na 44. místo. Stanislav Matuš, který pojal marocké akce jako vhodné rozehrání na úvod sezóny před startem Challenge Tour, také prošel do třetího kola, domů veze 56. místo.

Další Češi Michal Pospíšil a Daniel Suchan do třetího kola neprošli.

Následující turnaje PRO Golf Tour se hrají na přelomu února a března znovu v Maroku.

 

Výsledky Open Casa Green Golf 2018 

Order of Merit Pro Golf Tour 2018

Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Marie Luňáčková sahala na univerzitě po titulu.
Marie Luňáčková sahala na univerzitě po titulu.

21.02.2018 | Do konce turnaje Florida State Match-Up jí zbývalo odehrát osm jamek, před kterými držela skóre -9 a už už se dotýkala trofeje pro vítězku. Pak stačil jeden špatný drive a sen o prvním univerzitním titulu vzal za své. Marie, nejstarší ze sesterského tria Luňáčkových, si i tak odvezla cenné 8.

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě
Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

10.02.2018 | Reprezentantka Czech Golf Teamu Kristýna Frýdlová prožívá nováčkovský rok na univerzitě v Miami a před pár dny se připomněla děleným dvanáctým místem na turnaji UCF Challenge. Nejenže vylepšila své osobní maximum za oceánem, ale také přispěla k druhému titulu v řadě svého týmu.

Pro Golf Tour v Maroku: Suk dosáhl na TOP 10
Pro Golf Tour v Maroku: Suk dosáhl na TOP 10

06.02.2018 | Co turnaj, to jedno umístění v elitní desítce. Taková je dosavadní bilance českých hráčů na letošní Pro Golf Tour. Nastolenou tradici udržel v Maroku Cyril Suk děleným sedmým místem, Stanislav Matuš obsadil 18. místo.

Cesta za snem I. : Jak složité je dostat se na ...
Cesta za snem I. : Jak složité je dostat se na ...

01.02.2018 | Startovací čáru mají všichni stejnou. Na začátku je sen, který se pouze obrovskou pílí, odhodláním a velkou dávkou štěstí může změnit v realitu. Těch hráčů, jimž se povedlo dojít až na vrchol není mnoho. V evropském golfu takový vrchol představuje European Tour.

Mezinárodní mistrovství Portugalska: Melichová ...
Mezinárodní mistrovství Portugalska: Melichová ...

27.01.2018 | Hájit české barvy vyrazila Jana Melichová na Mezinárodní mistrovství Portugalska žen, které se uskutečnilo od 24. do 27. ledna na půvabném hřišti West Cliffs. Po nadějném vstupu do turnaje však nezvládla dvě kola a turnaj pro ni předčasně skončil. Významnou roli sehrál silný vítr a déšť.

Další české TOP 10 na Pro Golf Tour: Pospíšil ...
Další české TOP 10 na Pro Golf Tour: Pospíšil ...

24.01.2018 | Po Filipu Mrůzkovi, který na prvním turnaji sezóny Pro Golf Tour obsadil v Egyptě páté místo, se raduje z umístění v první desítce o týden později další Čech. Michal Pospíšil na turnaji v Egyptě vyrovnanou hrou 70-69-69 uhrál dělené sedmé místo. Cutem prošel také Martin Příhoda.

Filip Mrůzek otevřel sezónu pátým místem na Pro ...
Filip Mrůzek otevřel sezónu pátým místem na Pro ...

18.01.2018 | Vstup do nové sezóny může Filip Mrůzek označit jako velmi úspěšný. Na prvním turnaji Pro Golf Tour v Egyptě obsadil páté místo po kolech 73-70-69. Na vítězného Němce amatéra Michaela Hirmera ztratil pět ran. Další Češi Michal Pospíšil, Martin Příhoda a Cyril Suk neprošli cutem.

Sezóna začíná: Daněk třináctý na Gecko Tour
Sezóna začíná: Daněk třináctý na Gecko Tour

11.01.2018 | Dva čeští hráči se ve španělské Málaze zúčastnili dalšího turnaje rozvojové The Gecko Tour. Čerstvý profesionál Štěpán Daněk turnaj slušně rozehrál, ale ve druhém kole mu došel dech a obsadil třinácté místo. Amatér David Krajný skončil jednapadesátý. ...

Reklama
NHGNHG
NHG