Česká golfová federace

Aktuality

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Petr Halaburda, Sobota 10. února 2018

Čtvrtý turnaj série PRO Golf Tour přinesl opět umístění českého hráče v TOP 10. Jan Cafourek obsadil na turnaji v Maroku dělené třetí místo a aktuálně je na 23. pozici sezónního žebříčku Order of Merit, přestože se zúčastnil pouze dvou turnajů.

Česká stopa na „třetiligové“ evropské sérii je letos velmi citelná. Na dvojici turnajů v Maroku startovalo šest hráčů a hned čtyři ve druhé zdejší tříkolové soutěži prošli do finálového kola. Na úvod se ukazoval v nejlepším světle Martin Příhoda, ale menší zaváhání v druhém kole (73) ho stálo také možný posun až do elitní desítky, nakonec byl však po celkovém výsledku (-5) druhým nejlepším Čechem na děleném 28. místě.

Cafourek rozehrál výborně už předchozí turnaj hraný na stejném místě v průběhu týdne, ale další dvě nevydařená kola mu stačila pouze na 28. místo. „Už první turnaj se mi hrálo dobře, ale byl hodně poznamenán rozmary počasí, každé kolo se přerušovalo, hřiště bylo pod vodou,“ vrátil se Cafourek o několik dnů zpět.

Tentokrát ale předvedl vyrovnaný výkon (68, 69, 68) a v posledním kole se nějaký čas pohyboval i na vrcholu leaderboardu, především po skvělé první devítce (32 ran). Soupeři však měli lepší finiš a odchovanec podbořanského golfu udržel bronzový stupeň. „Dnes jsem začal výborně, všechno šlapalo jak mělo. Držel jsem se naplánované strategie, ale také udělal pár chyb. S konečným umístěním i výsledkem jsem však spokojen a už se těším na další turnaje,“ uvedl český hráč pro náš web. 

Po úvodním kole se zdálo, že o životní úspěch bude bojovat rovněž Cyril Suk (68), ale další dvě kola se mu nedařilo již tak často skórovat a nakonec propadl na 44. místo. Stanislav Matuš, který pojal marocké akce jako vhodné rozehrání na úvod sezóny před startem Challenge Tour, také prošel do třetího kola, domů veze 56. místo.

Další Češi Michal Pospíšil a Daniel Suchan do třetího kola neprošli.

Následující turnaje PRO Golf Tour se hrají na přelomu února a března znovu v Maroku.

 

Výsledky Open Casa Green Golf 2018 

Order of Merit Pro Golf Tour 2018

Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Kvalifikace LPGA: Spilková blízko postupu, Váňová ...
Kvalifikace LPGA: Spilková blízko postupu, Váňová ...

18.10.2018 | Dvě české hráčky se významně přiblížily postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy LPGA. Klára Spilková (celkem -6) má na postupovou hranici pohodlný náskok, Šideri Váňová (E) musí ve třetím kole ještě zabojovat. Pouze Karolína Vlčková (+11) je už mimo hru.

Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily
Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily

17.10.2018 | Druhý den kvalifikační školy LPGA ve Venice na Floridě nepřinesl českým barvám žádnou radost. Pohoršily si Klára Spilková i Šideri Váňová (obě 74) a především Karolína Vlčková (79).

České golfistky slibně rozehrály kvalifikaci LPGA
České golfistky slibně rozehrály kvalifikaci LPGA

16.10.2018 | Velmi nadějně rozehrály české golfistky druhou fázi kvalifikační školy LPGA na Floridě. Klára Spilková (-4) je po prvním kole na čtvrtém místě, dělenou 15. příčku drží Šideri Váňová (-2) a Karolína Vlčková (E) je na dělené 39. pozici.

Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...
Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...

15.10.2018 | Český golfista Šimon Zach vyhrál svůj druhý univerzitní turnaj. S výsledkem -15 triumfoval v Bank of Tennessee Intercollegiate, kde o jednu ránu předčil nejbližšího soupeře. Český golfista je přesvědčen, že poslední vítězství je mimo jiné i vyústěním skvělých tréninkových podmínek v Lousville.

Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA
Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA

14.10.2018 | Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová v pondělí nastoupí do druhé fáze kvalifikační školy o LPGA. Trio českých golfistek se ve floridském Venice spolu se 190 dalšími hráčkami utká o 15 – 25 postupových míst do finálové Q-series. ...

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...
Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...
Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile
Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile

09.10.2018 | První kolo mají za sebou účastníci olympijského turnaje mládeže v Argentině a velmi se v něm dařilo Václavu Tichému (+1), který je na děleném pátém místě dvě rány od lídra a medailových pozic. Sarah Hricíková je v dívčí soutěži na 22. místě (+9).

Reklama
ABAB
AB