Česká golfová federace

Aktuality

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Petr Halaburda, Sobota 10. února 2018

Čtvrtý turnaj série PRO Golf Tour přinesl opět umístění českého hráče v TOP 10. Jan Cafourek obsadil na turnaji v Maroku dělené třetí místo a aktuálně je na 23. pozici sezónního žebříčku Order of Merit, přestože se zúčastnil pouze dvou turnajů.

Česká stopa na „třetiligové“ evropské sérii je letos velmi citelná. Na dvojici turnajů v Maroku startovalo šest hráčů a hned čtyři ve druhé zdejší tříkolové soutěži prošli do finálového kola. Na úvod se ukazoval v nejlepším světle Martin Příhoda, ale menší zaváhání v druhém kole (73) ho stálo také možný posun až do elitní desítky, nakonec byl však po celkovém výsledku (-5) druhým nejlepším Čechem na děleném 28. místě.

Cafourek rozehrál výborně už předchozí turnaj hraný na stejném místě v průběhu týdne, ale další dvě nevydařená kola mu stačila pouze na 28. místo. „Už první turnaj se mi hrálo dobře, ale byl hodně poznamenán rozmary počasí, každé kolo se přerušovalo, hřiště bylo pod vodou,“ vrátil se Cafourek o několik dnů zpět.

Tentokrát ale předvedl vyrovnaný výkon (68, 69, 68) a v posledním kole se nějaký čas pohyboval i na vrcholu leaderboardu, především po skvělé první devítce (32 ran). Soupeři však měli lepší finiš a odchovanec podbořanského golfu udržel bronzový stupeň. „Dnes jsem začal výborně, všechno šlapalo jak mělo. Držel jsem se naplánované strategie, ale také udělal pár chyb. S konečným umístěním i výsledkem jsem však spokojen a už se těším na další turnaje,“ uvedl český hráč pro náš web. 

Po úvodním kole se zdálo, že o životní úspěch bude bojovat rovněž Cyril Suk (68), ale další dvě kola se mu nedařilo již tak často skórovat a nakonec propadl na 44. místo. Stanislav Matuš, který pojal marocké akce jako vhodné rozehrání na úvod sezóny před startem Challenge Tour, také prošel do třetího kola, domů veze 56. místo.

Další Češi Michal Pospíšil a Daniel Suchan do třetího kola neprošli.

Následující turnaje PRO Golf Tour se hrají na přelomu února a března znovu v Maroku.

 

Výsledky Open Casa Green Golf 2018 

Order of Merit Pro Golf Tour 2018

Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Americký sen na startu: Klára Spilkové začíná ...
Americký sen na startu: Klára Spilkové začíná ...

17.01.2019 | Více než měsíční klid, tak jako každý rok, si naplánovala česká golfistka Klára Spilková. Příjemné lenošení ale je u konce – v kondiční přípravě je už nějaký čas, v pondělí vyráží na Floridu, kde začne hlavní tréninková část před startem první sezóny na LPGA.

Golfové žebříčky: Leden 2019
Golfové žebříčky: Leden 2019

14.01.2019 | Loňské úspěchy českých hráčů se do světových žebříčků promítly jen částečně. Postup Kláry Spilkové na LPGA Tour se do pořadí bodově nijak nepřenesl, přesto zůstává jasnou českou jedničkou. Mezi českými muži kraluje Ondřej Lieser. A jak si vedou čeští amatéři?...

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Váňová uhájila kartu na LET
Váňová uhájila kartu na LET

20.12.2018 | Šideri Váňová postupem do finálového kola závěrečné části kvalifikační školy Ladies European Tour uhájila hráčskou kartu na tuto sérii i pro příští rok. V posledním pátém kole mohla svou pozici jen vylepšit, což se jí ale nepodařilo. Po výsledku v paru končí na 43.

Karolína Vlčková stráví Vánoce doma, pak vyrazí ...
Karolína Vlčková stráví Vánoce doma, pak vyrazí ...

20.12.2018 | Karolína Vlčková má za sebou první kompletní profesionální sezónu kariéry na Symetra Tour. Závěr roku strávila v České republice a absolvovala první týdny tvrdého tréninku, na přelomu roku ji čeká už příprava ve floridském teple.

Váňová zvládla v Q-School cut, Hinnerová dohrála
Váňová zvládla v Q-School cut, Hinnerová dohrála

19.12.2018 | Šideri Váňové vyšlo v kvalifikační škole Ladies European Tour v Maroku i čtvrté kolo. Díky 70 ranám ve středu prošla cutem do závěrečného pátého kola celého kvalifikačního maratónu, ve kterém se pokusí uhrát co nejlepší hrací kartu pro příští sezónu. Lucie Hinnerová do finále nepostoupila.

Váňová stoupá pořadím v Q-School, Hinnerové postup ...
Váňová stoupá pořadím v Q-School, Hinnerové postup ...

18.12.2018 | Závěrečná kvalifikační fáze Ladies European Tour se přehoupla do své druhé poloviny. Z pohledu českých hráček se zatím vyvíjí dobře tak napůl. Šideri Váňová předvedla další zlepšený výkon a znovu se posunula výsledkovou listinou vzhůru, naopak Lucie Hinnerová po 77 ranách opět pořadím klesla.

Druhý den finále Q-School o LET přinesl zlepšení ...
Druhý den finále Q-School o LET přinesl zlepšení ...

17.12.2018 | K ideálu mají obě české golfistky ve finále kvalifikace o karty na LET stále daleko, ale ani jedna z dua Lucie Hinnerová – Šideri Váňová není ze hry o cut a postup do posledního kola celé kvalifikace. Váňová se v pondělí zlepšila o pět ran, Hinnerová zopakovala stejný výsledek z neděle.

Reklama
ABAB
AB