Česká golfová federace

Aktuality

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Petr Halaburda, Sobota 10. února 2018

Čtvrtý turnaj série PRO Golf Tour přinesl opět umístění českého hráče v TOP 10. Jan Cafourek obsadil na turnaji v Maroku dělené třetí místo a aktuálně je na 23. pozici sezónního žebříčku Order of Merit, přestože se zúčastnil pouze dvou turnajů.

Česká stopa na „třetiligové“ evropské sérii je letos velmi citelná. Na dvojici turnajů v Maroku startovalo šest hráčů a hned čtyři ve druhé zdejší tříkolové soutěži prošli do finálového kola. Na úvod se ukazoval v nejlepším světle Martin Příhoda, ale menší zaváhání v druhém kole (73) ho stálo také možný posun až do elitní desítky, nakonec byl však po celkovém výsledku (-5) druhým nejlepším Čechem na děleném 28. místě.

Cafourek rozehrál výborně už předchozí turnaj hraný na stejném místě v průběhu týdne, ale další dvě nevydařená kola mu stačila pouze na 28. místo. „Už první turnaj se mi hrálo dobře, ale byl hodně poznamenán rozmary počasí, každé kolo se přerušovalo, hřiště bylo pod vodou,“ vrátil se Cafourek o několik dnů zpět.

Tentokrát ale předvedl vyrovnaný výkon (68, 69, 68) a v posledním kole se nějaký čas pohyboval i na vrcholu leaderboardu, především po skvělé první devítce (32 ran). Soupeři však měli lepší finiš a odchovanec podbořanského golfu udržel bronzový stupeň. „Dnes jsem začal výborně, všechno šlapalo jak mělo. Držel jsem se naplánované strategie, ale také udělal pár chyb. S konečným umístěním i výsledkem jsem však spokojen a už se těším na další turnaje,“ uvedl český hráč pro náš web.

Po úvodním kole se zdálo, že o životní úspěch bude bojovat rovněž Cyril Suk (68), ale další dvě kola se mu nedařilo již tak často skórovat a nakonec propadl na 44. místo. Stanislav Matuš, který pojal marocké akce jako vhodné rozehrání na úvod sezóny před startem Challenge Tour, také prošel do třetího kola, domů veze 56. místo.

Další Češi Michal Pospíšil a Daniel Suchan do třetího kola neprošli.

Následující turnaje PRO Golf Tour se hrají na přelomu února a března znovu v Maroku.