Česká golfová federace

Aktuality

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Slibný úspěch Cafourka: Veze třetí místo z Maroka

Petr Halaburda, Sobota 10. února 2018

Čtvrtý turnaj série PRO Golf Tour přinesl opět umístění českého hráče v TOP 10. Jan Cafourek obsadil na turnaji v Maroku dělené třetí místo a aktuálně je na 23. pozici sezónního žebříčku Order of Merit, přestože se zúčastnil pouze dvou turnajů.

Česká stopa na „třetiligové“ evropské sérii je letos velmi citelná. Na dvojici turnajů v Maroku startovalo šest hráčů a hned čtyři ve druhé zdejší tříkolové soutěži prošli do finálového kola. Na úvod se ukazoval v nejlepším světle Martin Příhoda, ale menší zaváhání v druhém kole (73) ho stálo také možný posun až do elitní desítky, nakonec byl však po celkovém výsledku (-5) druhým nejlepším Čechem na děleném 28. místě.

Cafourek rozehrál výborně už předchozí turnaj hraný na stejném místě v průběhu týdne, ale další dvě nevydařená kola mu stačila pouze na 28. místo. „Už první turnaj se mi hrálo dobře, ale byl hodně poznamenán rozmary počasí, každé kolo se přerušovalo, hřiště bylo pod vodou,“ vrátil se Cafourek o několik dnů zpět.

Tentokrát ale předvedl vyrovnaný výkon (68, 69, 68) a v posledním kole se nějaký čas pohyboval i na vrcholu leaderboardu, především po skvělé první devítce (32 ran). Soupeři však měli lepší finiš a odchovanec podbořanského golfu udržel bronzový stupeň. „Dnes jsem začal výborně, všechno šlapalo jak mělo. Držel jsem se naplánované strategie, ale také udělal pár chyb. S konečným umístěním i výsledkem jsem však spokojen a už se těším na další turnaje,“ uvedl český hráč pro náš web. 

Po úvodním kole se zdálo, že o životní úspěch bude bojovat rovněž Cyril Suk (68), ale další dvě kola se mu nedařilo již tak často skórovat a nakonec propadl na 44. místo. Stanislav Matuš, který pojal marocké akce jako vhodné rozehrání na úvod sezóny před startem Challenge Tour, také prošel do třetího kola, domů veze 56. místo.

Další Češi Michal Pospíšil a Daniel Suchan do třetího kola neprošli.

Následující turnaje PRO Golf Tour se hrají na přelomu února a března znovu v Maroku.

 

Výsledky Open Casa Green Golf 2018 

Order of Merit Pro Golf Tour 2018

Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser znovu vysoko a kráčí za postupovým ...
Ondřej Lieser znovu vysoko a kráčí za postupovým ...

08.08.2018 | Další výborný výsledek a znovu přiblížení postupovému plánu do Challenge Tour. Český golfista Ondřej Lieser obsadil v Lipsku třetí místo v turnaji Pro Golf Tour a je na šestém místě celkového pořadí, nedaleko postupové páté příčky.

Klára Spilková po British Open: Snažila jsem se ...
Klára Spilková po British Open: Snažila jsem se ...

06.08.2018 | Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou dobrý týden. Na RICOH Women’s British Open prošla cutem ve světové konkurenci turnaje kategorie major. Přitom start do turnaje neměla bůhvíjaký, ale v klíčových okamžicích druhého kola zabrala, uvolnila se a dostavil se i dobrý výsledek.

Klára Spilková se rozloučila s British Open kolem ...
Klára Spilková se rozloučila s British Open kolem ...

05.08.2018 | Solidním výkonem na závěr ženského majoru RICOH Women’s British Open se v neděli prezentovala Klára Spilková. Výsledkem v paru se posunula pořadím na konečné padesáté místo, čímž vylepšila osobní maximum z tohoto turnaje. ...

Klára Spilková prožila vydařené kolo a prošla ...
Klára Spilková prožila vydařené kolo a prošla ...

03.08.2018 | Česká golfistka Klára Spilková po výsledku 68 v druhém kole prošla do finálového víkendu na RICOH Women’s British Open, aktuálně je na děleném 41. místě se ztrátou pěti ran na elitní desítku. Šideri Váňová skončila na posledním místě.

British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou
British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou

01.08.2018 | Čtvrtý ženský major letošního roku začne ve čtvrtek 2. srpna i pro dvě české profesionálky. Klára Spilková měla účast na Ricoh Women’s British Open v Royal Lytham & St Annes už dlouho jistou, v pondělí ji po úspěšné kvalifikaci doplnila i Šideri Váňová.

Vlčková po třetím TOP 20: Musím být trpělivější
Vlčková po třetím TOP 20: Musím být trpělivější

30.07.2018 | Druhý největší zisk do sezónního žebříčku si připsala česká profesionálka Karolína Vlčková na dalším zastavení série Symetra Tour. Na turnaji Fuccillo Kia Classic, který byl kvůli nepřízni počasí zkrácen na dvě kola, obsadila 18. místo.

Osmé místo veze i Vojtěch Kostelka z Německa
Osmé místo veze i Vojtěch Kostelka z Německa

29.07.2018 | Osmé místo zdá se být o tomto víkendu českým golfistům souzeno. A stejně jako v případě Sáry Kouskové na ME a Filipa Mrůzka na turnaji Challenge Tour je i stejné umístění Vojtěcha Kostelky na Mezinárodním mistrovství Německa velkým úspěchem.

Mrůzek si osmým místem v Rakousku přiblížil kartu ...
Mrůzek si osmým místem v Rakousku přiblížil kartu ...

29.07.2018 | Nejlepší umístění českého hráče v sezóně Challenge Tour získal děleným osmým místem na turnaji Euram Bank Open v Rakousku Filip Mrůzek a výrazně si tak přiblížil zisk hráčské karty na příští sezónu této série. Výborná umístění vezou také Aleš Kořínek (T12.

Reklama
GAPPGAPP
GAPP