Česká golfová federace

Aktuality

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Jonáš Mencl, Sobota 10. února 2018

Reprezentantka Czech Golf Teamu Kristýna Frýdlová prožívá nováčkovský rok na univerzitě v Miami a před pár dny se připomněla děleným dvanáctým místem na turnaji UCF Challenge. Nejenže vylepšila své osobní maximum za oceánem, ale také přispěla k druhému titulu v řadě svého týmu.

Jarní část sezóny vychází ženskému týmu Hurricanes skvěle. Ze dvou turnajů vytěžilo družstvo kapitánky Patti Rizzo dvě vítězství. Naposledy se radovala Frýdlová se svými spoluhráčkami z titulu v úterý 6. února. „Hurikáni“ na hřišti Eagle Creek Golf Clubu zapsali za tři dny 868 ran, o čtyři méně než hráčky univerzity East Carolina na druhém místě.

Svým dílem přispěla k výhře i česká hráčka, která děleným dvanáctým místem v pořadí jednotlivkyň vylepšila své osobní maximum. Tím bylo doposud dělené 26. místo z turnaje The Schooner Fall Classic podzimní série.

„Pomalu si to všechno sedá. V prvním kole jsem zápasila s puttováním, ale ve finálovém kole jsem si na greeny zvykla, a tím pádem jsem mohla útočit po tyčích. Když si člověk věří v puttování, je pak pod menším tlakem při hře v poli,“ uvedla dvacetiletá hráčka Golf Clubu Erpet Praha.

Přes velmi dobrý výkon Češky (76-73-70) byla hlavním tahounem týmu Nizozemka Dewi Weber, která jasně ovládla turnaj jednotlivkyň se skóre -7 (73-66-70). Šestnáctá hráčka světového amatérského žebříčku WAGR studuje na škole třetím rokem a pro ostatní hráčky včetně Frýdlové je velkou inspirací.

„Je ochotná kdykoliv pomoct, má větší zkušenosti, na několika hřištích nehraje poprvé, takže nám radí, na co si dát pozor. Je super, že máme v týmu někoho extrémně dobrého,“ chválila svoji spoluhráčku dvojnásobná mezinárodní dorostenecká mistryně České republiky.

Za necelé dva týdny mohou Hurricanes spolu s Kristýnou Frýdlovou slavit hattrick, pokud vyhrají Allstate Sugar Bowl Intercollegiate v New Orleans. „Chtěli bychom přidat třetí titul. Teď si na týden odpočineme od turnajů, ale trénovat nepřestaneme,“ odmítla, že by po turnaji odložila hole do kouta.

Smutnou zprávou je, že českým fanouškům se nadějná česká amatérka nepředstaví v polovině června na Konopišti, kde se uskuteční druhý ročník Czech Ladies Challenge z dámské série Ladies European Tour Access Series. „Letos hrát bohužel nemůžu, zůstávám do konce června v Americe,“ dodala Kristýna Frýdlová, loni šestnáctá hráčka na turnaji. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Symetra Tour: Vedle Vlčkové se představí i Spilková
Symetra Tour: Vedle Vlčkové se představí i Spilková

23.05.2018 | Turnaj druhé nejvyšší profesionální americké série Symetra Tour svede po čase na stejné akci obě nejlepší české profesionálky. Klára Spilková využije turnaje v Pensylvánii jako přípravu na US Open, Karolína Vlčková bude chtít potvrdit páté místo z minulého týdne a posunout se v žebříčku sezóny.

Spilková prošla na LPGA cutem, finále jí ovšem ...
Spilková prošla na LPGA cutem, finále jí ovšem ...

21.05.2018 | Do Virginie přiletěla Klára Spilková s cílem minimálně projít cutem. Na turnaji Kingsmill Championship, jenž byl součástí nejprestižnější ženské série světa LPGA, se jí to povedlo. V konenčném pořadí obsadila 71. příčku.

Vlčková zaznamenala největší profesionální úspěch, ...
Vlčková zaznamenala největší profesionální úspěch, ...

20.05.2018 | Karolíně Vlčkové se podařilo pátým místem ve zkráceném turnaji na Symetra Tour dosáhnout na největší úspěch v profesionální kariéře. Klára Spilková prošla na turnaji LPGA do finálového kola (AKTUALIZOVÁNO).

Challenge Tour: Matuš vypadl ve druhém kole jamkovky
Challenge Tour: Matuš vypadl ve druhém kole jamkovky

19.05.2018 | Stanislav Matuš se v pátek probojoval do jamkové části Andalucía – Costa del Sol Match Play 9, v sobotu odpoledne ale pro něj turnaj skončil. Ve druhém kole vyřazovací části nestačil na Skota Granta Forresta, kterému podlehl 2&1. ...

Jízda Vlčkové a Spilkové v USA. Obě míří za úspěchem
Jízda Vlčkové a Spilkové v USA. Obě míří za úspěchem

19.05.2018 | Pohled na výsledkové listiny obou amerických ženských sérií musí hřát každého českého fanouška. Karolína Vlčková i Klára Spilková totiž drží českou vlajku na Symetra Tour, respektive LPGA vysoko. A to i přes nepříznivé počasí, které komplikovalo hru na obou hřištích.

Čtyři profesionálové startují na třech světových ...
Čtyři profesionálové startují na třech světových ...

16.05.2018 | Dvě české ženy a dva muži vstoupí zítra do prvních kol profesionálních turnajů ve Spojených státech a Španělsku. Kláru Spilkovou čeká letošní premiéra na LPGA, Karolína Vlčková si připíše svůj pátý start na Symetra Tour a Stanislav Matuš s Danielem Suchanem hrají o jamkovku na Challenge Tour.

Eva Koželuhová a Petr Kabát mistry světa ve Ski&Golf
Eva Koželuhová a Petr Kabát mistry světa ve Ski&Golf

14.05.2018 | Potřetí se česká profesionálka Eva Koželuhová stala mistryní světa v kombinaci Ski&Golf, která spojuje lyžování s golfovými dovednostmi. Premiérový titul v kategorii PRO získal Petr Kabát, šampiónkou Masters Women se stala Bobina Žůrková.

Mrůzek v Portugalsku ve formě, z Challenge Tour ...
Mrůzek v Portugalsku ve formě, z Challenge Tour ...

13.05.2018 | Druhý start na Challenge Tour v letošní sezóně měl pro Filipa Mrůzka šťastný konec. Po vyrovnaném výkonu o víkendu vylepšil na druhé evropské lize své maximum a v Portugalsku skončil dělený čtrnáctý. Janu Cafourkovi finálová kola nevyšla podle představ – z turnaje odjíždí na děleném 55.

Reklama
GPAGPA
GPA