NHGNHG
NHG
Reklama
English

Aktuality

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Jonáš Mencl, Sobota 10. února 2018

Reprezentantka Czech Golf Teamu Kristýna Frýdlová prožívá nováčkovský rok na univerzitě v Miami a před pár dny se připomněla děleným dvanáctým místem na turnaji UCF Challenge. Nejenže vylepšila své osobní maximum za oceánem, ale také přispěla k druhému titulu v řadě svého týmu.

Jarní část sezóny vychází ženskému týmu Hurricanes skvěle. Ze dvou turnajů vytěžilo družstvo kapitánky Patti Rizzo dvě vítězství. Naposledy se radovala Frýdlová se svými spoluhráčkami z titulu v úterý 6. února. „Hurikáni“ na hřišti Eagle Creek Golf Clubu zapsali za tři dny 868 ran, o čtyři méně než hráčky univerzity East Carolina na druhém místě.

Svým dílem přispěla k výhře i česká hráčka, která děleným dvanáctým místem v pořadí jednotlivkyň vylepšila své osobní maximum. Tím bylo doposud dělené 26. místo z turnaje The Schooner Fall Classic podzimní série.

„Pomalu si to všechno sedá. V prvním kole jsem zápasila s puttováním, ale ve finálovém kole jsem si na greeny zvykla, a tím pádem jsem mohla útočit po tyčích. Když si člověk věří v puttování, je pak pod menším tlakem při hře v poli,“ uvedla dvacetiletá hráčka Golf Clubu Erpet Praha.

Přes velmi dobrý výkon Češky (76-73-70) byla hlavním tahounem týmu Nizozemka Dewi Weber, která jasně ovládla turnaj jednotlivkyň se skóre -7 (73-66-70). Šestnáctá hráčka světového amatérského žebříčku WAGR studuje na škole třetím rokem a pro ostatní hráčky včetně Frýdlové je velkou inspirací.

„Je ochotná kdykoliv pomoct, má větší zkušenosti, na několika hřištích nehraje poprvé, takže nám radí, na co si dát pozor. Je super, že máme v týmu někoho extrémně dobrého,“ chválila svoji spoluhráčku dvojnásobná mezinárodní dorostenecká mistryně České republiky.

Za necelé dva týdny mohou Hurricanes spolu s Kristýnou Frýdlovou slavit hattrick, pokud vyhrají Allstate Sugar Bowl Intercollegiate v New Orleans. „Chtěli bychom přidat třetí titul. Teď si na týden odpočineme od turnajů, ale trénovat nepřestaneme,“ odmítla, že by po turnaji odložila hole do kouta.

Smutnou zprávou je, že českým fanouškům se nadějná česká amatérka nepředstaví v polovině června na Konopišti, kde se uskuteční druhý ročník Czech Ladies Challenge z dámské série Ladies European Tour Access Series. „Letos hrát bohužel nemůžu, zůstávám do konce června v Americe,“ dodala Kristýna Frýdlová, loni šestnáctá hráčka na turnaji. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Ženské mistrovství Evropy startuje, do boje yvrazí ...
Ženské mistrovství Evropy startuje, do boje yvrazí ...

25.07.2017 | Osm českých golfistek se postaví na start ženského mistrovství Evropy jednotlivců, které se hraje od středy do soboty v Lausanne Golf Clubu ve Švýcarsku. Přihlášených je 144 hráček, jednoho finálového kola se dočká 60 nejlepších a všechna ties. ...

Muži dosáhli nejlepšího umístění na ME, ženy, ...
Muži dosáhli nejlepšího umístění na ME, ženy, ...

15.07.2017 | Závěr evropských šampionátů českým barvám příliš radosti nepřinesl. Úspěšně zakončili mistrovství pouze muži, kteří dosáhli historicky nejlepšího umístění v elitní divizi. Ženy, chlapci i dívky mají za sebou spíše průměrná vystoupení.

Dívky v jamkové hře uspěly, dalším českým týmům ...
Dívky v jamkové hře uspěly, dalším českým týmům ...

14.07.2017 | Opačně než v předchozím dnu si vedly české týmy na mistrovství Evropy. Zatímco včera slavily vítězství tři české týmy, dnes se z výhry radovaly pouze dívky, které právě včera neuspěly. ...

Jamkovka Čechům na ME svědčila, tři týmy vyhrály
Jamkovka Čechům na ME svědčila, tři týmy vyhrály

13.07.2017 | Jamková hra přinesla českým týmům daleko více radosti než kvalifikační kola na rány. Na evropských šampionátech se podařilo zvítězit mužům, ženám a chlapcům. Dívky odcházely těsně poražené. ...

Zlepšené výkony českých týmů na ME nestačily na ...
Zlepšené výkony českých týmů na ME nestačily na ...

12.07.2017 | Bojovné výkony i zlepšená hra nestačily českým týmům na evropských šampionátech k probojování se do elitních skupin do osmého místa, které by zaručovaly boje o medaile. Blízko byli chlapci i dívky, obě družstva skončila devátá. ...

Úvod ME: V elitní osmičce zatím není žádný český tým
Úvod ME: V elitní osmičce zatím není žádný český tým

11.07.2017 | Zatím žádný český tým na evropských šampionátech není po prvním kole hraném na rány v elitní skupině do osmého místa. Nejblíže postupu do bojů o medaile jsou dívky ztrácející čtyři rány na osmé Německo, o ránu více potřebuje stáhnout chlapecký tým. ...

První karty na LETAS v akci: Ve Švýcarsku startují ...
První karty na LETAS v akci: Ve Švýcarsku startují ...

03.05.2017 | První dvě hráčské karty pro zahraniční turnaje LET Access Series poskytnuté Českou golfovou federací budou využity v nejbližších dnech. Na turnaji VP Bank Ladies Open ve švýcarském Gamsu budou hrát i české amatérky Sára Kousková a Gabriela Roberta Vítů.

Tereza Koželuhová vítězkou v Rakousku, Jiří Zuska ...
Tereza Koželuhová vítězkou v Rakousku, Jiří Zuska ...

25.09.2017 | Osm českých juniorských reprezentantů hájilo v minulém týdnu české barvy na Mezinárodním mistrovství Rakouska juniorů ze série Global Junior Golf Tour. Turnaj to byl pro českou výpravu velmi úspěšný – Tereza Koželuhová vyhrála dívčí kategorii, Jiří Zuska skončil v chlapecké kategorii druhý.

Reklama
AppApp
App