Česká golfová federace

Aktuality

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Jonáš Mencl, Sobota 10. února 2018

Reprezentantka Czech Golf Teamu Kristýna Frýdlová prožívá nováčkovský rok na univerzitě v Miami a před pár dny se připomněla děleným dvanáctým místem na turnaji UCF Challenge. Nejenže vylepšila své osobní maximum za oceánem, ale také přispěla k druhému titulu v řadě svého týmu.

Jarní část sezóny vychází ženskému týmu Hurricanes skvěle. Ze dvou turnajů vytěžilo družstvo kapitánky Patti Rizzo dvě vítězství. Naposledy se radovala Frýdlová se svými spoluhráčkami z titulu v úterý 6. února. „Hurikáni“ na hřišti Eagle Creek Golf Clubu zapsali za tři dny 868 ran, o čtyři méně než hráčky univerzity East Carolina na druhém místě.

Svým dílem přispěla k výhře i česká hráčka, která děleným dvanáctým místem v pořadí jednotlivkyň vylepšila své osobní maximum. Tím bylo doposud dělené 26. místo z turnaje The Schooner Fall Classic podzimní série.

„Pomalu si to všechno sedá. V prvním kole jsem zápasila s puttováním, ale ve finálovém kole jsem si na greeny zvykla, a tím pádem jsem mohla útočit po tyčích. Když si člověk věří v puttování, je pak pod menším tlakem při hře v poli,“ uvedla dvacetiletá hráčka Golf Clubu Erpet Praha.

Přes velmi dobrý výkon Češky (76-73-70) byla hlavním tahounem týmu Nizozemka Dewi Weber, která jasně ovládla turnaj jednotlivkyň se skóre -7 (73-66-70). Šestnáctá hráčka světového amatérského žebříčku WAGR studuje na škole třetím rokem a pro ostatní hráčky včetně Frýdlové je velkou inspirací.

„Je ochotná kdykoliv pomoct, má větší zkušenosti, na několika hřištích nehraje poprvé, takže nám radí, na co si dát pozor. Je super, že máme v týmu někoho extrémně dobrého,“ chválila svoji spoluhráčku dvojnásobná mezinárodní dorostenecká mistryně České republiky.

Za necelé dva týdny mohou Hurricanes spolu s Kristýnou Frýdlovou slavit hattrick, pokud vyhrají Allstate Sugar Bowl Intercollegiate v New Orleans. „Chtěli bychom přidat třetí titul. Teď si na týden odpočineme od turnajů, ale trénovat nepřestaneme,“ odmítla, že by po turnaji odložila hole do kouta.

Smutnou zprávou je, že českým fanouškům se nadějná česká amatérka nepředstaví v polovině června na Konopišti, kde se uskuteční druhý ročník Czech Ladies Challenge z dámské série Ladies European Tour Access Series. „Letos hrát bohužel nemůžu, zůstávám do konce června v Americe,“ dodala Kristýna Frýdlová, loni šestnáctá hráčka na turnaji. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser znovu vysoko a kráčí za postupovým ...
Ondřej Lieser znovu vysoko a kráčí za postupovým ...

08.08.2018 | Další výborný výsledek a znovu přiblížení postupovému plánu do Challenge Tour. Český golfista Ondřej Lieser obsadil v Lipsku třetí místo v turnaji Pro Golf Tour a je na šestém místě celkového pořadí, nedaleko postupové páté příčky.

Klára Spilková po British Open: Snažila jsem se ...
Klára Spilková po British Open: Snažila jsem se ...

06.08.2018 | Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou dobrý týden. Na RICOH Women’s British Open prošla cutem ve světové konkurenci turnaje kategorie major. Přitom start do turnaje neměla bůhvíjaký, ale v klíčových okamžicích druhého kola zabrala, uvolnila se a dostavil se i dobrý výsledek.

Klára Spilková se rozloučila s British Open kolem ...
Klára Spilková se rozloučila s British Open kolem ...

05.08.2018 | Solidním výkonem na závěr ženského majoru RICOH Women’s British Open se v neděli prezentovala Klára Spilková. Výsledkem v paru se posunula pořadím na konečné padesáté místo, čímž vylepšila osobní maximum z tohoto turnaje. ...

Klára Spilková prožila vydařené kolo a prošla ...
Klára Spilková prožila vydařené kolo a prošla ...

03.08.2018 | Česká golfistka Klára Spilková po výsledku 68 v druhém kole prošla do finálového víkendu na RICOH Women’s British Open, aktuálně je na děleném 41. místě se ztrátou pěti ran na elitní desítku. Šideri Váňová skončila na posledním místě.

British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou
British Open začíná pro Spilkovou a Váňovou

01.08.2018 | Čtvrtý ženský major letošního roku začne ve čtvrtek 2. srpna i pro dvě české profesionálky. Klára Spilková měla účast na Ricoh Women’s British Open v Royal Lytham & St Annes už dlouho jistou, v pondělí ji po úspěšné kvalifikaci doplnila i Šideri Váňová.

Vlčková po třetím TOP 20: Musím být trpělivější
Vlčková po třetím TOP 20: Musím být trpělivější

30.07.2018 | Druhý největší zisk do sezónního žebříčku si připsala česká profesionálka Karolína Vlčková na dalším zastavení série Symetra Tour. Na turnaji Fuccillo Kia Classic, který byl kvůli nepřízni počasí zkrácen na dvě kola, obsadila 18. místo.

Osmé místo veze i Vojtěch Kostelka z Německa
Osmé místo veze i Vojtěch Kostelka z Německa

29.07.2018 | Osmé místo zdá se být o tomto víkendu českým golfistům souzeno. A stejně jako v případě Sáry Kouskové na ME a Filipa Mrůzka na turnaji Challenge Tour je i stejné umístění Vojtěcha Kostelky na Mezinárodním mistrovství Německa velkým úspěchem.

Mrůzek si osmým místem v Rakousku přiblížil kartu ...
Mrůzek si osmým místem v Rakousku přiblížil kartu ...

29.07.2018 | Nejlepší umístění českého hráče v sezóně Challenge Tour získal děleným osmým místem na turnaji Euram Bank Open v Rakousku Filip Mrůzek a výrazně si tak přiblížil zisk hráčské karty na příští sezónu této série. Výborná umístění vezou také Aleš Kořínek (T12.

Reklama
GCTULGCTUL
GCTUL