Česká golfová federace

Aktuality

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Jonáš Mencl, Sobota 10. února 2018

Reprezentantka Czech Golf Teamu Kristýna Frýdlová prožívá nováčkovský rok na univerzitě v Miami a před pár dny se připomněla děleným dvanáctým místem na turnaji UCF Challenge. Nejenže vylepšila své osobní maximum za oceánem, ale také přispěla k druhému titulu v řadě svého týmu.

Jarní část sezóny vychází ženskému týmu Hurricanes skvěle. Ze dvou turnajů vytěžilo družstvo kapitánky Patti Rizzo dvě vítězství. Naposledy se radovala Frýdlová se svými spoluhráčkami z titulu v úterý 6. února. „Hurikáni“ na hřišti Eagle Creek Golf Clubu zapsali za tři dny 868 ran, o čtyři méně než hráčky univerzity East Carolina na druhém místě.

Svým dílem přispěla k výhře i česká hráčka, která děleným dvanáctým místem v pořadí jednotlivkyň vylepšila své osobní maximum. Tím bylo doposud dělené 26. místo z turnaje The Schooner Fall Classic podzimní série.

„Pomalu si to všechno sedá. V prvním kole jsem zápasila s puttováním, ale ve finálovém kole jsem si na greeny zvykla, a tím pádem jsem mohla útočit po tyčích. Když si člověk věří v puttování, je pak pod menším tlakem při hře v poli,“ uvedla dvacetiletá hráčka Golf Clubu Erpet Praha.

Přes velmi dobrý výkon Češky (76-73-70) byla hlavním tahounem týmu Nizozemka Dewi Weber, která jasně ovládla turnaj jednotlivkyň se skóre -7 (73-66-70). Šestnáctá hráčka světového amatérského žebříčku WAGR studuje na škole třetím rokem a pro ostatní hráčky včetně Frýdlové je velkou inspirací.

„Je ochotná kdykoliv pomoct, má větší zkušenosti, na několika hřištích nehraje poprvé, takže nám radí, na co si dát pozor. Je super, že máme v týmu někoho extrémně dobrého,“ chválila svoji spoluhráčku dvojnásobná mezinárodní dorostenecká mistryně České republiky.

Za necelé dva týdny mohou Hurricanes spolu s Kristýnou Frýdlovou slavit hattrick, pokud vyhrají Allstate Sugar Bowl Intercollegiate v New Orleans. „Chtěli bychom přidat třetí titul. Teď si na týden odpočineme od turnajů, ale trénovat nepřestaneme,“ odmítla, že by po turnaji odložila hole do kouta.

Smutnou zprávou je, že českým fanouškům se nadějná česká amatérka nepředstaví v polovině června na Konopišti, kde se uskuteční druhý ročník Czech Ladies Challenge z dámské série Ladies European Tour Access Series. „Letos hrát bohužel nemůžu, zůstávám do konce června v Americe,“ dodala Kristýna Frýdlová, loni šestnáctá hráčka na turnaji. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Kvalifikace LPGA: Spilková blízko postupu, Váňová ...
Kvalifikace LPGA: Spilková blízko postupu, Váňová ...

18.10.2018 | Dvě české hráčky se významně přiblížily postupu do závěrečné fáze kvalifikační školy LPGA. Klára Spilková (celkem -6) má na postupovou hranici pohodlný náskok, Šideri Váňová (E) musí ve třetím kole ještě zabojovat. Pouze Karolína Vlčková (+11) je už mimo hru.

Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily
Druhý den kvalifikace LPGA: Češky si pohoršily

17.10.2018 | Druhý den kvalifikační školy LPGA ve Venice na Floridě nepřinesl českým barvám žádnou radost. Pohoršily si Klára Spilková i Šideri Váňová (obě 74) a především Karolína Vlčková (79).

České golfistky slibně rozehrály kvalifikaci LPGA
České golfistky slibně rozehrály kvalifikaci LPGA

16.10.2018 | Velmi nadějně rozehrály české golfistky druhou fázi kvalifikační školy LPGA na Floridě. Klára Spilková (-4) je po prvním kole na čtvrtém místě, dělenou 15. příčku drží Šideri Váňová (-2) a Karolína Vlčková (E) je na dělené 39. pozici.

Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...
Zach po druhém univerzitním vítězství: Máme skvělé ...

15.10.2018 | Český golfista Šimon Zach vyhrál svůj druhý univerzitní turnaj. S výsledkem -15 triumfoval v Bank of Tennessee Intercollegiate, kde o jednu ránu předčil nejbližšího soupeře. Český golfista je přesvědčen, že poslední vítězství je mimo jiné i vyústěním skvělých tréninkových podmínek v Lousville.

Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA
Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA

14.10.2018 | Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová v pondělí nastoupí do druhé fáze kvalifikační školy o LPGA. Trio českých golfistek se ve floridském Venice spolu se 190 dalšími hráčkami utká o 15 – 25 postupových míst do finálové Q-series. ...

Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...
Vydařený český den na OH mládeže, Tichý obsadil ...

11.10.2018 | Páté místo se ztrátou pouhých dvou ran na medaili obsadil patnáctiletý Václav Tichý na Olympijských hrách mládeže v Argentině, jeho kolegyně Sarah Hricíková dosáhla v dívčí kategorii na 15. příčku. Výsledky mladých Čechů jsou příslibem pro víkendovou týmovou soutěž.

Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...
Druhé kolo OH mládeže: Hricíková se zvedla, Tichý ...

10.10.2018 | V opačném gardu se vyvíjelo druhé kolo soutěže jednotlivců na Olympiádě mládeže v Argentině. V chlapecké soutěži Václav Tichý (74) ztratil na medailové pozice, Sarah Hricíková (72) poskočila leaderboardem o pět příček.

Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile
Olympiáda odstartovala, Tichý bojuje o medaile

09.10.2018 | První kolo mají za sebou účastníci olympijského turnaje mládeže v Argentině a velmi se v něm dařilo Václavu Tichému (+1), který je na děleném pátém místě dvě rány od lídra a medailových pozic. Sarah Hricíková je v dívčí soutěži na 22. místě (+9).

Reklama
ABAB
AB