Česká golfová federace

Aktuality

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Frýdlová získala s Hurricanes druhý titul v řadě

Jonáš Mencl, Sobota 10. února 2018

Reprezentantka Czech Golf Teamu Kristýna Frýdlová prožívá nováčkovský rok na univerzitě v Miami a před pár dny se připomněla děleným dvanáctým místem na turnaji UCF Challenge. Nejenže vylepšila své osobní maximum za oceánem, ale také přispěla k druhému titulu v řadě svého týmu.

Jarní část sezóny vychází ženskému týmu Hurricanes skvěle. Ze dvou turnajů vytěžilo družstvo kapitánky Patti Rizzo dvě vítězství. Naposledy se radovala Frýdlová se svými spoluhráčkami z titulu v úterý 6. února. „Hurikáni“ na hřišti Eagle Creek Golf Clubu zapsali za tři dny 868 ran, o čtyři méně než hráčky univerzity East Carolina na druhém místě.

Svým dílem přispěla k výhře i česká hráčka, která děleným dvanáctým místem v pořadí jednotlivkyň vylepšila své osobní maximum. Tím bylo doposud dělené 26. místo z turnaje The Schooner Fall Classic podzimní série.

„Pomalu si to všechno sedá. V prvním kole jsem zápasila s puttováním, ale ve finálovém kole jsem si na greeny zvykla, a tím pádem jsem mohla útočit po tyčích. Když si člověk věří v puttování, je pak pod menším tlakem při hře v poli,“ uvedla dvacetiletá hráčka Golf Clubu Erpet Praha.

Přes velmi dobrý výkon Češky (76-73-70) byla hlavním tahounem týmu Nizozemka Dewi Weber, která jasně ovládla turnaj jednotlivkyň se skóre -7 (73-66-70). Šestnáctá hráčka světového amatérského žebříčku WAGR studuje na škole třetím rokem a pro ostatní hráčky včetně Frýdlové je velkou inspirací.

„Je ochotná kdykoliv pomoct, má větší zkušenosti, na několika hřištích nehraje poprvé, takže nám radí, na co si dát pozor. Je super, že máme v týmu někoho extrémně dobrého,“ chválila svoji spoluhráčku dvojnásobná mezinárodní dorostenecká mistryně České republiky.

Za necelé dva týdny mohou Hurricanes spolu s Kristýnou Frýdlovou slavit hattrick, pokud vyhrají Allstate Sugar Bowl Intercollegiate v New Orleans. „Chtěli bychom přidat třetí titul. Teď si na týden odpočineme od turnajů, ale trénovat nepřestaneme,“ odmítla, že by po turnaji odložila hole do kouta.

Smutnou zprávou je, že českým fanouškům se nadějná česká amatérka nepředstaví v polovině června na Konopišti, kde se uskuteční druhý ročník Czech Ladies Challenge z dámské série Ladies European Tour Access Series. „Letos hrát bohužel nemůžu, zůstávám do konce června v Americe,“ dodala Kristýna Frýdlová, loni šestnáctá hráčka na turnaji. 

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 10. února 2018
Všechny články autora

Související články

Americký sen na startu: Klára Spilkové začíná ...
Americký sen na startu: Klára Spilkové začíná ...

17.01.2019 | Více než měsíční klid, tak jako každý rok, si naplánovala česká golfistka Klára Spilková. Příjemné lenošení ale je u konce – v kondiční přípravě je už nějaký čas, v pondělí vyráží na Floridu, kde začne hlavní tréninková část před startem první sezóny na LPGA.

Golfové žebříčky: Leden 2019
Golfové žebříčky: Leden 2019

14.01.2019 | Loňské úspěchy českých hráčů se do světových žebříčků promítly jen částečně. Postup Kláry Spilkové na LPGA Tour se do pořadí bodově nijak nepřenesl, přesto zůstává jasnou českou jedničkou. Mezi českými muži kraluje Ondřej Lieser. A jak si vedou čeští amatéři?...

Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...
Ohlédnutí 2018 (1.):  Spilková posouvá český golf ...

30.12.2018 | Klára Spilková v posledních dvou letech výrazně vynáší český golf vzhůru. Loni premiérovým vítězstvím na LET, letos postupem do elitní soutěže LPGA. Není už však sama, kdo má podíl na vzestupu českého golfu. Výtečnou sezónu mezi profesionály zažil i Filip Mrůzek, ani další hráči nezůstali pozadu.

Váňová uhájila kartu na LET
Váňová uhájila kartu na LET

20.12.2018 | Šideri Váňová postupem do finálového kola závěrečné části kvalifikační školy Ladies European Tour uhájila hráčskou kartu na tuto sérii i pro příští rok. V posledním pátém kole mohla svou pozici jen vylepšit, což se jí ale nepodařilo. Po výsledku v paru končí na 43.

Karolína Vlčková stráví Vánoce doma, pak vyrazí ...
Karolína Vlčková stráví Vánoce doma, pak vyrazí ...

20.12.2018 | Karolína Vlčková má za sebou první kompletní profesionální sezónu kariéry na Symetra Tour. Závěr roku strávila v České republice a absolvovala první týdny tvrdého tréninku, na přelomu roku ji čeká už příprava ve floridském teple.

Váňová zvládla v Q-School cut, Hinnerová dohrála
Váňová zvládla v Q-School cut, Hinnerová dohrála

19.12.2018 | Šideri Váňové vyšlo v kvalifikační škole Ladies European Tour v Maroku i čtvrté kolo. Díky 70 ranám ve středu prošla cutem do závěrečného pátého kola celého kvalifikačního maratónu, ve kterém se pokusí uhrát co nejlepší hrací kartu pro příští sezónu. Lucie Hinnerová do finále nepostoupila.

Váňová stoupá pořadím v Q-School, Hinnerové postup ...
Váňová stoupá pořadím v Q-School, Hinnerové postup ...

18.12.2018 | Závěrečná kvalifikační fáze Ladies European Tour se přehoupla do své druhé poloviny. Z pohledu českých hráček se zatím vyvíjí dobře tak napůl. Šideri Váňová předvedla další zlepšený výkon a znovu se posunula výsledkovou listinou vzhůru, naopak Lucie Hinnerová po 77 ranách opět pořadím klesla.

Druhý den finále Q-School o LET přinesl zlepšení ...
Druhý den finále Q-School o LET přinesl zlepšení ...

17.12.2018 | K ideálu mají obě české golfistky ve finále kvalifikace o karty na LET stále daleko, ale ani jedna z dua Lucie Hinnerová – Šideri Váňová není ze hry o cut a postup do posledního kola celé kvalifikace. Váňová se v pondělí zlepšila o pět ran, Hinnerová zopakovala stejný výsledek z neděle.

Reklama
NHGNHG
NHG