Filip Mrůzek otevřel sezónu pátým místem na Pro Golf Tour

Jonáš Mencl, Čtvrtek 18. ledna 2018

Vstup do nové sezóny může Filip Mrůzek označit jako velmi úspěšný. Na prvním turnaji Pro Golf Tour v Egyptě obsadil páté místo po kolech 73-70-69. Na vítězného Němce amatéra Michaela Hirmera ztratil pět ran. Další Češi Michal Pospíšil, Martin Příhoda a Cyril Suk neprošli cutem.

„Jsem spokojený se vším všudy. Ale taky dost zaskočený,“ říká Mrůzek, kterého skvělý start v roce 2018 na turnaji Red Sea Egyptian Classic příjemně překvapil. „Nebylo to o jednom nebo dvou kolech, hrál jsem dobře všechna tři kola,“ upozorňuje člen Czech Golf Teamu.

To první, v němž zahrál 73 ran (+1), bylo solidním začátkem po více než dvouměsíční zimní přestávce. S každým přibývajícím kolem pak své skóre vylepšoval. Ve druhém zapsal 70 ran a ve finálovém kole, ve kterém si s hráči silně pohrával vítr, se dokonce prezentoval druhým nejlepším výsledkem dne.

„První den jsem neproměňoval birdie putty, jinak ale byla má hra velmi dobrá po všechny dny. Nejvíc jsem spokojený s železy, protože ta jsem trefoval celý týden luxusně,“ líčí. Výrazný podíl na úspěchu má také Mrůzkova zkušenost s místním hřištěm v Sokhna Golf Clubu. „Dřív jsem tu na některých jamkách hrál agresivně, teď jsem zvolil konzervativnější strategii. A ta se vyplatila,“ dodává jediný Čech, který prošel na turnaji cutem.

Po dvou kolech se s turnajem rozloučila trojice Michal Pospíšil, Martin Příhoda a Cyril Suk. Nejblíže postupu do finálového kola měl Pospíšil. První kolo zvládl zahrát stejně jako Mrůzek za 73 ran, pak se ale o účast ve čtvrtečním kole připravil 75 ranami ve středeční druhé rundě. Se skóre +4 o jedinou ránu cutem neprošel. Příhoda dohrál s +6, Suk s +8.

Stejná čtveřice českých golfistů by se měla objevit i na následujícím turnaji, který se uskuteční v termínu 22. – 24. ledna na stejném egyptském hřišti. Hrát se bude ovšem kombinace devítek B+C. Tento týden hráči čelili devítkám A+B.