Česká golfová federace

Aktuality

Premiérový turnaj GPA Czech Mid & Senior Tour přinesl dvě play-off

Premiérový turnaj GPA Czech Mid & Senior Tour přinesl dvě play-off

Klára Kuchařová, Středa 8. července 2020

Finálové kolo 1. GPA Czech Mid & Senior Tour nabídlo rozehrávky v kategoriích MID - amatérů i amatérek. Z vítězství se na Karlštejně nakonec radují Zdeněk Jehlička a Silvie Dittertová, mezi seniory triumfovali Chris Houldsworth a Eva Hloušková.

Neústupný déšť doprovázel hráče ve finálovém kole 1. GPA Czech Mid & Senior Tour, v mužské i ženské kategorii došlo na play-off, ve kterých se rozhodlo hned na první jamce.

Tři nová jména se dnes objevila na medailových příčkách v mužské kategorii MID, ve finálovém kole se dařilo Zdeňku Jehličkovi (77+74) i Pavlu Vilimovskému (76+75), kteří se pak po shodném výsledku +7 potkali na prvním týčku v rozehrávce. Jehličkovi se povedlo rychle skórovat a může se tak radovat z vítězství v premiérovém turnaji sezóny. Třetí místo vybojoval Lukáš Mrázik, který ke včerejším 79 ranám dnes připsal skvělých 73 úderů a s celkovým skóre +8 zůstal jednu ránu od play-off.

Do play-off se dospělo také v kategorii MID-amatérek. Po prvním kole vedoucí Silvie Dittertová si dnes sice pohoršila ze 76 ran na 79 úderů (celkem +11), avšak na první jamce rozehrávky si s birdie došla pro zlato. S druhým místem se tak musí spokojit Martina Fulínová (80+75), bronz brala Markéta Šubrtová (80+79).

V soutěži seniorů měli medailisté cestu na stupně vítězů výrazně jednodušší: Dvě vyrovnaná kola za 74 zapisoval Chris Houldsworth a jeho celkové skóre +4 znamená vůbec nejlepší výsledek turnaje. Stříbro bral Michael Závěrka (74+78), na třetím místě se umístil Tomáš Růžička (79+76).

S náskokem sedmi ran si pro vítězství mezi seniorkami došla Eva Hloušková s výsledky 88 a 83 (+27). Díky lepší druhé devítce se na druhé příčce umístila Henrieta Martinčová (91+87), shodné výsledky zapisovala také třetí Blanka Dědečková (91+87).

"První díl tour se povedl, sice nám dnes odpoledne pršelo, ale k vidění byl skvělý golf. Včerejší hole-in-one i dnešní dvě rozehrávky rozhodně zpestřily celý turnaj," komentuje dvoudenní turnaj rozhodčí Vítězslav Štrouf.

Výsledky MID-amatérů
Výsledky seniorů

FOTOGALERIE Nešo Matič/GPA

Datum: Středa 8. července 2020
Všechny články autora

Související články

Závěr seniorského MMČR: Lídři po prvním kole si ...
Závěr seniorského MMČR: Lídři po prvním kole si ...

13.08.2020 | Také poslední den MMČR seniorů přinesl zajímavou podívanou. Ženskou šampiónkou se stala dosud vedoucí Martina Fulínová, formou start-cíl si pro titul došel rovněž Andrew Bruce z Lucemburska. V kategorii masterseniorů se o českém vítězi rozhodlo až v rozehrávce.

Seniorům na MMČR i po druhém kole vládnou Martina ...
Seniorům na MMČR i po druhém kole vládnou Martina ...

12.08.2020 | O další ránu Martina Fulínová navýšila ve druhém kole seniorského šampionátu svůj náskok a směřuje k zisku titulu mezinárodní mistryně ČR. Mezi muži je ve vedení Lucemburčan Andrew Bruce, ale očekávají se boje o všechna pódiová umístění.

V úvodu MMČR seniorů jsou Češi na předních pozicích, ...
V úvodu MMČR seniorů jsou Češi na předních pozicích, ...

11.08.2020 | Skvěle do MM ČR seniorů v Karlových Varech vstoupila Martina Fulínová, která si hned na úvod vytvořila náskok osmi ran. V mužské kategorii jsou na předních místech cizinci, dva Češi dělí třetí pozici. O vrchol dne se zasloužil Petr Máslo, který na osmé jamce zahrál hole-in-one.

MMČR seniorů uzavře letošní šampionáty na rány
MMČR seniorů uzavře letošní šampionáty na rány

10.08.2020 | V Karlových Varech odstartuje v úterý 11. srpna Mezinárodní mistrovství ČR seniorů. Na start se postaví 142 hráčů a hráček, z toho 44 ze zahraničí. Titul přijel obhajovat i Američan Mark Gardiner, loňská španělská šampiónka Macarena Campomanes se letošního ročníku nezúčastní.

Silvie Dittertová veze z ME mid-amatérů dělené 15.
Silvie Dittertová veze z ME mid-amatérů dělené 15.

08.08.2020 | Mid-amatérské mistrovství Evropy hrané ve švýcarském Golf Clubu Domaine du Impérial došlo dnes do finále. Česká reprezentantka Silvie Dittertová měla ještě po devíti jamkách šanci na TOP 10, nakonec ale zapisovala 82 ran a s celkovým skóre +23 skončila dělená patnáctá.

Silvie Dittertová útočí na ME midů na TOP 10
Silvie Dittertová útočí na ME midů na TOP 10

07.08.2020 | Druhé kolo ME mid-amatérů se dnes hrálo ve švýcarském GC Domaine Impérial a Silvie Dittertová (+13) prošla cutem a má namířeno do nejlepší desítky. Druhý český reprezentant Jakub Hašek (+14) neprošel cutem.

Jakub Hašek a Silvie Ditterová rozehráli ME m ...
Jakub Hašek a Silvie Ditterová rozehráli ME m ...

06.08.2020 | Dva čeští reprezentanti dnes vstoupili do mid-amatérského šampionátu ve Švýcarsku. Na obtížném hřišti a v silné konkurenci dělí Jakub Hašek (+3) 37. místo, Silvie Dittertová (+10) je na 21. příčce.

Dva Češi startují na ME MID-amatérů ve Švýcarsku
Dva Češi startují na ME MID-amatérů ve Švýcarsku

05.08.2020 | Letošní Mistrovství Evropy MID-amatérů startuje ve švýcarském GC Domaine Impérial a Česká republika má v obou kategoriích jednoho zástupce. V šampionátu startují Silvie Dittertová a Jakub Hašek.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP