Česká golfová federace

Aktuality

Známe šampióny v kategoriích žáků a kadetů

Známe šampióny v kategoriích žáků a kadetů

Klára Kuchařová, Neděle 28. června 2020

Příjemné počasí provázelo finálové kolo Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Dosavadní lídři si pohlídali náskok, o vítězích mezi kadety se rozhodovalo do poslední jamky, mladší žákyně šly dokonce do rozehrávky.

Jako první se na Austerlitz do finálových bojů pustily mladší žákyně a byl z toho napínavý boj. Veronika Černá (78+83+79) dnes dohnala ztrátu jedné rány na Sofii Borůvkovou (77+83+80) a v rozehrávce Veronika zvítězila hned na první jamce. Bronzová medaile patří Kristýně Vohralíkové (90+86+80).

Kategorii mladších žáků ovládl Václav Švub ml. s jednou ranou pod par (69+71+73). Na záda mu ve finálovém kole dýchal loňský vítěz Louis Klein, když k výsledkům 73 a 75 přidal dnešních 68 ran a celkem se dostal na výsledek +2. Z bronzu se raduje Mikuláš Vojtěšek (79+74+75).

Starší žákyně Adéla Tarantová nedala soupeřkám sebemenší šanci a po výsledcích 70, 71 a 75 (E) si došla pro titul mistryně ČR do 14 let s náskokem třinácti ran. Lepší finálové kolo Justýny Šafaříkové (78+77+74) rozhodlo o její druhé příčce, s bronzem se musela spokojit Kristina Lebová (80+74+75).

V kategorii starších žáků potvrdil Jakub Janda svou pozici favorita, zvítězil o 16 úderů (73+72+71). Na dalších pozicích byly ale výsledky pořádně vyrovnané - o stříbru rozhodlo lepší finálové kolo Dennise Klímy (77+78+77), na třetím místě tak skončil Karel Holeček (79+75+78).

Napínavý boj do poslední jamky byl k vidění mezi nejstaršími chlapci - nakonec se z vítězství mezi kadety raduje Matěj Bača po skvělých kolech za 72, 70 a 70 ran (-4). Na poslední jamce měl šanci na vynucení rozehrávky Dan Hlaváček, který však na osmnáctce zapisoval bogey a o dvě rány skončil druhý po kolech 73, 68 a 73. Lepší finálové kolo rozhodlo v této kategorii o třetím místě Maxmiliána Jelínka, který se v průběhu turnaje stále zlepšoval a zapisoval skóre +3 (75+73+71).

Krasojízdu předvedla favoritka mezi kadetkami Denisa Vodičková, která jako jediná ze všech hráčů hrála každý den v červených číslech. Po kolech 66, 68 a 70 (-12) se stala mistryní ČR do 16 let a o celých 18 úderů za sebou nechala druhou Kláru Hurtovou (72+77+73), o další dvě rány zpět se na třetím místě umístila Barbora Bujáková (72+77+75).

Především počasí nabídlo ve Slavkově u Brna každý den trochu jiný golf. "První den tu pršelo, druhý den zase foukalo a dnes jsme měli krásný den na golf. Celý šampionát proběhl bez problémů a hráči předváděli úžasné výkony. Tyto dětské kategorie se stále rozrůstají a je krásné vidět, jak se mladí hráči golfem baví," okomentoval ukončený šampionát ředitel mistrovství Josef Slezák.

Výsledky

FOTOGALERIE Patrika Jeřichy

Datum: Neděle 28. června 2020
Všechny články autora

Související články

Na Mnichu odstartoval druhý turnaj NGTM
Na Mnichu odstartoval druhý turnaj NGTM

03.07.2020 | Prvním kolem byl dnes na Mnichu odstartován druhý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže. V příjemném golfovém počasí zapisovali mladí hráči a hráčky výborné výsledky, nejlepší kolo za 70 (-3) zaznamenal kadet Jakub Dalibor Sutor.

Série pro nejmladší golfisty pokračuje na Mnichu
Série pro nejmladší golfisty pokračuje na Mnichu

02.07.2020 | Již v pátek začíná druhý turnaj ze série Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se přesouvá na jihočeský Mnich. V šesti kategoriích od sedmi do 16 let se turnaje zúčastní 139 hráčů a hráček.

MČR žáků a kadetů jde do finále
MČR žáků a kadetů jde do finále

27.06.2020 | Ve Slavkově u Brna se v neděli rozhodne o mistrech ČR mezi žáky a kadety. Do finále jdou někteří lídři s pohodlným náskokem, v jiných se očekává velký souboj. Nejlépe se daří kadetce Denise Vodičkové, která je po dvou kolech na výsledku -10.

1. kolo NMČR žáků a kadetů kvůli počasí přerušeno, ...
1. kolo NMČR žáků a kadetů kvůli počasí přerušeno, ...

26.06.2020 | Ve Slavkově u Brna dnes odstartovalo Národní mistrovství ČR žáků a kadetů. V kategorii mladších i starších žáků se však nepodařilo úvodní kolo dohrát kvůli nepřízni počasí. V dalších kategoriích jsou v čele favorité turnaje.

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...
Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...

25.06.2020 | 151 hráčů a hráček v šesti kategoriích bylo přijato na Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, které odstartuje v pátek v Golf Resortu Austerlitz. První letošní šampionát představí to nejlepší z budoucnosti českého golfu ve věkových kategoriích od sedmi do 16 let.

Přes kaluže a nečas známe vítěze 1.
Přes kaluže a nečas známe vítěze 1.

21.06.2020 | Soutěžní sezóna odstartovala také mladým golfovým nadějím. V Poděbradech se o víkendu odehrála 1. Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, kterou výraznou měrou ovlivnilo počasí.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP