Česká golfová federace

Aktuality

Konference měla rychlý průběh, prezident navrhl svého nástupce

Konference měla rychlý průběh, prezident navrhl svého nástupce

Petr Halaburda, Sobota 27. června 2020

Rychlý průběh měla Konference ČGF, která se uskutečnila více než o tři měsíce později kvůli opatřením spojených s nemocí COVID-19. Delegáti schválili rozpočet, mluvilo se také o volbě nového vedení v roce 2021. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že by rád jako svého nástupce viděl Pavla Viduru.

Dorazilo málo delegátů, uskutečnila se náhradní konference

Původně se konference měla uskutečnit 21. března, ale události spojené s epidemií konání odložily až na dnešek. Nový termín měl významný vliv i na účast; do pražského hotelu STEP se sjelo málo delegátů a řádná konference tak nebyla usnášeníschopná. Proto na základě stanov byla vzápětí svolána náhradní konference, která je usnášeníschopná bez ohledu na počet přítomných delegátů. Jednání se odehrávalo ještě v souladu s hygienickými zásadami pro obdobné hromadné akce.

Ve zprávě o činnosti se mimo jiné prezident ČGF Zdeněk Kodejš vrátil ještě k uplynulým měsícům, které prověřily celé golfového prostředí včetně činnosti sekretariátu ČGF, koordinující informace směrem ke klubům, resortům i celé veřejnosti.

„Naší snahou bylo, abychom vám v těžkém období co nejvíce vše usnadnili a dodávali podklady, podle kterých se lze řídit. Byli jsme jedním z mála sportovních svazů, který se do toho pustil a některé svazy si naše podklady vyžádaly pro svoje využití. Poděkování patří pánům Čelikovskému a Vidurovi, kteří nás dokázali provádět aktuálními změnami,“ uvedl první muž českého golfu, který ocenil roli, kterou sehrál při otevření hřišť předseda NSA Milan Hnilička.

Prezident připomněl vzrůstající podíl mládeže na celkovém počtu aktivních golfistů, ale také připravovanou strategii sportovního golfu. V souvislosti s rozpočtem upozornil i na to, že od roku 2009 se neupravovala výše příspěvků do federační pokladny, přestože rozpočet stále stoupá. „Do budoucna to bude nutné řešit, současná výše je dlouhodobě neudržitelná,“ míní Kodejš.

Schválen rozpočet i zprávy komisí

Ekonomka ČGF Maria Stilerová přednesla zprávu o vývoji rozpočtu, který musel reagovat na skutečnost, že dotace od MŠMT nepřišly loni v plánované výši. „Na snížené příjmy jsme reagovali úspornými opatřeními, a tak plánovaný schodek byl nakonec ještě menší,“ vysvětlila Stilerová.

Připomněla, že v rozpočtu na letošní rok naopak dojde kvůli řadě neuskutečněným akcím k úsporám a navrhla delegátům přebytkový rozpočet (s plánovanými příjmy 43,622.000 Kč a náklady 42,301.000 Kč), který konference bez připomínek schválila. „Pro letošní rok máme zcela jasno o dotacích jak ze strany MŠMT, ČOV a také R&A,“ doplnila Stilerová.

Došlo na zprávy Kontrolní komise (Petr Uhlík), Komise pro marketing a média (Juraj Werner), který se rovněž dotknul platformy Bav se golfem. „Jde o hlavní komunikační kanál pro zájemce o golf a podle mého jde stále od některých klubů a resortů o nevyužitou šanci, jak propagovat řadu akcí,“ vyzval Werner k větší aktivitě.

Stále větší záběr na příliv dětských golfistů má projekt Se školou na golf, do kterého je zapojeno prostřednictvím 46 klubů již 116 škol a v deseti se golf již přímo vyučuje jako nepovinný předmět. „Významnou měrou, materiálním vybavením, nám pomáhá Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, díky které mohou nově zapojené školy získat základní výstroj pro golfovou výuku,“ připomněl koordinátor projektu Tomáš Přikryl.

Přijata byla Směrnice ČGF pro sestavování rozpočtu, hladce prošla také drobná změna Volebního řádu ČGF.

Vyloučeny z řad ČGF byly Golf Club Zdiměřice, o.s. a Chilli Golf Clubu, z.s. za neplnění povinností platných ve stanovách, konkrétně za neplacení členských příspěvků. Česká golfová federace aktuálně sdružuje 183 klubů (124 klubů + 59 přidružených klubů).

Za rok bude volební konference, znám je první kandidát na prezidenta

Generální sekretář ČGF Aleš Libecajt připomněl, že příští Konference ČGF se uskuteční 20. března 2021 a bude volební. Volit se bude devítičlenný Výbor ČGF i tříčlenná Kontrolní komise ČGF. Uzávěrka přijímání kandidátek je v pátek 9. října 2020 (12:00), Volební komise vznikne 6. října 2020, deset dnů před Přípravnou konferencí ČGF, která se uskuteční 16. října v Resortu Sněžná.

Do voleb zbývá devět měsíců, ale Zdeněk Kodejš již dnes před delegáty oznámil, že by rád viděl jako svého nástupce Pavla Viduru, člena Právní komise ČGF. „U nás to nebývalo zvykem, ale jsem přesvědčen, že současný stav v ČGF nás opravňuje se zařadit mezi vyspělé golfové země a používat tamní obvyklé nástroje pro zachování kontinuity, mezi které patří i to, že prezident si připravuje svého nástupce,“ míní prezident ČGF.

Vidura je podle jeho slov vhodný kandidát. „Třeba i proto, že prošel všechno – je prezidentem historického klubu, právník, zkušený golfista. Domnívám se, že to je dobrá volba. Jak bude reálná se sice ukáže až za rok, ale jsem přesvědčen, že to dnešní oznámení by nemělo být polibkem smrti,“ doplnil své vyjádření Zdeněk Kodejš.

FOTO Zdeněk Sluka

 

Datum: Sobota 27. června 2020
Všechny články autora

Související články

Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem ...
Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem ...

01.07.2020 | K personálním změnám, na které během konference ČGF upozornil prezident Zdeněk Kodejš, dochází v řízení technického a sportovního úseku STK ČGF. Funkce technického ředitele se dnešním dnem ujal Luboš Klikar, sportovním ředitelem je nově Petr Šavrda. ...

1.GPA Czech Mid & Senior Tour se přesouvá z Berouna ...
1.GPA Czech Mid & Senior Tour se přesouvá z Berouna ...

01.07.2020 | První turnaj letošní série GPA Czech Mid & Senior Tour, který se bude hrát od 7. do 8. července, mění místo svého dějiště. Hrát se nebude v Berouně, ale na Karlštejně! ...

V sobotu se v pražském hotelu STEP sejde Konference ...
V sobotu se v pražském hotelu STEP sejde Konference ...

26.06.2020 | Více než tři měsíce po původně plánovaném termínu se sejde v sobotu Konference ČGF, která zhodnotí uplynulý rok a bude schvalovat úkoly a cíle pro rok 2020. Přestože většina omezení kvůli epidemii už byla rozvolněna, bude shromáždění jednat ještě s ohledem na některá hygienická opatření.

Český golf po epidemii: Výrazné změny v reprezentačn ...
Český golf po epidemii: Výrazné změny v reprezentačn ...

21.06.2020 | Jako jedni z prvních mohli v průběhu epidemie golfisté zpět na hřiště a jako jedni z prvních začali také spřádat plány, jak ještě dohnat posunutou sezónu, která přinesla největší změny především pro zahraniční akce reprezentantů. I to vyplynulo z dnešního prvního letošního setkání ČGF s novináři.

Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné ...
Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné ...

20.06.2020 | Rodinné a idylické prostředí podhůří Orlických hor. Na to se mohou těšit golfisté, kteří vyrazí na nově otevřené hřiště Golf Dobrouč. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo ve čtvrtek 18. června, pro veřejnost otevře své brány počátkem července.

Šampióny v jamkovce se stali Vrbický s Bekovou
Šampióny v jamkovce se stali Vrbický s Bekovou

17.06.2020 | Tomáš Vrbický s Lindou Bekovou získali vítězství v Poháru mistrů klubů ve hře na jamky, které se dnes tradičně – již potřinácté - uskutečnilo na devítijamkovém hřišti ve Staré Boleslavi. Turnaje se zúčastnilo třiatřicet klubových šampiónů z celé republiky.

Další profesionální akci uvidí ve čtvrtek Albatross
Další profesionální akci uvidí ve čtvrtek Albatross

17.06.2020 | Letošní termínové problémy po epidemii daly vzniknout na českých hřištích už několika exhibičním akcím, které pomáhají udržovat české profesionály v herním tempu. Další se uskuteční ve čtvrtek 18. června Albatross Invitational Pro-AM.

Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun
Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun

16.06.2020 | Společný charitativní projekt ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společnosti TeeTime SE s názvem „Hrajeme a pomáháme“ získal na charitativní účely 700 tisíc korun. Projekt byl symbolicky ukončen minulý týden předáním šeku ve prospěch Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP