Česká golfová federace

Aktuality

Exhibiční souboj profesionálů ovládl Ondřej Lieser

Exhibiční souboj profesionálů ovládl Ondřej Lieser

Petr Halaburda, Úterý 19. května 2020

Ondřej Lieser vyhrál exhibiční duel se Stanislavem Matušem hraném na hřišti Ypsilon Golf Liberec. V duelu Tipsport Golf Challenge sice ztratil pohodlné vedení, ale o vítězství rozhodl ziskem 17. jamky. Za výhru obdržel šek na 130 tisíc korun.

Ondřej Lieser vstupoval do bitvy dvou předních českých profesionálů jako favorit a odhady bookmakerů dlouho potvrzoval. Sbíral trpělivě jednu jamku za druhou a po desáté jamce vedl 4up. Jenže pak přišly velké chvíle Stanislava Matuše: kraloval na třech jamkách v řadě a na patnáctce bylo srovnáno.

Nakonec se ale Lieser raduje z výhry a vysokého finančního bonusu. Rozhodující náskok získal na předposlední čtyřparové jamce. „Byl to velký boj. Tušili jsme oba, že se to bude přelévat, že přijde nějaká série. Při té Standově jsem si hlavně říkal, že se musím udržet v klidu a pak rozhodla na sedmnáctce moje nejlepší rána dne,“ svěřil se golfista, který především přivítal možnost si po takové pauze zahrát.

Ale jak to bude se zbytkem sezóny ani on netuší. Jsem zvědav, jak to dopadne se světovým žebříčkem, protože v Americe se rozjíždí a v Evropě se zatím nehraje. Pro mě se nic nezměnilo, chci zabojoval o účast na olympiádě,“ připomněl Lieser svůj cíl pro nejbližší měsíce.

Poražený Matuš se musel spokojit s odměnou 20 tisíc korun. Jsem rád, že jsem si mohl vůbec zahrát. Jak jsem spokojen s výkonem? Vytáhli zedníka po dvou měsících z práce... Živím se, co to jde, brigády a tak, na trénink se dostanu po práci tak na dvě hodiny,“ prozradil, jak tráví měsíce bez soutěžních akcí. „Dnes bylo dobře, že to hlavně neskončilo kvůli lidem moc brzo. A nakonec vyhrál domácí hráč, tak to má být,“ uzavřel Matuš.

FOTO facebook.com/ypsilongolfliberec

 

Datum: Úterý 19. května 2020
Všechny články autora

Související články

Exhibice profesionálů osvěží restart české sezóny
Exhibice profesionálů osvěží restart české sezóny

18.05.2020 | Již týden se na českých hřištích hrají turnaje rekreačních golfistů, plná sezóna pro výkonnostní hráče se rozjede podle Kalendáře ČGF v červnu. Fanoušci se už baví i prvními profesionálními souboji, jako nabídne například úterní Tipsport Golf Challenge na Ypsilonu.

Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...
Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...

15.05.2020 | V době bez turnajů hledají čeští profesionálové možnosti, které jim vynahradí soutěžení. Po dnes končícím souboji Filip Mrůzek vs. Šimon Zach se už chystá další: o pomyslný český trůn se střetnou v Tipsport Golf Challenge dva majitelé karty na Challenge Tour – Stanislav Matuš a Ondřej Lieser.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...
Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...

12.02.2020 | Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice.

Český golf ocenil nejlepší: Amatérům kralují Zuska ...
Český golf ocenil nejlepší: Amatérům kralují Zuska ...

15.12.2019 | V novém aranžmá se uskutečnil dnes 24. ročník Večera českého golfu, po kterém známe jména nejlepších českých golfistů: Amatérkám kraluje už třetím rokem Sára Kousková, mezi muži usedl na trůn poprvé Jiří Zuska, profesionálům vládnou Klára Spilková a Stanislav Matuš.

Přihlášení do šampionátů otevřeno.
Přihlášení do šampionátů otevřeno.

04.06.2020 | Také omezená možnost startů na zahraničních turnajích pomůže nabitým startovním listinám mezinárodních šampionátů ČR, na které je možno se přihlásit již nyní. Skvělá konkurence se však sejde už na prvním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour za dva týdny v Beřovicích.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Zelená karta?
Zelená karta?

03.06.2020 | Golf se v koronavirové době mohl hrát jako jeden z prvních sportů. Díky tomu jsme zaznamenali zvýšený zájem začátečníků. Mnoha lidem začala myšlenka začít hrát golf vrtat hlavou.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP