Česká golfová federace

Aktuality

Už můžeme hrát oblíbené čtyřhry

Už můžeme hrát oblíbené čtyřhry

Zdeněk Kodejš, Pondělí 20. dubna 2020

Pozdrav od prezidenta České golfové federace.

Vážení golfoví přátelé,

již skoro dva týdny hrajeme golf. V normálním roce je to celkem banální věta na začátku sezóny. Spíše konstatování. Letos ale tato informace má své kouzlo a jsem přesvědčen, že všichni golfisté ji říkají s trochou pokory a vděku. Ještě před 3 týdny to na to vůbec nevypadalo. Nyní jsou golfová hřiště povětšinou plná a golfisté tak mohou pracovat na své imunitě a dobré náladě, což pohyb na čerstvém vzduchu přináší a bojují tedy s nástrahami letošního jara plnou silou.

Pevně doufám, že naše herní nadšení nás nevede k porušování toho, co jsme slíbili dodržovat, tedy pravidel, trochu pozměněných vzhledem k současné situaci. To byl náš hlavní argument při snaze prosadit uvolnění golfu mezi povolenými aktivitami v první vlně. Golfisté jsou přece zvyklí dodržovat pravidla sami a nepotřebují mít za sebou žádného rozhodčího, natož drába.

Jsem velmi rád, že zatím se ke mně nedonesl žádný exces, žádná aféra s porušováním a nedej bože s řešením takové situace prostřednictvím státních orgánů.

A zaznamenáváme další úspěchy. Od dnešního rána je možné hrát v plném flightu, tedy se 4 hráči. Samozřejmě je nutné nadále dodržovat všeobecně známá omezení – odstup od ostatních hráčů ve flightu na 2 metry, případně se přibližovat jen s rouškou atd.

Buďme tedy rádi, že můžeme hrát a zkusme ještě malé nepohodlí při hře chvíli vydržet. Stojí to za to i když před sebou máme ještě kus cesty. Potřebujeme ještě vybojovat další bitvy, především zahájit soutěžní sezónu, tedy mistrovské turnaje a ligy, aby naši špičkoví hráči a hráčky přišli co nejdříve do turnajového tempa. Potřebujeme pomoci reprezentantům cestovat, jak a kam to bude možné. Je před námi ještě dost práce, kterou ale rádi odvedeme, možná i proto, že odezva sportovního prostředí je velmi kladná.

Dovolím si ocitovat pana Milana Hniličku, šéfa Národní sportovní agentury, který nám velmi pomohl a dovolím si tvrdit, že to je v současné situaci největší bojovník za sport v České republice: „Naše spolupráce vždy probíhá na velmi akční a korektní notě. Jsem rád, že se ČGF snaží golf zpřístupnit široké veřejnosti a především mládeži, což se ukázalo i při aktuálním vyjednávání rozvolnění bezpečnostních opatření vlády v rámci zpřístupnění golfových hřišť. Osobně si golfu velmi vážím, protože to je jeden z posledních sportů, kde se dbá na udržení tradičních hodnot a fair play.“

Za svoji osobu jsem velmi rád, že mohu spolupracovat s lidmi, jako je Milan Hnilička. Stejně tak mám radost z aktivit golfového prostředí, rád zmíním projekt Hrajeme a pomáháme, se kterým přišlo vedení Asociace golfových hřišť, a kterého je nám ctí se účastnit. Nejprve podpora seniorů a nyní hra s osobnostmi sportovního a společenského života přináší konkrétní, viditelný efekt, tedy pomoc potřebným. Díky za to. Prezentujme společně tyto úspěchy, buďme na ně hrdí a vytrvejme. Stojí to za to.

Na setkání s Vámi na golfových hřištích se stále těší

Zdeněk Kodejš
Prezident ČGF

Autor: Zdeněk Kodejš 
Datum: Pondělí 20. dubna 2020
Všechny články autora

Související články

Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun
Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun

16.06.2020 | Společný charitativní projekt ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společnosti TeeTime SE s názvem „Hrajeme a pomáháme“ získal na charitativní účely 700 tisíc korun. Projekt byl symbolicky ukončen minulý týden předáním šeku ve prospěch Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika.

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...
Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...

10.06.2020 | Dámský profesionální turnaj AMUNDI Czech Ladies Challenge z evropské série LET Access Series se letos uskuteční od 16. do 18. září v Prague City Golf na Zbraslavi. Původně se mělo hrát již potřetí v řadě na Konopišti v termínu od 30. července do 1. srpna.

Další vlna uvolnění umožní akce do 500 osob
Další vlna uvolnění umožní akce do 500 osob

07.06.2020 | Další vlna rozvolňování opatření kvůli pandemii COVID-19 přinese od pondělí 8. června možnost pořádat akce včetně sportovních až do 500 osob, což platí rovněž pro shromáždění včetně spolkové činnosti.

Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...
Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...

24.05.2020 | Další posun k obvyklému dění před epidemickými opatřeními čeká od pondělí 25. května provoz na tuzemských golfových hřištích. Možno bude pořádat turnaje bez dosavadního početního omezení (nově do 300 osob), otvírají se restaurační zařízení a další vnitřní prostory včetně hotelů.

European Young Masters má nový termín i dějiště
European Young Masters má nový termín i dějiště

10.05.2020 | Nejvýznamnější letošní amatérská soutěž na českém území má nový termín i dějiště. Kvůli pandemii COVID-19 se European Young Masters (EYM) uskuteční o měsíc později, v termínu od 27. do 29. srpna v Golf Mladá Boleslav. Původně se mělo hrát ve dnech 23.

Golfové turnaje odstartují 11. května
Golfové turnaje odstartují 11. května

04.05.2020 | Golfové turnaje bude možné pořádat od 11. května s omezením maximální účasti na 100 osob. Umožňují to poslední vládní opatření, která povolují mimo jiné pořádání sportovních soutěží. Vyplývá to z aktuálního stanoviska Právní komise ČGF.

Projekt Hrajeme a pomáháme získal již téměř půl ...
Projekt Hrajeme a pomáháme získal již téměř půl ...

03.05.2020 | Společný charitativní projekt ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společnosti TeeTime SE s názvem „Hrajeme a pomáháme“ získal na charitativní účely již téměř půl miliónu korun. Díky zapojení předních českých profesionálů, sportovců z dalších odvětví i jiných osobností akce pokračuje.

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP