Česká golfová federace

Aktuality

Počet golfistů v Evropě výrazně neklesá, předpovědím navzdory

Počet golfistů v Evropě výrazně neklesá, předpovědím navzdory

redakce, Středa 27. listopadu 2019

Počet registrovaných golfistů v celé Evropě sice stagnuje, ale nijak výrazně neklesá. Vyplývá to ze studie KPMG, která zahrnuje kompletní údaje za rok 2018 ve 47 zemích. Česká republika byla zařazena mezi stabilní země, v kterých počet hráčů neklesá.

Podle modelu KPMG se do skupiny zemí (22,7%), v kterých počet golfistů neklesá ani se nezvyšuje („Country with stability“), zařazují všechny, jejichž odchylka se od údajů v roce 2017 neposunula ani jedním směrem nad jedno procento. Ve třetině sledovaných zemí (31,8%) se počet hráčů zvýšil, úbytek zaznamenali ve 45,5% zemí.

Podle studie je v Evropě registrováno 4,112.722 golfistů - 68% mužů, 25% žen a 7% juniorů. Právě počet juniorských hráčů do 21 let se v rámci registrovaných hráčů ČGF každoročně zvyšuje.

Největší počet hráčů (645.151) hlásí tradičně Anglie, která však zaznamenala i největší úbytek golfistů (10.688, -1,63%). Nejvíce nových hráčů hlásí Nizozemsko (8.702, +2,25%). Největší procentuální nárůst „nováčků“ oznámilo Rakousko (6.038, +5,88%).

Podle podkladů KPMG navzdory pesimistickým předpovědím nijak výrazně neklesá ani počet golfových hřišť, kterých je v Evropě nyní 6.859, pouze o tři méně než v roce 2017. Největší úbytek zaznamenalo Irsko (-11). největší počet nových hlásí Anglie (+16).

V rámci ČGF bylo k 31. prosinci 2018 registrováno 53.252 golfistů a 107 hřišť. Na rozdíl od jiných zemí v Česku přibývá mladých hráčů, ve věku do 21 let je registrováno 6.595 golfistů a golfistek. 

Údaje za letošní sezónu budou zveřejněny počátkem příštího roku.

Autor: redakce 
Datum: Středa 27. listopadu 2019
Všechny články autora

Související články

Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem ...
Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem ...

01.07.2020 | K personálním změnám, na které během konference ČGF upozornil prezident Zdeněk Kodejš, dochází v řízení technického a sportovního úseku STK ČGF. Funkce technického ředitele se dnešním dnem ujal Luboš Klikar, sportovním ředitelem je nově Petr Šavrda. ...

1.GPA Czech Mid & Senior Tour se přesouvá z Berouna ...
1.GPA Czech Mid & Senior Tour se přesouvá z Berouna ...

01.07.2020 | První turnaj letošní série GPA Czech Mid & Senior Tour, který se bude hrát od 7. do 8. července, mění místo svého dějiště. Hrát se nebude v Berouně, ale na Karlštejně! ...

Konference měla rychlý průběh, prezident navrhl ...
Konference měla rychlý průběh, prezident navrhl ...

27.06.2020 | Rychlý průběh měla Konference ČGF, která se uskutečnila více než o tři měsíce později kvůli opatřením spojených s nemocí COVID-19. Delegáti schválili rozpočet, mluvilo se také o volbě nového vedení v roce 2021. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že by rád jako svého nástupce viděl Pavla Viduru.

V sobotu se v pražském hotelu STEP sejde Konference ...
V sobotu se v pražském hotelu STEP sejde Konference ...

26.06.2020 | Více než tři měsíce po původně plánovaném termínu se sejde v sobotu Konference ČGF, která zhodnotí uplynulý rok a bude schvalovat úkoly a cíle pro rok 2020. Přestože většina omezení kvůli epidemii už byla rozvolněna, bude shromáždění jednat ještě s ohledem na některá hygienická opatření.

Český golf po epidemii: Výrazné změny v reprezentačn ...
Český golf po epidemii: Výrazné změny v reprezentačn ...

21.06.2020 | Jako jedni z prvních mohli v průběhu epidemie golfisté zpět na hřiště a jako jedni z prvních začali také spřádat plány, jak ještě dohnat posunutou sezónu, která přinesla největší změny především pro zahraniční akce reprezentantů. I to vyplynulo z dnešního prvního letošního setkání ČGF s novináři.

Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné ...
Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné ...

20.06.2020 | Rodinné a idylické prostředí podhůří Orlických hor. Na to se mohou těšit golfisté, kteří vyrazí na nově otevřené hřiště Golf Dobrouč. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo ve čtvrtek 18. června, pro veřejnost otevře své brány počátkem července.

Šampióny v jamkovce se stali Vrbický s Bekovou
Šampióny v jamkovce se stali Vrbický s Bekovou

17.06.2020 | Tomáš Vrbický s Lindou Bekovou získali vítězství v Poháru mistrů klubů ve hře na jamky, které se dnes tradičně – již potřinácté - uskutečnilo na devítijamkovém hřišti ve Staré Boleslavi. Turnaje se zúčastnilo třiatřicet klubových šampiónů z celé republiky.

Další profesionální akci uvidí ve čtvrtek Albatross
Další profesionální akci uvidí ve čtvrtek Albatross

17.06.2020 | Letošní termínové problémy po epidemii daly vzniknout na českých hřištích už několika exhibičním akcím, které pomáhají udržovat české profesionály v herním tempu. Další se uskuteční ve čtvrtek 18. června Albatross Invitational Pro-AM.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP