Česká golfová federace

Aktuality

Nominace hráčů do Tréninkového systému ČGF pro sezónu 2019/2020

Nominace hráčů do Tréninkového systému ČGF pro sezónu 2019/2020

redakce, Středa 6. listopadu 2019

Třicet hráčů je na seznamu Národních tréninkových skupin ČGF (NTS) na sezónu 2019/2020. Čtyři golfisté a golfistky Czech Golf Teamu a po třinácti v Národním týmu mužů a chlapců a Národním týmu žen a dívek. Regionální tréninkové skupiny ČGF (RTS) čítají padesát hráčů.

Národní tréninkové skupiny ČGF byly sestaveny k 31. říjnu podle nominačních kritérií. Tým byl doplněn hráči, které zařadil sportovní úsek STK ČGF.  Počet hráčů se proti letošnímu roku snížil. Po skončení kvalifikačních škol budou ještě doplněna jména profesionálů a profesionálek.

„Došlo k částečné redukci počtu zařazených hráčů. Cílem je především zkvalitnit přípravu a věnovat se intenzivněji menší skupině hráčů, kteří na sobě chtějí pracovat a v golfu něco dokázat. Takoví hráči si zaslouží, aby se do nich investoval čas a finanční prostředky. Pro ostatní nezařazené to může být naopak větší motivace,“ vysvětluje reprezentační manažer Petr Šavrda.

Pokud bude získání místa v Tréninkovém systému náročnější, mělo by to mít za následek zvýšení konkurence. „Z loňských 38 amatérů v NTS je letos už jen třicet, z toho 22 působí trvale v ČR a ostatní studují v USA. To už je skupina, s kterou se dá mnohem lépe pracovat,“ doplnil Šavrda záměr.

Všechny vybrané hráče bude do konce roku čekat zdravotní prohlídka v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, následně pak fitting holí u společnosti TeeTime Store. 

V průběhu listopadu se hráči sejdou s hlavním trenérem Staffanem Johanssonem a svými osobními trenéry nad rozvojovým a tréninkovým plánem. Budou stanoveny cíle na přípravné období.

Hned počátkem roku se uskuteční kondiční horské soustředění v Malé Úpě, kterého by se měli zúčastnit i někteří hráči studující na amerických univerzitách.

Později v lednu se vydá nejprve tým osmi chlapců na tréninkový kemp spojený s mezinárodním utkáním Octagonal Match do španělské Costa Balleny, kde se střetne osm družstev ve dvou skupinách. V únoru je na stejném místě vystřídají dívky, které odehrají soutěž Quadrangular Match, kde se střetnou čtyři týmy způsobem každý s každým.

Koncem března je na programu tréninkový kemp v Turecku, před sezonou se pak uskuteční ještě jeden krátký kemp zaměřený na hru na hřišti. V sezoně pak budou na hráče čekat kratší víkendové kempy zaměřené vždy na specifickou herní oblast. „Navíc se širší výběry pro ME družstev chlapců a dívek podívají s předstihem do místa konání. Cílem je, aby účastníci poznali tamější hřiště a byli co nejlépe připraveni na červencový šampionát. V ideálním případě čeká člena NTS zhruba 50 tréninkových dnů,“ doplnil Petr Šavrda

Nominováni byli rovněž hráči Regionálních tréninkových skupin ČGF (RTS). Ti mají před sebou listopadové kondiční soustředění v Nymburce, které není součástí výběrů do skupin. Dále se v zimním období uskuteční dva kempy probíhající formou individuálních návštěv hráčů a jejich osobních trenérů.

V únoru se pak po loňské úspěšné premiéře opět uskuteční tréninkový kemp v tureckém Beleku, tentokrát z úsporných důvodů pouze pro skupinu starších hráčů. V probíhající turnajové sezoně se pak, stejně jako u NTS, uskuteční několik kratších víkendových kempů. Zakončení sezónu obstará již tradičně zářijové Utkání regionů. Hráč RTS může počítat přibližně s 25 tréninkovými dny v roce 2020.

 

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 6. listopadu 2019
Všechny články autora

Související články

European Young Masters má nový termín i dějiště
European Young Masters má nový termín i dějiště

10.05.2020 | Nejvýznamnější letošní amatérská soutěž na českém území má nový termín i dějiště. Kvůli pandemii COVID-19 se European Young Masters (EYM) uskuteční o měsíc později, v termínu od 27. do 29. srpna v Golf Mladá Boleslav. Původně se mělo hrát ve dnech 23.

Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (4.)
Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (4.)

22.04.2020 | Tento týden měla turnajem 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour odstartovat naplno tuzemská sezóna, ale její premiéra se kvůli pandemii nekoná. Přední čeští amatéři přesto pokračují v pilné přípravě, aby byli připraveni na to, až se turnajový kolotoč znovu rozjede.

Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezen ...
Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezen ...

06.01.2020 | Šestidenní horské kondiční soustředění odstartovalo sérii letošních přípravných kempů pro členy Národních tréninkových skupin ČGF. Společného kempu se v Malé Úpě v Krkonoších zúčastnilo 17 hráčů a hráček. ...

Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...
Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...

30.12.2019 | Vzhůru do práce bude platit pro přední české golfisty hned zkraje nového roku. Ve středu začne hráčům reprezentačních výběrů společná příprava na kondičním kempu v Krkonoších. Chybět nebudou ani hráči z amerických univerzit včetně Sáry Kouskové, nejlepší amatérce roku 2019.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...
Klára Spilková po první americké sezóně: Byla ...

16.12.2019 | Česká golfistka Klára Spilková bude hrát i příští sezónu na LPGA Tour. Už nyní se čerstvě pětadvacetiletá hráčka, která převzala v neděli večer cenu pro nejlepší českou profesionálku, nemůže dočkat, až znovu vlétne do turnajů a prodá zkušenosti z prvního „amerického“ roku.

WAGR změní podstatným způsobem svoji tvář
WAGR změní podstatným způsobem svoji tvář

22.11.2019 | World Amateur Golf Ranking (WAGR) je Světový amatérský golfový žebříček, který je jednotným způsobem sestavován na základě výsledků dosažených na vybraných započítávaných turnajích. Princip jeho sestavování se od příštího roku změní. Co to bude znamenat pro samotné hráče?...

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP