Česká golfová federace

Aktuality

Nominace hráčů do Tréninkového systému ČGF pro sezónu 2019/2020

Nominace hráčů do Tréninkového systému ČGF pro sezónu 2019/2020

redakce, Středa 6. listopadu 2019

Třicet hráčů je na seznamu Národních tréninkových skupin ČGF (NTS) na sezónu 2019/2020. Čtyři golfisté a golfistky Czech Golf Teamu a po třinácti v Národním týmu mužů a chlapců a Národním týmu žen a dívek. Regionální tréninkové skupiny ČGF (RTS) čítají padesát hráčů.

Národní tréninkové skupiny ČGF byly sestaveny k 31. říjnu podle nominačních kritérií. Tým byl doplněn hráči, které zařadil sportovní úsek STK ČGF.  Počet hráčů se proti letošnímu roku snížil. Po skončení kvalifikačních škol budou ještě doplněna jména profesionálů a profesionálek.

„Došlo k částečné redukci počtu zařazených hráčů. Cílem je především zkvalitnit přípravu a věnovat se intenzivněji menší skupině hráčů, kteří na sobě chtějí pracovat a v golfu něco dokázat. Takoví hráči si zaslouží, aby se do nich investoval čas a finanční prostředky. Pro ostatní nezařazené to může být naopak větší motivace,“ vysvětluje reprezentační manažer Petr Šavrda.

Pokud bude získání místa v Tréninkovém systému náročnější, mělo by to mít za následek zvýšení konkurence. „Z loňských 38 amatérů v NTS je letos už jen třicet, z toho 22 působí trvale v ČR a ostatní studují v USA. To už je skupina, s kterou se dá mnohem lépe pracovat,“ doplnil Šavrda záměr.

Všechny vybrané hráče bude do konce roku čekat zdravotní prohlídka v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, následně pak fitting holí u společnosti TeeTime Store. 

V průběhu listopadu se hráči sejdou s hlavním trenérem Staffanem Johanssonem a svými osobními trenéry nad rozvojovým a tréninkovým plánem. Budou stanoveny cíle na přípravné období.

Hned počátkem roku se uskuteční kondiční horské soustředění v Malé Úpě, kterého by se měli zúčastnit i někteří hráči studující na amerických univerzitách.

Později v lednu se vydá nejprve tým osmi chlapců na tréninkový kemp spojený s mezinárodním utkáním Octagonal Match do španělské Costa Balleny, kde se střetne osm družstev ve dvou skupinách. V únoru je na stejném místě vystřídají dívky, které odehrají soutěž Quadrangular Match, kde se střetnou čtyři týmy způsobem každý s každým.

Koncem března je na programu tréninkový kemp v Turecku, před sezonou se pak uskuteční ještě jeden krátký kemp zaměřený na hru na hřišti. V sezoně pak budou na hráče čekat kratší víkendové kempy zaměřené vždy na specifickou herní oblast. „Navíc se širší výběry pro ME družstev chlapců a dívek podívají s předstihem do místa konání. Cílem je, aby účastníci poznali tamější hřiště a byli co nejlépe připraveni na červencový šampionát. V ideálním případě čeká člena NTS zhruba 50 tréninkových dnů,“ doplnil Petr Šavrda

Nominováni byli rovněž hráči Regionálních tréninkových skupin ČGF (RTS). Ti mají před sebou listopadové kondiční soustředění v Nymburce, které není součástí výběrů do skupin. Dále se v zimním období uskuteční dva kempy probíhající formou individuálních návštěv hráčů a jejich osobních trenérů.

V únoru se pak po loňské úspěšné premiéře opět uskuteční tréninkový kemp v tureckém Beleku, tentokrát z úsporných důvodů pouze pro skupinu starších hráčů. V probíhající turnajové sezoně se pak, stejně jako u NTS, uskuteční několik kratších víkendových kempů. Zakončení sezónu obstará již tradičně zářijové Utkání regionů. Hráč RTS může počítat přibližně s 25 tréninkovými dny v roce 2020.

 

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 6. listopadu 2019
Všechny články autora

Související články

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA
Zdeněk Kodejš se stal členem nejužšího vedení EGA

18.11.2017 | Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš byl dnes potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA v Lausanne.

Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...
Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...

16.11.2017 | Před sebou má průlomový rok 2018. Sára Kousková v něm odmaturuje a její další kroky povedou za oceán. V současnosti jedna z nejlepších českých amatérek, členka Czech Golf Teamu, podepsala před týdnem studijní smlouvu s University of Texas v Austinu.

Příprava na novou sezónu začala kondičním kempem ...
Příprava na novou sezónu začala kondičním kempem ...

15.11.2017 | Po sezóně nabité turnaji doma i v zahraničí přichází období, v němž je třeba nabrat dostatek fyzických sil pro sezónu příští. Proto se hráči Národních tréninkových skupin ČGF sešli od 8. do 12. listopadu s kondičními trenéry ČGF v Nymburku, kde během pěti dnů mimo jiné podstoupili kondiční testy.

Nové složení Národních Tréninkových Skupin
Nové složení Národních Tréninkových Skupin

09.10.2017 | Zveřejňujeme nové složení Národních Tréninkových Skupin (NTS) České golfové federace. NTS v sezóně 2017/18 zahrnuje 36 hráčů v Czech Golf Teamu, Národním týmu mužů a mladých profesionálů, Národním týmu žen a mladých profesionálek i Národním týmu dívek od 15 do 18 let.

Melecká po raketovém vstupu do univerzitního golfu: ...
Melecká po raketovém vstupu do univerzitního golfu: ...

06.10.2017 | Pečlivě zvažovala, jestli zůstane doma, nebo zvolí cestu univerzitního golfu ve Spojených státech amerických jako řada dalších nadějných českých amatérů. Nakonec se Tereza Melecká odhodlala přijmout nabídku East Tennessee State University a ve středu se radovala z prvního univerzitního titulu.

Reklama
Banner