Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková bude hrát LPGA Tour i v příštím roce

Klára Spilková bude hrát LPGA Tour i v příštím roce

Petr Halaburda, Sobota 2. listopadu 2019

Klára Spilková stejně jako před rokem zvládla závěrečnou kvalifikaci LPGA Tour a získala členství na nejvýznamnější světové sérii pro rok 2020. V závěrečném dnu osmikolové Q-Series odehrála v paru a obsadila v konečném účtování dělené 38. místo.

Pro Kláru Spilkovou byl úspěch na turnaji pojistkou. Členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu má v příštím roce udělenu tzv. Medical Exemption na šest turnajů, což je počet, který letos v létě nuceně vynechala kvůli zdravotním obtížím

Pokud bude mít po těchto turnajích v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí TOP 100 na LPGA, obhájí navíc plnou členskou kartu. Ta má větší váhu než kategorie 14 z Q-Series, kterou získala dnes.

Klára Spilková v Severní Karolíně po osmi kolech skončila na skóre +4 (72+68+68+71+73+75+77+72), s náskokem jedné rány od 45. místa, které ještě zaručovalo kartu na LPGA Tour.

 „Mám radost, tento týden byl pro mě psychicky náročnější než předchozí,“ komentovala v první reakci česká profesionálka čtyři kola hry na hřišti Pinehurst 9, které bylo pro hráčky náročnější než předchozí Pinehurst 6.

„Všechna čtyři kola jsem hrála solidně, jen mi tam nepadaly putty. Ale byla jsem trpělivá a věřila, že ve finálovém kole se to změní. A tak se také stalo. Moc se těším na příští rok. Mám jistou kartu na LPGA, a navíc šest turnajů díky Medical Exemption, kdy si mohu svůj status ještě zlepšit. Nebyl to lehký rok. Chtěla bych poděkovat všem, kdo mi pomáhali a stáli při mně. Děkuji partnerům, sponzorům, fanouškům a každému, kdo k tomuto úspěchu přispěl. Příští rok udělám všechno pro to, abych na LPGA uspěla,“ vzkázala golfistka prostřednictvím zastupující agentury GM Pro.

LEADERBOARD

 

Datum: Sobota 2. listopadu 2019
Všechny články autora

Související články

Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje
Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje

02.11.2019 | Dvě nevydařená kola Kláry Spilkové na Q-Series komplikují pojištění jejího návratu na LPGA Tour. V předposledním sedmém kole zahrála 77 ran a po dalším propadu leaderboardem má už minimální náskok na postupovou hranici.

Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...
Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...

01.11.2019 | Přes horší šesté kolo drží v závěrečné kvalifikaci Q-Series Klára Spilková nadějnou pozici pro potvrzení karty na LPGA Tour v příští sezóně. Se skóre -1 je na dělené 30. pozici, na hranici postupu má rezervu tří ran.

Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour
Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour

31.10.2019 | Již pouze tři kola zbývají Kláře Spilkové, aby naplnila své přání obhájit plnou kartu na LPGA Tour. Po pátém kole finálové kvalifikace Q-Series je na skóre -4, aktuálně by přitom na postup stačil výsledek o šest ran horší. Karolína Vlčková zůstává v deváté desítce pořadí.

Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě
Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě

29.10.2019 | Klára Spilková je na dobré cestě za plnou kartou pro LPGA Tour 2020. Ve středu startuje na hřišti Pinehurst No. 9 druhá část finálové Q-Series, na jejímž konci se bude radovat nejméně 45 golfistek. Česká profesionálka je na dělené sedmé příčce s náskokem sedmi ran na postupovou hranici.

Klára Spilková se na Q-Series dál neohroženě drží ...
Klára Spilková se na Q-Series dál neohroženě drží ...

27.10.2019 | Sedm ran náskoku na postupovou hranici znamenající zisk plné karty na LPGA Tour má v polovině osmikolové kvalifikace česká profesionálka Klára Spilková. Její krajanka Karolína Vlčková prožila nejhorší kolo turnaje a je již prakticky bez šancí.

Spilková spěchá za obhajobou plné karty pro LPGA
Spilková spěchá za obhajobou plné karty pro LPGA

26.10.2019 | Klára Spilková je na nejlepší cestě obhájit plnou kartu pro příští ročník LPGA Tour. Po třetím kole osmikolového turnaje Q-Series v Severní Kalifornii je už na sedmém místě s náskokem šesti ran na hranici postupu. Méně se stále daří Karolíně Vlčkové.

Klára Spilková má na Q-Series za sebou skvělé ...
Klára Spilková má na Q-Series za sebou skvělé ...

25.10.2019 | Klára Spilková má za sebou výborné druhé kolo (-3) na závěrečném kvalifikačním turnaji LPGA Tour. Poskočila už na 14. místo. Karolína Vlčková zopakovala trápení z úvodního kola a je aktuálně postupovým příčkám vzdálena šest ran. ...

Spilková rozjela Q-Series nadějně, Vlčková pokazila ...
Spilková rozjela Q-Series nadějně, Vlčková pokazila ...

24.10.2019 | Rozdílný vstup do závěrečného kvalifikačního turnaje LPGA zaznamenaly české profesionálky Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou. Zatímco Spilková se pohybuje po prvním kole v horní polovině leaderboardu, Vlčková pokazila závěr a na postupovou hranici nyní ztrácí tři rány.

Reklama
Banner