Česká golfová federace

Aktuality

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

Petr Halaburda, Neděle 29. září 2019

Závěrečný turnaj domácí sezóny výkonnostních hráčů AUTOCONT President Masters Invitational vyhráli na Zbraslavi Matyáš Zapletal a Nátálie Saint Germain, která titul vybojovala až na třetí jamce play-off s Patricii Mackovou.

V obou kategoriích dokázali udržet vítězství golfisté, kteří byli v čele soutěže již po druhém kole. Matyáš Zapletal (GC Kunětická Hora) i v neděli potvrdil, že dorazil na skvěle připravené hřiště Prague City Golf v dobrém rozpoložení. Také ve třetím kole dokázal přinést výsledek pod par hřiště (71) a celkový výsledek -8 mu přinesl poklidnou výhru s náskokem čtyř úderů před Václavem Tichým (-4, GC Hodkovičky). Bronz bral Dan Hlaváček (E, Greensgate GC).

Ženská soutěž byla podle očekávání mnohem dramatičtější a poslední kolo odstartovala eaglem z takřka 160 metrů na jedničce Tereza Chlostová (GC Erpet), která vedla po pátečním kole. Nejlépe ale prošla hřiště domácí Patricie Macková (Prague City GC) - odehrála hřiště v paru a stáhla především díky lepšímu závěru ztrátu tří ran na dosud vedoucí Natálii Saint Germain (GC Hodkovičky).

Jenže play-off sedlo lépe hráčce vedoucí po sobotě – na dvou jamkách se totiž nerozhodlo. „A na té třetí jsem puttovala do birdie, ale místo toho odešla s bogey. Takový můj tradiční závěr,“ brala s humorem porážku v posledním domácím turnaji sezóny Macková.

Poháry vítězům turnaj předal prezident ČGF Zdeněk Kodejš, který zúčastněným hráčům poděkoval nejen za víkendové výkony, ale především za celou sezónu včetně mnoha úspěšných zahraničních startů.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Datum: Neděle 29. září 2019
Všechny články autora

Související články

Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...
Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...

28.09.2019 | Na AUTOCONT President Masters Invitational v Prague City Golf se dá očekávat dramatické nedělní finále. Poslední soutěž výkonnostního golfu v sezóně má po dnešku nové lídry, ale Matyáš Zapletal ani Natálie Saint Germain nejdou do posledního kola s velkým náskokem.

Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům
Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům

27.09.2019 | Sedm ran pod par zahrál Kryštof Strýček na úvod AUTOCONT President Masters Invitational na Zbraslavi a vypracoval si výrazný náskok před svými soupeři. V dámské kategorii odstartovala třídenní závěrečný turnaj domácí výkonnostní sezóny nejlépe Tereza Chlostová.

President Masters Invitational stáhne oponu za ...
President Masters Invitational stáhne oponu za ...

26.09.2019 | Golfová sezóna na tuzemských hřištích ani zdaleka nekončí, ale domácích soutěže výkonnostních golfistů o víkendu budou symbolicky uzavřeny třídenním turnajem AUTOCONT President Masters Invitational na pražské Zbraslavi.

Pohár mistrů klubů popatnácté: Triumfovali Lavoie ...
Pohár mistrů klubů popatnácté: Triumfovali Lavoie ...

13.10.2019 | Patnáctý ročník Tipsport Poháru mistrů klubů ovládli na Konopišti profesionál Gregg Lavoie a amatérka Michaela Kverková. Dvoudenní turnaj ve skvělém počasí zvládl mužský šampión v rekordním skóre -9 a vyhrál pro mládežnickou akademii GC Erpet Praha šek na 50.

Lieser završil vydařený týden vítězstvím ve finále ...
Lieser završil vydařený týden vítězstvím ve finále ...

05.10.2019 | Ondřej Lieser slaví druhý úspěch jednom týdnu: Po zisku karty pro Challenge Tout vyhrál závěrečný turnaj české profesionální série Moneta Czech PGA Tour na Kaskádě o ránu před Stanislavem Matušem.

Double Nechanického při finále Czech Pro-Am Teaching ...
Double Nechanického při finále Czech Pro-Am Teaching ...

01.10.2019 | Osmý ročník CZECH PRO-AM TEACHING TOUR se uzavřel v pondělí na Černém Mostě. Zdejší tradiční finále dostálo předchozím dramatům a navíc kvůli přetěžkému větru přineslo nečekané rozuzlení. Vítězem turnaje i série se stal Rudolf Nechanický junior.

Závěrečný díl NGTM zná své vítěze
Závěrečný díl NGTM zná své vítěze

22.09.2019 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Sokolově Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Louis Klein, Kristina Lebová, Jakub Hejlek, Sofie Hlinomazová, David Tomi a Kamila Handrychová.

Závěr NGTM odstartoval, finále slibuje dramatické ...
Závěr NGTM odstartoval, finále slibuje dramatické ...

21.09.2019 | Závěrečné Masters série NGTM pro děti ve věku od 7 do 16 let odstartovalo dnes v Sokolově. V žádné kategorii nedokázali vedoucí hráči utéct svým soupeřům na větší rozdíl, a tak poslední den slibuje dramatické souboje. Nejlepší výkony dne (75) zahráli čtyři hráči a hráčky.

Reklama
Banner