Česká golfová federace

Aktuality

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

President Masters Invitational vyhráli Zapletal a Saint Germain

Petr Halaburda, Neděle 29. září 2019

Závěrečný turnaj domácí sezóny výkonnostních hráčů AUTOCONT President Masters Invitational vyhráli na Zbraslavi Matyáš Zapletal a Nátálie Saint Germain, která titul vybojovala až na třetí jamce play-off s Patricii Mackovou.

V obou kategoriích dokázali udržet vítězství golfisté, kteří byli v čele soutěže již po druhém kole. Matyáš Zapletal (GC Kunětická Hora) i v neděli potvrdil, že dorazil na skvěle připravené hřiště Prague City Golf v dobrém rozpoložení. Také ve třetím kole dokázal přinést výsledek pod par hřiště (71) a celkový výsledek -8 mu přinesl poklidnou výhru s náskokem čtyř úderů před Václavem Tichým (-4, GC Hodkovičky). Bronz bral Dan Hlaváček (E, Greensgate GC).

Ženská soutěž byla podle očekávání mnohem dramatičtější a poslední kolo odstartovala eaglem z takřka 160 metrů na jedničce Tereza Chlostová (GC Erpet), která vedla po pátečním kole. Nejlépe ale prošla hřiště domácí Patricie Macková (Prague City GC) - odehrála hřiště v paru a stáhla především díky lepšímu závěru ztrátu tří ran na dosud vedoucí Natálii Saint Germain (GC Hodkovičky).

Jenže play-off sedlo lépe hráčce vedoucí po sobotě – na dvou jamkách se totiž nerozhodlo. „A na té třetí jsem puttovala do birdie, ale místo toho odešla s bogey. Takový můj tradiční závěr,“ brala s humorem porážku v posledním domácím turnaji sezóny Macková.

Poháry vítězům turnaj předal prezident ČGF Zdeněk Kodejš, který zúčastněným hráčům poděkoval nejen za víkendové výkony, ale především za celou sezónu včetně mnoha úspěšných zahraničních startů.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Datum: Neděle 29. září 2019
Všechny články autora

Související články

Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...
Zvrat na President Masters Invitational: Do čela ...

28.09.2019 | Na AUTOCONT President Masters Invitational v Prague City Golf se dá očekávat dramatické nedělní finále. Poslední soutěž výkonnostního golfu v sezóně má po dnešku nové lídry, ale Matyáš Zapletal ani Natálie Saint Germain nejdou do posledního kola s velkým náskokem.

Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům
Ostrý start na Zbraslavi: Strýček odskočil soupeřům

27.09.2019 | Sedm ran pod par zahrál Kryštof Strýček na úvod AUTOCONT President Masters Invitational na Zbraslavi a vypracoval si výrazný náskok před svými soupeři. V dámské kategorii odstartovala třídenní závěrečný turnaj domácí výkonnostní sezóny nejlépe Tereza Chlostová.

President Masters Invitational stáhne oponu za ...
President Masters Invitational stáhne oponu za ...

26.09.2019 | Golfová sezóna na tuzemských hřištích ani zdaleka nekončí, ale domácích soutěže výkonnostních golfistů o víkendu budou symbolicky uzavřeny třídenním turnajem AUTOCONT President Masters Invitational na pražské Zbraslavi.

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...
Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...

05.07.2020 | Sára Kousková a Václav Tichý slaví titul na druhém turnaji letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Dýšině u Plzně. Oba šampióni se současně dostali do čela žebříčku třídílné série, která bude zakončena počátkem září v Telči.

2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...
2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...

04.07.2020 | Sára Kousková jistě kráčí k titulu z 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Před finálovým kolem má v čele ženské soutěže dominantní náskok sedmi ran. V mužské kategorii se dá naopak očekávat velké drama - ve třech ranách je seřazeno šest hráčů. V čele mužského leaderboardu je Václav Tichý.

Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...
Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...

03.07.2020 | Na skvěle připraveném, ale technicky náročném dýšinském hřišti byl dnes rozehrán druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Zatímco v čele dámské soutěže je zkušená Sára Kousková (72), v mužské soutěži zaskočili své starší soky mladíci Maxmilián Jelínek a Nikolas Stoulil (oba 71).

Po dvou týdnech opět turnaj nejlepších tuzemských ...
Po dvou týdnech opět turnaj nejlepších tuzemských ...

02.07.2020 | Před dvěma týdny otevřel turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Beřovicích domácí sezónu pro nejlepší amatéry a už během následujícího víkendu čeká českou špičku druhý ze tří letošních turnajů série. Hrát se bude od pátku do neděle v Greensgate Golf & Leisure Resortu v Dýšině u Plzně.

Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...
Filip Ráža drtil konkurenci, Denisa Vodičková ...

21.06.2020 | S dvouměsíčním zpožděním kvůli epidemii se uskutečnil vstupní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, který dnes skončil v Beřovicích. Suverénně způsobem start-cíl ovládl mužskou soutěž Filip Ráža, v dámské kategorii získala Denisa Vodičková vítězství na třetí jamce play-off.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP