Česká golfová federace

Aktuality

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

Klára Kuchařová, Úterý 24. září 2019

Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Dnes začal významný juniorský turnaj The Evian Juniors Cup, ve kterém soutěží nejlepší starší žáci a žákyně celkem z 16 zemí světa. Česká reprezentace zatím úspěšně navazuje na loňský úspěch, když po prvním kole obsazuje čtvrou příčku s týmovým výsledkem +11.

Nejlépe se dařilo Denise Vodičkové, která zvládla zahrát první kolo v paru (71) a výrazně tak pomohla českému družstvu. Mezi individuální soutěži dívek dělí skvělé druhé místo.

Druhý nejlepší výsledek zapisoval Jakub Janda se 76 údery (+5), českou trojku doplnil Maximillian Jelínek se 78 údery (+7). Škrtal se výsledek Terezy Schwarzové, která zahrála 79 ran, tedy osm ran nad par. 

"S výsledkem v prvním kole jsme spokojeni. Čekali jsme déšť, ten se naštěstí nedostavil, ale je tu celkem chladno," popisuje úvodní hrací den kapitán týmu Svatopluk Býma.

"Panuje tu skvělá atmosféra. Jediná nepříjemnost nastala v našich chlapeckých flightech, kde Jakubův spoluhráč z Francie zdržoval a tři jamky s nimi jel rozhodčí, který je dost tlačil a Jakub ten tlak pociťoval, ale pořád to byl z jeho strany super výkon." Podobný problém měl ve svém flightu také Max Jelínek, jehož spoluhráč z Itálie hrál pomaleji a jako flight dostali napomenutí. "To také mohlo hrát roli v některých bogey."

"Hřiště je samozřejmě ve skvělém stavu, předělávali tu před několika lety greeny a ty jsou úžasné. Je to trochu podmáčené a tudíž rány nedobíhají, ale kvalita hřiště stoprocentně odpovídá důležitosti turnaje. Zítra nás naopak může potrápit vítr."

V hlavní soutěži je ve vedení tým USA se třemi ranami pod par, jedenáct ran před druhou Francií a Japonskem (oba +8). 


LEADERBOARD

Datum: Úterý 24. září 2019
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP