Česká golfová federace

Aktuality

Golfová legenda Sir Nick Faldo premiérově v Česku

Golfová legenda Sir Nick Faldo premiérově v Česku

Petr Halaburda, Pátek 20. září 2019

Golfová legenda na Greensgate. Sir Nick Faldo ve čtvrtek poprvé navštívil Českou republiku v rámci svého turné po evropských hřištích, kde se hrají národní šampionáty celosvětové mládežnické série Faldo series. V rámci své návštěvy odehrál exhibičně šest jamek s hráči místní úspěšné akademie.

Dvaašedesátiletý Angličan Nick Faldo patří k největším golfistům historie, šestkrát vyhrál major-turnaje (3x The Open Championship, 3x Masters), celkem má na svém kontě 41 profesionálních titulů. Aktivní golf již opustil, ale o to více se věnuje komentování přenosů PGA Tour a hodně času věnuje rovněž mládežnické Faldo series, která nese jeho jméno a kterou řídí jeho syn Mathew. Právě v Plzni se bude hrát příští rok již popáté národní šampionách série, celkově v Česku již podesáté.

A jak se zdá, i v dalších letech to bude právě na Dýšině. „Odchovanci naší akademie mají řadu úspěchů na různých soutěžích a pořádání Faldo Series od roku 2016 bylo vyvrcholením našich aktivit pro mládež. Začali jsme před třemi roky a doufám, že v pořádání národních šampionátů budeme pokračovat i nadále, a že se v mezinárodním měření bude dařit našim i dalším českým hráčům,“ vysvětlila Martina Tvarůžková, ředitelka resortu, jak se Dýšina ocitla na seznamu třiceti míst, kde se každoročně po celém světě konají národní šampionáty.

Právě Nick Faldo, který byl před deseti lety pasován na rytíře, dává na úspěšnost série velký důraz. I proto svěřil její vedení synovi, i proto je nyní na evropském turné po místech, kde se jeho série hraje. A na Dýšině to prokázal šestijamkovou exhibicí po boku místních talentovaných hráčů – tři jamky absolvoval s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, další tři pak po boku Kryštofa Strýčka a Dana Hlaváčka.

Na následné tiskové konferenci si pochvaloval, jak dobře si počínají mladí Češi na světovém vyvrcholení – připomněl druhé místo Šimona Zacha a hlavně titul Jiřího Zusky, který vyhrál světové Grand Finale v roce 2016. „Máte být právem na co hrdí, mladí čeští hráči se dokážou prosazovat pravidelně na mezinárodním fóru,“ uvedl Nick Faldo, který už v pátek putuje na Slovensko, kde ho čeká další zastávka v návštěvách po hřištích, kde se série hraje.

Překvapení v tváři mu dnes vyvolala informace, že v Česku i u tuzemských národních reprezentačních výběrů působí jeho krajan David Carter, s kterým vyhráli společně před 21 lety na Novém Zélandu Světový pohár dvojic. „Vím, že měl pak ve své hráčské kariéře problémy s ramenem, dlouho jsem o něm již neslyšel. Jsem rád, že působí právě u vás, byl to fajn parťák,“ zavzpomínal na slavné vítězství po boku profesionálního trenéra Cartera.

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 20. září 2019
Všechny články autora

Související články

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG
Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG

27.04.2020 | Projekt Se školou na golf každoročně pořádá turnaje pro děti ze základních škol. Letošní sezóna se pozastavila kvůli pandemii a současný stav neumožňuje, aby se plánovaly dětské soutěže. Toto opatření se tedy týká bohužel i Celorepublikového turnaje škol a klubů ve SNAGu a turnaj základních škol.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Tréninkový kemp RTS v Turecku se vydařil
Tréninkový kemp RTS v Turecku se vydařil

12.03.2020 | Čtyřiadvacet hráčů se zúčastnilo přípravného kempu Regionálních Tréninkových Skupin ČGF na přelomu února a března v tureckém Beleku. Týdenní přípravu provázely ideální klimatické podmínky.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP