Česká golfová federace

Aktuality

Golfová legenda Sir Nick Faldo premiérově v Česku

Golfová legenda Sir Nick Faldo premiérově v Česku

Petr Halaburda, Pátek 20. září 2019

Golfová legenda na Greensgate. Sir Nick Faldo ve čtvrtek poprvé navštívil Českou republiku v rámci svého turné po evropských hřištích, kde se hrají národní šampionáty celosvětové mládežnické série Faldo series. V rámci své návštěvy odehrál exhibičně šest jamek s hráči místní úspěšné akademie.

Dvaašedesátiletý Angličan Nick Faldo patří k největším golfistům historie, šestkrát vyhrál major-turnaje (3x The Open Championship, 3x Masters), celkem má na svém kontě 41 profesionálních titulů. Aktivní golf již opustil, ale o to více se věnuje komentování přenosů PGA Tour a hodně času věnuje rovněž mládežnické Faldo series, která nese jeho jméno a kterou řídí jeho syn Mathew. Právě v Plzni se bude hrát příští rok již popáté národní šampionách série, celkově v Česku již podesáté.

A jak se zdá, i v dalších letech to bude právě na Dýšině. „Odchovanci naší akademie mají řadu úspěchů na různých soutěžích a pořádání Faldo Series od roku 2016 bylo vyvrcholením našich aktivit pro mládež. Začali jsme před třemi roky a doufám, že v pořádání národních šampionátů budeme pokračovat i nadále, a že se v mezinárodním měření bude dařit našim i dalším českým hráčům,“ vysvětlila Martina Tvarůžková, ředitelka resortu, jak se Dýšina ocitla na seznamu třiceti míst, kde se každoročně po celém světě konají národní šampionáty.

Právě Nick Faldo, který byl před deseti lety pasován na rytíře, dává na úspěšnost série velký důraz. I proto svěřil její vedení synovi, i proto je nyní na evropském turné po místech, kde se jeho série hraje. A na Dýšině to prokázal šestijamkovou exhibicí po boku místních talentovaných hráčů – tři jamky absolvoval s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, další tři pak po boku Kryštofa Strýčka a Dana Hlaváčka.

Na následné tiskové konferenci si pochvaloval, jak dobře si počínají mladí Češi na světovém vyvrcholení – připomněl druhé místo Šimona Zacha a hlavně titul Jiřího Zusky, který vyhrál světové Grand Finale v roce 2016. „Máte být právem na co hrdí, mladí čeští hráči se dokážou prosazovat pravidelně na mezinárodním fóru,“ uvedl Nick Faldo, který už v pátek putuje na Slovensko, kde ho čeká další zastávka v návštěvách po hřištích, kde se série hraje.

Překvapení v tváři mu dnes vyvolala informace, že v Česku i u tuzemských národních reprezentačních výběrů působí jeho krajan David Carter, s kterým vyhráli společně před 21 lety na Novém Zélandu Světový pohár dvojic. „Vím, že měl pak ve své hráčské kariéře problémy s ramenem, dlouho jsem o něm již neslyšel. Jsem rád, že působí právě u vás, byl to fajn parťák,“ zavzpomínal na slavné vítězství po boku profesionálního trenéra Cartera.

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 20. září 2019
Všechny články autora

Související články

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Se školou na golf do Molitorova
Se školou na golf do Molitorova

11.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf opět sklidil úspěchy za svou snahu přivést golf do škol. ZŠ Miloše Šolleho Kouřim a Golf Club Molitorov u Prahy rozjely spolupráci ve formě výuky golfu jako součást tělesné výchovy v prvním až čtvrtém ročníku.

Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu
Podzimní kolo celorepublikového turnaje ve SNAGu

02.10.2019 | Již potřetí se uskuteční podzimní celorepublikové kolo turnaje ve SNAGu ve spolupráci ČGF s Českou SNAG Asociací. Zúčastnit se mohou všechny základní školy, golfové kroužky a kluby, jedinou podmínkou je věk hráčů od šesti do čtrnácti let. Přihlášky je možné posílat do konce října.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

Semináře pro zájemce o americká stipendia
Semináře pro zájemce o americká stipendia

26.09.2019 | Bezplatné semináře pro všechny zájemce o studium na amerických univerzitách pořádá agentura Stipendia.cz. Nejbližší semináře se uskuteční 8. října (Praha), 10. října (Bratislava) a 15. října (Brno). ...

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner