Česká golfová federace

Aktuality

Skvělý úspěch: Václav Tichý veze bronz z The Duke of York Young Championship Trophy

Petr Halaburda, Čtvrtek 12. září 2019

Velkým úspěchem českého golfu skončil mládežnický turnaj The Duke of York Young Championship Trophy určený pro dorostenecké šampióny zemí z celého světa. Třetí místo obsadil šestnáctiletý Václav Tichý, jeho krajanka Patricie Macková skončila na 24. příčce.

Turnaj pro maximálně 70 hráčů z celého světa, na kterém mohou hrát pouze šampióni svých zemí, případně vítězové jiných významných juniorských akcí, se hraje od roku 2001 a postupem času si získal pověst významné zkoušky hráčů do 18 let. Před šesti lety obsadil Šimon Zach dvanácté místo, ale Václav Tichý nejlepší český výsledek třetím místem překonal.

Místo na stupních vítězů si český talentovaný golfista (79+78+72) vybojoval především díky závěrečnému kolu, které zahrál v paru (72), což bylo vůbec nejnižší skóre během celého turnaje. Na stejný výsledek dosáhli už pouze švédský hráč a Korejka.

„Byl to skvělý zážitek, výborný turnaj ve všech ohledech. Všichni hráči bydleli společně na jednom místě, organizátoři se od nás starali skutečně od rána do večera,“ pochvaluje si český mladík atmosféru turnaje.

A působivé bylo i samotné dějiště turnaje, slovutný Royal Portrush. „Bylo super se postavit na odpaliště, kde jen před pár měsíci stáli nejlepší hráči světa,“ připomněl, že na stejném místě v Severním Irsku se hrál letošní ročník The Open Championship.

Soutěž byla velkou zkouškou odolnosti i hráčských schopností mladých hráčů. „Jsem rád, že se mi i přes silný vítr a déšť podařilo jedno kolo dohrát ve výborném skóre a dotáhnout se na bednu,“ uzavřel hodnocení Tichý.

Patricii Mackové nevyšlo úvodní kolo, ale v dalších dnech (85+79+76) se posouvala ve výsledkové listině směrem nahoru a nakonec veze ve startovním poli 62 hráčů a hráček velmi solidní 24. příčku.

Datum: Čtvrtek 12. září 2019