Česká golfová federace

Aktuality

Šampionát akademiků: Jakub Pokorný titul obhájil, Melánie Šmejkalová premiérově

Šampionát akademiků: Jakub Pokorný titul obhájil, Melánie Šmejkalová premiérově

Petr Halaburda, Čtvrtek 12. září 2019

Akademickými mistry ČR se stali v Golf Resortu Kaskáda Melánie Šmejkalová a profesionál Jakub Pokorný, který v posledním kole zapisoval 67 ran a obhájil loňské prvenství. V soutěži univerzit se stejně jako před rokem raduje tým Vysoké školy ekonomické.

V mužské soutěži v každém kole kraloval jiný z trojice favoritů. Soutěž nejlépe rozjel Šimon Zach (69), po druhém kole vedl Jakub Bareš (68), ale nakonec se radoval obhájce titulu Jakub Pokorný (VŠE, 74+68+67), přičemž birdie zapisoval na všech čtyřech posledních jamkách.

Stříbro bral Bareš (UK, dnes 73), bronz si odváží Zach (UK, 74).

V ženské kategorii se radovala Melánie Šmejkalová (MUNI, dnes 78), která vyhrála s náskokem dvou ran. Koncovka byla nakonec dramatická, neboť vítězka na 17. jamce po triple-bogey prohospodařila svůj náskok na pouhou ránu, ale v závěru si už vedení pohlídala.

Na dalších místech se zopakovalo pořadí z loňska – stříbro získala Nela Halaburdová (ČZU, 79), bronz Klára Kuchařová (University of Surrey, 80).

V soutěži týmů, v které se započítávají vždy tři nejlepší výsledky, loňský titul obhájila pražská Vysoká škola ekonomická (665 ran). Na dalších pozicích proti minulému roku si pořadí družstva prohodila – z druhého místa se raduje první tým Univerzity Karlovy (691) před Masarykovou univerzitou (714).

Výsledky jednotlivců
Výsledky družstev

 

Datum: Čtvrtek 12. září 2019
Všechny články autora

Související články

Rozšiřující seminář PGAC o psychologii sportu ...
Rozšiřující seminář PGAC o psychologii sportu ...

01.03.2020 | Seminář na téma „Psychologie sportu - faktory ovlivňující výchovu mladého sportovce“ s lektorem Marianem Jelínkem pořádá Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC).

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Exhibice profesionálů osvěží restart české sezóny
Exhibice profesionálů osvěží restart české sezóny

18.05.2020 | Již týden se na českých hřištích hrají turnaje rekreačních golfistů, plná sezóna pro výkonnostní hráče se rozjede podle Kalendáře ČGF v červnu. Fanoušci se už baví i prvními profesionálními souboji, jako nabídne například úterní Tipsport Golf Challenge na Ypsilonu.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...
Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...

15.05.2020 | V době bez turnajů hledají čeští profesionálové možnosti, které jim vynahradí soutěžení. Po dnes končícím souboji Filip Mrůzek vs. Šimon Zach se už chystá další: o pomyslný český trůn se střetnou v Tipsport Golf Challenge dva majitelé karty na Challenge Tour – Stanislav Matuš a Ondřej Lieser.

Tuzemské profesionální soutěže a jejich plány
Tuzemské profesionální soutěže a jejich plány

13.05.2020 | Jasno o restartu sezóny mají domácí profesionální soutěže. Czech PGA Tour ohlásila odložený start na 16. června do Hluboké nad Vltavou, série Czech Pro-Am Teaching Tour se poprvé představí v pondělí 25. května na Albatrossu. ...

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP