Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková se vrací na LPGA s lékařskou výjimkou

Klára Spilková se vrací na LPGA s lékařskou výjimkou

redakce, Středa 28. srpna 2019

Česká profesionálka Klára Spilková se vrací na LPGA Tour po dvouměsíční přestávce. Čtyřiadvacetiletá golfistka, členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu, se vyrovnala s následky přechozené nemoci a nastoupí do turnaje Cambia Portland Classic v Oregonu na západě USA.

Naposledy Klára Spilková hrála koncem června na KPMG Women´s PGA Championship, kde byla nucena po prvním kole vzdát. Následný lékařský verdikt v Praze zněl nekompromisně: klidový režim bez jakýchkoli aktivit, a to nejméně na měsíc.

„Trvalo, než jsem zase začala normálně jíst a fungovat. K tréninku a lehké hře jsem se dostala až koncem července. Vzhledem k tomu, že jsem ještě zhubnula, to nebylo jednoduché a únava se pořád vracela. Navíc jsem nesměla pracovat s žádnou zátěží, ani jít do posilovny,“ cituje tisková zprávě hráčka, která mezitím doháněla manko se svým trenérem Lukášem Martincem.

Nové člence LPGA se výrazně zkomplikovala situace směrem k udržení hrací karty na další sezonu. V rámci pravidel LPGA proto požádala vedení tour o zdravotní úlevu, tzv. Minor Medical Extension, k čemuž musela doložit lékařská potvrzení. Tour žádosti rychle vyhověla, což znamená, že Klára bude mít v příštím roce šest turnajů na to, aby dohnala stejný počet letos ztracených startů.

Do konce roku bude mít pro přihlašování do turnajů odpovídající pozici, kterou měla v době svého prvního zmeškaného startu. Příští rok to pak bude pozice odpovídající té, na níž byla před začátkem letošní sezony.

„Jsem ráda, že mi LPGA na základě svých kritérií vyhověla a že se mohu soustředit na vlastní hraní. Nemůžu se dočkat, až zase nastoupím. Takovou pauzu jsem nikdy nezažila a už mě svrběly ruce,“ řekla Spilková, která má už za sebou první cvičné kolo v Portlandu. „Hřiště je hodně technické, každá jamka specifická, greeny rychlé, všude staré vysoké stromy. Fakt krása.“

Cambia Portland Classic se hraje 29. 8. – 1. 9. a Klára Spilková nastupuje do prvního kola v 7:26 místního času. Turnaj s dotací 1,3 miliónu dolarů má nejsilnější obsazení.

 

Autor: redakce 
Datum: Středa 28. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou na startu ...
Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou na startu ...

22.10.2019 | Na startu 98 golfistek, na konci maratónského osmikolového turnaje nejméně 45 šťastných, které získají kartu na příští sezónu LPGA Tour. Do boje o účast v prestižní sérii vyrážejí i dvě Češky – Klára Spilková chce obnovit kartu z letošní sezóny, Karolína Vlčková by se ráda posunula o patro výše.

Vlčková jde dál, bude hrát Q-Series se Spilkovou
Vlčková jde dál, bude hrát Q-Series se Spilkovou

18.10.2019 | Ve finálové části kvalifikační školy LPGA Tour se představí dvě Češky. Karolína Vlčková si vybojovala účast ve druhé fázi na Floridě odkud postoupila ze 24. pozice. Finálový turnaj Q-Series bude hrát rovněž Klára Spilková, která se bude snažit obnovit plnou kartu z letošní sezóny.

Klára Spilková se připravuje na finále Q-Series
Klára Spilková se připravuje na finále Q-Series

10.10.2019 | Klára Spilková se připravuje na Floridě závěrečnou fázi kvalifikace LPGA Tour pro rok 2020. Finále Q-Series se uskuteční v Pinehurstu, druhé kolo s účastí Karolíny Vlčkové se hraje ve Venice.

Nevydařený závěr Spilkové. Vlašínová 25.
Nevydařený závěr Spilkové. Vlašínová 25.

06.10.2019 | Dvě naprosto rozdílné devítky má za sebou v závěrečném kole turnaje Volunteers of America Classic série LPGA Tour česká profesionálka Klára Spilková. V závěrečném kole hrála 74 (+3) ran a obsadila dělené 58. místo.

Spilková prošla cutem, Vlčkové nestačilo na postup ...
Spilková prošla cutem, Vlčkové nestačilo na postup ...

05.10.2019 | Klára Spilková si zahraje obě víkendová kola turnaje LPGA v Texasu, protože po 2. kole a výsledku 69 dělí 45. místo. Cutem naopak neprošla na finálovém turnaji sezóny Symetra Tour Karolína Vlčková, byť zaznamenala svoje první hole-in-one na americké sérii.

Skvělé čtvrté kolo vyneslo Spilkovou ke 47.
Skvělé čtvrté kolo vyneslo Spilkovou ke 47.

30.09.2019 | Tři vyrovnaná kola a to nejlepší na závěr: Klára Spilková obsadila na dalším turnaji LPGA v Indianapolis konečné dělené 47. místo a vyinkasovala 7380 dolarů. V žebříčku CME Globe se dělí aktuálně o 142. místo. ...

Spilková se na skok vrací do Česka, a pak zpět ...
Spilková se na skok vrací do Česka, a pak zpět ...

03.09.2019 | Klára Spilková využije přestávky na okruhu LPGA Tour, kterou vyplní Solheim Cup, návštěvou vlasti. Během nedlouhého pobytu bude plnit sponzorské povinnosti. Do turnajového kolotoče se vrátí zpět na LPGA Indy Women in Tech Championship (26. – 29. září).

Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...
Klára Spilková má zdravotní přestávku, odkládá ...

28.06.2019 | Dvoutýdenní pauzu ze zdravotních důvodů si musí dát nuceně česká profesionálka Klára Spilková. Lékaři doporučili hráčce naprostý dvoutýdenní odpočinek, než dojde k dalším zdravotním testům. Informaci oznámil realizační tým české golfové jedničky.

Reklama
Banner