Česká golfová federace

Aktuality

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ve SNAGu

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ve SNAGu

Klára Kuchařová, Sobota 17. srpna 2019

Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Na Albatrossu nebyl turnaj D+D Real Czech Masters jedinou golfovou soutěží. V zóně Bav se golfem se v pátek konal třetí ročník finálového turnaje SNAG/ČGF 2019, který je určen pro děti ve věku 6-14 let. Jednodenního finále se zúčastnilo deset nejlepších týmů z kvalifikace, která se hrála v termínu od 11. do 26. května na plochách školních či golfových hřišť na pravidly zadaném devítijamkovém SNAG hřišti. Celostátní kvalifikaci hrálo 36 týmů.

Jen 116 úderů potřebovali k odehrání hřiště hráči z akademie Děti hrají golf a putovní pohár se tak letos vrací do Ropice. Stříbrnou příčku vybojovali mladí hráči z Golf Clubu Hluboká nad Vltavou (122 ran) a bronz patří školákům ze ZŠ 1. máje Hranice.

Vyhlášení se uskutečnilo v turnajové vesničce u stánku SNAG před hlavním vchodem do areálu a ceny předávali mimo jiné i nejlepší Čech letošního ročníku Jakub Bareš, loňský nejlepší český hráč Filip Mrůzek a také Petr Dědek jun. za promotéra celé čtyřdenní akce.

Po vyhlášení se všichni přesunuli na driving range, kde se konala klinika za účasti obou zmíněných hráčů. K nim se ještě přidal mladý bomber Filip Ráža, klinikou prováděl profesionál Daniel Suchan a tak trochu nečekaně dorazil i Jihoafričan JC Ritchie, čtrnáctý hráč průběžného pořadí Czech Masters, který odehrál dvě turnajová kola právě po boku Ráži.

Tito skvělí hráči ukázali dětem své golfové schopnosti v podobě různě tvarovaných ran, nechyběla ani krátká lekce Filipa Mrůzka, jak nejlépe zahrát vysoké draw driverem, tedy vysokou dlouhou ránu s trajektorií zprava doleva. Vyhlášení i kliniku následovalo focení s hráči a autogramiáda.

Také letošní ročník se velmi podařil. Děkujeme všem zúčastněných hráčům a hlavně školám a hřištím, které přivádí golf do škol a děti ke sportu. Těšíme se na příští rok a další skvělé výsledky.

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Sobota 17. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...
Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...

11.09.2019 | Závěr meteorologického léta nebyl tečkou za golfovými aktivitami. Návratem do školních lavic se znovu rozjela činnost golfových kroužků a opět se zvýšil počet aktivit golfových zařízení, která připravují nové akce včetně blížícího se Evropského týdne sportu.

Den Bav se golfem na Czech Masters
Den Bav se golfem na Czech Masters

14.08.2019 | Již ve čtvrtek vypukne největší golfový svátek v Česku a zóna Bav se golfem ani tentokrát nebude chybět. Kromě špičkového profesionálního golfu si všichni mohou golf vyzkoušet a každý den si zasoutěžit o nejrůznější ceny. Registrací do této platformy získate vstupenku na turnaj zdarma.

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...
Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...

01.07.2019 | Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...
První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...

25.08.2018 | Čtyři desítky dětí zavítaly v pátek 24. srpna do Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se uskutečnilo finále celostátní soutěže ve SNAGu. V turnaji hraném na devět jamek zvítězila Akademie Děti hrají golf z Ropice. Padla i dvě hole-in-one. ...

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Reklama
Banner