Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérkou turnaje LETAS

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérkou turnaje LETAS

Klára Kuchařová, Pátek 16. srpna 2019

Dva starty v řadě a dvě umístění v TOP 10 má na svědomí amatérka Tereza Melecká. Ve Francii se na děleném sedmém místě opět stala nejlepší amatérkou turnaje. Lucie Hinnerová skončila jen dvě rány za nejlepší desítkou na děleném třináctém místě. Cutem prošla také amatérka Agáta Vahalová.

Na turnaji Bossey Ladies Championship ze okruhu LET Access Series se nejlepší amatérkou turnaje opět stala česká reprezentantka. Tereza Melecká potvrdila skvělou formu dalším TOP 10 na této sérii a z Francie si odváží dělené sedmé místo s celkovým skóre v paru (73, 68, 72). Již potřetí v této sezóně byla Melecká nejlepší amatérkou v turnaji LETAS, dvakrát se jí totéž podařilo v loňské sezóně.

"Dnešní výsledky nebyly tak nízké, protože greeny jsou hodně členité a rychlé a dnešní návrty neumožnily tak moc skórovat," vysvětluje nejlepší Češka turnaje, proč bylo dnes k vidění méně výsledků pod par, než v předchozích dnech. "Jsem spokojená být zase v TOP 10 a nejlepší amatérkou turnaje. Určitě mě to nakoplo a už se moc těším na příští týden." Melecká se totiž v příštím týdnu představí na domácím spojeném turnaji LET/LETAS Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně.

Druhou nejlepší Češkou byla Lucie Hinnerová, kterou od TOP 10 dělily pouhé dvě rány. Ve třech kolech zahrála výsledky 72, 68 a 75 a s cekovým skóre dělí třináctou příčku. 

Cutem na turnaji prošla také amatérka Agáta Vahalová (79, 71, 77) a s celkovým skóre +14 se usadila na konečném děleném 53. místě.

Ve Francii startovaly další tři české hráčky, která však na cut nedosáhly: Kateřina Krásová +14 (78, 78), Eva Koželuhová +14 (75, 81) a amatérka Karolína Krásová +26 (81, 87).

Výsledky

Datum: Pátek 16. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Tereza Melecká zvítězila na univerzitním turnaji ...
Tereza Melecká zvítězila na univerzitním turnaji ...

30.10.2019 | Česká amatérská golfistka Tereza Melecká ovládla univerzitní turnaj Las Vegas Collegiate Showdown v Nevadě. Po třech kolech se dostala na výsledek -4 a zakončila již tak skvělou sezónou nejlépe, jak mohla. Na americké půdě dosáhla druhého vítězství.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Kateřina Vlašínová veze z Anglie dělené 46. místo
Kateřina Vlašínová veze z Anglie dělené 46. místo

14.09.2019 | Česká profesionálka Kateřina Vlašínová si připsala další cut na turnaji WPGA International Challenge ze sériie LETAS a s výsledkem +11 se umístila na děleném 46. místě. Amatérka Tereza Koželuhová se do finálového kola nedostala.

Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší ...
Na Karlštejně triumfovala Carly Booth, nejlepší ...

25.08.2019 | V boji do posledního puttu byla nejúspěšnější Skotka Carly Booth, která zvítězila na Tipsport Czech Ladies Open s výsledkem -9. Nejlepší Češkou a zároveň nejlepší amatérkou se stala dorostenka Patricie Macková se skóre -4.

Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open
Čtyři Češky ve finále Tipsport Czech Ladies Open

24.08.2019 | Na turnaji Tipsport Czech Ladies Open prošly cutem čtyři české hráčky. Nejlepší Češkou zůstává Patricie Macková, která se drží na děleném sedmém místě. Finále si zahrají také Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká s Janou Melichovou.

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých  ...
Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých  ...

13.08.2019 | V živé paměti jsou ještě výborné výsledky českých amatérek při turnaji LETAS na Konopišti. Řada z nich bude mít možnost je zopakovat na společném turnaji LET/LETAS, který se bude hrát příští týden na Karlštejně, kde se po boku profesionálek představí dvanáct českých amatérek.

Reklama
Banner