Česká golfová federace

Aktuality

Pohár klubů v Beřovicích odstartovali nejlépe Plzeňští

Pohár klubů v Beřovicích odstartovali nejlépe Plzeňští

Klára Kuchařová, Úterý 13. srpna 2019

Jednokolovou kvalifikaci na rány na začátek Poháru klubů zvládli nejlépe hráči Greensgate Golf Clubu, nejlepší individuální výsledek zapisoval Dan Hlaváček (65). Od středy na mistrovství ČR družstev do 16 let začnou boje o medaile, hrát se bude již výhradně na jamky.

V Beřovicích se dnes rozehrálo Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Pohár klubů a v jednokolové kvalifikaci na rány padaly skvělé výsledky. Na prvním místě se umístili dorostenky a dorostenci z Greensgate Golf Clubu, kterým se týmově zapisovaly dvě rány pod par (358).

O pouhou jedinou ránu za nimi skončili mladí reprezentanti Beskydského Golfového Klubu (359), na děleném třetím místě pak hráči Golf Clubu Hodkovičky Golf & Country Clubu Svobodné Hamry (oba 368). 

Svému týmu nejvíce pomohl Dan Hlaváček (Greensgate), který se dostal hluboko do červených čísel až na skóre -7 (65). Druhý nejlepší výsledek za 68 zapisovala dvojice z Ropice - Matěj Bača Denisa Vodičková (oba -4). V paru a lepším výsledku obešlo beřovickou osmnáctku celkem čtrnáct hráčů!

"Protože tu hrají i hráči s vyššími handicapy, byly dnešní pin pozice lehčí. Ti nejlepší hráči toho využili, a proto i padlo tolik skvělých výsledků," vysvětluje si dnešní výborné skóre hlavní rozhodčí šampionátu Vítězslav Štrouf"Hřiště je v těchto dnech zelenější hlavně díky nedávným dešťům. Greeny jsou sice více mokré, takže při počtu takřka 100 hráčů je to trochu problém v odpoledních flightech, ale na výsledcích se to nepodepsalo."

Ve středu začíná jamková část šampionátu, čtvrtfinále bývá klíčem k úspěchu. Čtyři nejúspěšnější týmy čeká v dalších dnech přímý boj o medaile.

Pavouk

Časový plán

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Úterý 13. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let ...
Letošními mistry ČR smíšených družstev do 16 let ...

16.08.2019 | Velkým překvapením je vítězný tým MČR smíšených družstev do 16 let - Poháru klubů. Hráči z G&CC Svobodné Hamry dnes zdolali své soupeře z GC Hodkovičky, na třetím místě se umístilo družstvo z GC Brno.

Čtvrtfinále Poháru klubů přineslo překvapující ...
Čtvrtfinále Poháru klubů přineslo překvapující ...

14.08.2019 | Dva nejlepší týmy úterní kvalifikace na rány jsou ze hry o medaile. Dnes čtyři nejúspěšnější družstva budou ve čtvrtek mezi sebou bojovat v Beřovicích o postup do finále a titul mistra ČR smíšených družstev mládeže do 16 let.

Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...
Rekapitulace finalistů MČR družstev do 14, 16 ...

29.07.2019 | Minulý týden byly završeny kvalifikace, které rozhodly o účastnících závěrečných bojů mistrovství ČR v kategoriích smíšených družstev do 14 a 16 let, družstev chlapců a dívek do 18 let. Finále se budou hrát v Beřovicích a v Čeladné.

Juniorka na Karlštejně jde do finále, Kousková ...
Juniorka na Karlštejně jde do finále, Kousková ...

19.07.2019 | Nejlepší výkon dne na MM ČR juniorů a dorostenců zapisovala Sára Kousková (67) a dostala se do čela kategorie juniorek. Také mezi dorostenci a dorostenkami jsou na prvním místě čeští golfisté (Petr Hrubý a Patricie Macková), mezi juniory jsou na medailových pozicích zatím výhradně zahraniční hráči.

Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...
Juniorské mládí na Karlštejně předvádí skvělé ...

18.07.2019 | Ve třech ze čtyř kategorií na Mezinárodním mistrovství ČR na Karlštejně jsou ve vedení či spoluvedení domácí hráči a hráčky. Nejnižší kolo dne předvedla juniorka Tereza Koželuhová (68), pod 70 ran se dostali rovněž dorostenci Václav Tichý a Petr Hrubý i juniorka Anika Bolčíková (všichni 69).

Karlštejn připraven, mezinárodní juniorský šampionát ...
Karlštejn připraven, mezinárodní juniorský šampionát ...

17.07.2019 | Z deseti různých zemí pochází 156 golfistů a golfistek, kteří se postaví ve čtvrtek ráno na start Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců. V Golf Resortu Karlštejn ale bylo živo už dnes během tréninkového kola, hřiště je na vrcholný mládežnický turnaj připraveno dokonale.

Národní mistrovství žáků a kadetů přineslo skvělé ...
Národní mistrovství žáků a kadetů přineslo skvělé ...

30.06.2019 | Ranní starty umožnily všem hráčům přijemnější počasí ve finálovém kole Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Lídři si vesměs pohodlně vedení pohlídali a radovali se ze zaslouženého vítězství. Drama v kategorii kadetů se rozhodlo až na poslední jamce.

MČR žáků a kadetů jde do finále
MČR žáků a kadetů jde do finále

29.06.2019 | Na Národním mistrovství žáků a kadetů půjde většina lídrů do finále s nadějným náskokem, nejnapínavější boje o titul se dají očekávat mezi kadety. Kvůli počasí soutěžní výbor rozhodl, že nedělní finálové kolo odstartuje z obou odpališť (1 a 10), poslední flighty vyrazí do bojů v 10:00.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters