Česká golfová federace

Aktuality

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých amatérek

Na Karlštejně bude startovat dvanáct českých amatérek

redakce, Úterý 13. srpna 2019

V živé paměti jsou ještě výborné výsledky českých amatérek při turnaji LETAS na Konopišti. Řada z nich bude mít možnost je zopakovat na společném turnaji LET/LETAS, který se bude hrát příští týden na Karlštejně, kde se po boku profesionálek představí dvanáct českých amatérek.

Turnaj Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát ve dnech 23. – 25. srpna a ve startovním poli 138 golfistek se tak po boku špičkových zahraničních i domácích profesionálek objeví tucet tuzemských mladých amatérek, které se budou snažit napodobit výsledky z Amundi Czech Ladies Challenge, kde cutem prošel rekordní počet osmnácti Češek.

„Využili jsme všech jedenáct pozvánek, které ČGF dostala od promotéra turnaje Luboše Koželuha. Některé přední hráčky - např. Hana Ryšková či Kristýna Frýdlová - musely hrací kartu odmítnout, neboť se musejí včas hlásit na své americké univerzitě. O startu Terezy Melecké, Jany Melichové, Sáry Kouskové, Terezy Koželuhové, Patricie Mackové či Gabriely Roberty Vítů nebylo pochyb, o nominaci dalších pěti hráček rozhodla jejich hra a umístění na Konopišti  - samozřejmě i s přihlédnutím k jejich účinkování v juniorce na Karlštejně či na nedávno skončeném MM ČR na rány v Karlových Varech,“ vysvětlil nominaci sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Které české amatérské hráčky tedy dostanou šanci na Karlštejně?

Druhá z Konopiště a také čerstvá juniorská mistryně Tereza Melecká, nejlepší česká hráčka na WAGRu a juniorská vicemistryně Sára Kousková (na Konopišti skončila na 11. místě), bronzová juniorka Tereza Koželuhová (6.), dorostenecká šampiónka Patricie Macková (6.), bronzová z MMČR Jana Melichová (17.), Tatiana Boháčová (25.), Anna Andrýsová (36.), Karolína Stará (42.), zkušenostmi z dřívějších turnajů LETAS oplývající Gabriela Roberta Vítů (52.), Natálie St. Germain (65.) a také reprezentantka z nedávného European Young Masters Tereza Chlostová (86.).

Výčet amatérek doplňuje na sponzorskou pozvánku startující Nela Halaburdová, čerstvá vicemistryně z MM Maďarska.

Vedle českých hráček se představí na Karlštejně rovněž tuzemští hostující rozhodčí – Adam Kratochvíl, Petr Vávrů a Luboš Klikar, v roli stálého rozhodčího série rovněž Michael Jon.

Hráčky přijaté do turnaje

Autor: redakce 
Datum: Úterý 13. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...
Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...

03.08.2019 | České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4)...

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...
Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...

16.08.2019 | Dva starty v řadě a dvě umístění v TOP 10 má na svědomí amatérka Tereza Melecká. Ve Francii se na děleném sedmém místě opět stala nejlepší amatérkou turnaje. Lucie Hinnerová skončila jen dvě rány za nejlepší desítkou na děleném třináctém místě. Cutem prošla také amatérka Agáta Vahalová.

Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště
Na Karlštejn dorazí i finská vítězka z Konopiště

05.08.2019 | Další skvělou přehlídku ženského golfu slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci. Pořadatelé dnes oznámili, že ve výčtu přihlášených nechybí Sanna Nuutinen, vítězka Amundi Czech Ladies Challenge z Konopiště.

Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...
Osmnáct Češek prošlo cutem na turnaji LETAS na ...

02.08.2019 | Před rokem prošly cutem dvě české hráčky, letos osmnáct - z toho 15 amatérek! Češky se na profesionálním turnaji Amundi Czech Ladies Open v Golf Resortu Konopiště předhánějí, kdo více prožene zahraniční soupeřky. V elitní desítce jsou čtyři tuzemské golfistky, mezi dvaceti devět.

Jak se předvedou Češky na dalším domácím turnaji ...
Jak se předvedou Češky na dalším domácím turnaji ...

31.07.2019 | Potřetí je Česká golfová federace promotérem turnaje ze série LET Access Series. Předchozí dva ročníky ukázaly sílu českého golfu chrlit šikovné golfistky a pomohly jim k zahraničním startům. Jak se ukáže 28 hráček na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge, který startuje ve čtvrtek na Konopišti?...

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Na start ženského mistrovství Evropy se postaví ...
Na start ženského mistrovství Evropy se postaví ...

23.07.2019 | Amatérkám ve středu začne vrchol evropské golfové sezóny. Na jihu Anglie se na evropském ženském mistrovství po boku elity postaví také čtyři české hráčky. Sára Kousková obhajuje osmé místo z loňského roku.

Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...
Ženy vybojovaly na ME historicky nejlepší deváté ...

13.07.2019 | Do české golfové historie se dnes zapsal ženský reprezentační tým na ME družstev v Itálii. Naše reprezentantky vybojovaly vítězstvím nad Francií deváté místo. Dívky do 18 let dnes podlehly Nizozemkám a umístily se na konečném šestém místě.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters