Česká golfová federace

Aktuality

Kterým Čechům budeme fandit na Czech Masters?

Kterým Čechům budeme fandit na Czech Masters?

Petr Halaburda, Pondělí 12. srpna 2019

Pravidelní účastníci evropských profesionálních sérií, vítěz nedávného WGM Czech Open, vicemistr z Německa, šampión Slovenska i domácí dorostenecký mistr. Výčet českých hráčů, kteří se představí tento týden na D+D REAL Czech Masters, je skutečný rozmanitý.

Třináct tuzemských golfistů dostane šanci bojovat o možnost minimálně projít cutem na turnaji, který se bude hrát od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna v Golf Resortu Albatross na Berounsku.

Od promotéra turnaje, který přilákal na turnaj opět velké hvězdy jako Lee Westwood, Ernie Els, Padraig Harrington, Thomas Björn a další, dostanou možnost předvést se českému publiku nejlepší čeští golfisté, jejichž zahraniční úspěchů stále přibývá.

Kdo jsou ti vyvolení, které bude určitě tak jako každý rok doprovázet početný zástup příznivců?

Předně zkušení profesionálové, kteří brázdí zahraniční turnaje dvou nejvyšších sérií již několik let: Členskou kartu na Challenge Tour vlastní Stanislav Matuš, který letos už opakovaně bojoval o umístění v TOP 10 a šestkrát na druhé nejvyšší evropské Tour prošel cutem. Filip Mrůzek hrál letos finálová kola čtyřikrát, na Albatrossu hrál i o víkendu v letech 2015 a 2016.

Na Challenge Tour hrál letos šestkrát i Jan Cafourek, kterému se ale lépe daří na třetiligové Pro Gofl Tour, kde vyhrál turnaj v Rakousku. Další titul přidal v prvním srpnovém týdnu na domácím turnaji WGM Czech Open v Berouně, kde absolvoval svoji profesionální premiéru Šimon Zach.

Hrát budou také Aleš Kořínek, Petr Gál, Daniel Suchan, Michal Pospíšil a Lukáš Tintěra.

Amatérské barvy budou hájit čtyři hráči, kteří prokazují v posledních týdnech stabilní formu: Jiří Zuska, podle žebříčku 160. hráč světa, o sobě dal výrazně vědět už na jarních univerzitních turnajích v USA, obsadil šesté místo na nedávném Mistrovství Evropy a na konci července skončil druhý na skvěle obsazeném MM Německa.

Dorosteneckým mistrem se stal letos osmnáctiletý Petr Hrubý, který letos vyhrál také vysoce ceněný americký šampionát juniorské série Faldo Series.

Dva tituly letos slavil rovněž sedmnáctiletý Filip Ráža, který se stal vítězem MM Slovenska a ovládl rovněž první z turnajů domácí nejvyšší amatérské série, velmi dobře si vedl rovněž minulý týden na MM České republiky.

Čtvrtým amatérem do party je zkušený reprezentant Jakub Bareš, opakovaný tuzemský král jamkových šampionátů.

Seznam startujících hráčů na D+D REAL Czech Masters 2019

 

 

 

Datum: Pondělí 12. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend
Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend

15.08.2019 | Tři Češi jsou reálně ve hře o postup do finálových kol turnaje D+D REAL Czech Masters ze série European Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Albatross. Nejlépe si vedli amatér Jakub Bareš a profesionál Aleš Kořínek (oba 70). Pod parem hřiště dokončil také Stanislav Matuš (71).

Hvězdy Czech Masters: Počasí nachystalo jiné hřiště ...
Hvězdy Czech Masters: Počasí nachystalo jiné hřiště ...

13.08.2019 | Před rokem bylo během Czech Masters hřiště Albatross vyprahlé, letos díky opakovanému dešti od počátku srpna výrazně změnilo svoji tvář. Shodli se na tom startující špičkoví hráči, které se dnes představili na tiskové konferenci v centru Prahy. ...

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

WGM Czech Open: Cafourek jde do finále se šesti ...
WGM Czech Open: Cafourek jde do finále se šesti ...

03.08.2019 | Jan Cafourek (-19) půjde do finálového kola WGM Czech Open s náskokem šesti úderů. Soutěž dnes byla na tři hodiny přerušena kvůli bouřce, ale přesto se stačilo bez problémů dohrát. V neděli v Beroun Golf Clubu začínají v 8:00, finálový flight startuje v 11:40.

WGM Czech Open začal jako před rokem: V čele je ...
WGM Czech Open začal jako před rokem: V čele je ...

01.08.2019 | Turnaj WGM Czech Open začal v Berouně jako před rokem: Do čela se dostal slovenský golfista Štefan Páleník, který zahrál 64 ran (-8). Stejně jako každý rok se hráči pustili pořádně zhurta, celkem 41 hráčů se dostalo po par hřiště, včetně řady českých amatérů - David Benák (65) dělí druhé místo.

WGM Czech Open pošesté: V Berouně bude titul obhajov ...
WGM Czech Open pošesté: V Berouně bude titul obhajov ...

30.07.2019 | Ve středu Pro-AM, poté čtyři soutěžní kola pro 144 hráčů. Šestý ročník WGM Czech Open, profesionálního mužského turnaje za účasti plejády předních amatérů, startuje v Berouně. Soutěž bude profesionální premiérou pro Šimona Zacha. Hraje se o 600 tisíc Kč, vítěz-profesionál si odveze 200 tisíc.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Reklama
Banner