Česká golfová federace

Aktuality

Kterým Čechům budeme fandit na Czech Masters?

Kterým Čechům budeme fandit na Czech Masters?

Petr Halaburda, Pondělí 12. srpna 2019

Pravidelní účastníci evropských profesionálních sérií, vítěz nedávného WGM Czech Open, vicemistr z Německa, šampión Slovenska i domácí dorostenecký mistr. Výčet českých hráčů, kteří se představí tento týden na D+D REAL Czech Masters, je skutečný rozmanitý.

Třináct tuzemských golfistů dostane šanci bojovat o možnost minimálně projít cutem na turnaji, který se bude hrát od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna v Golf Resortu Albatross na Berounsku.

Od promotéra turnaje, který přilákal na turnaj opět velké hvězdy jako Lee Westwood, Ernie Els, Padraig Harrington, Thomas Björn a další, dostanou možnost předvést se českému publiku nejlepší čeští golfisté, jejichž zahraniční úspěchů stále přibývá.

Kdo jsou ti vyvolení, které bude určitě tak jako každý rok doprovázet početný zástup příznivců?

Předně zkušení profesionálové, kteří brázdí zahraniční turnaje dvou nejvyšších sérií již několik let: Členskou kartu na Challenge Tour vlastní Stanislav Matuš, který letos už opakovaně bojoval o umístění v TOP 10 a šestkrát na druhé nejvyšší evropské Tour prošel cutem. Filip Mrůzek hrál letos finálová kola čtyřikrát, na Albatrossu hrál i o víkendu v letech 2015 a 2016.

Na Challenge Tour hrál letos šestkrát i Jan Cafourek, kterému se ale lépe daří na třetiligové Pro Gofl Tour, kde vyhrál turnaj v Rakousku. Další titul přidal v prvním srpnovém týdnu na domácím turnaji WGM Czech Open v Berouně, kde absolvoval svoji profesionální premiéru Šimon Zach.

Hrát budou také Aleš Kořínek, Petr Gál, Daniel Suchan, Michal Pospíšil a Lukáš Tintěra.

Amatérské barvy budou hájit čtyři hráči, kteří prokazují v posledních týdnech stabilní formu: Jiří Zuska, podle žebříčku 160. hráč světa, o sobě dal výrazně vědět už na jarních univerzitních turnajích v USA, obsadil šesté místo na nedávném Mistrovství Evropy a na konci července skončil druhý na skvěle obsazeném MM Německa.

Dorosteneckým mistrem se stal letos osmnáctiletý Petr Hrubý, který letos vyhrál také vysoce ceněný americký šampionát juniorské série Faldo Series.

Dva tituly letos slavil rovněž sedmnáctiletý Filip Ráža, který se stal vítězem MM Slovenska a ovládl rovněž první z turnajů domácí nejvyšší amatérské série, velmi dobře si vedl rovněž minulý týden na MM České republiky.

Čtvrtým amatérem do party je zkušený reprezentant Jakub Bareš, opakovaný tuzemský král jamkových šampionátů.

Seznam startujících hráčů na D+D REAL Czech Masters 2019

 

 

 

Datum: Pondělí 12. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend
Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend

15.08.2019 | Tři Češi jsou reálně ve hře o postup do finálových kol turnaje D+D REAL Czech Masters ze série European Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Albatross. Nejlépe si vedli amatér Jakub Bareš a profesionál Aleš Kořínek (oba 70). Pod parem hřiště dokončil také Stanislav Matuš (71).

Hvězdy Czech Masters: Počasí nachystalo jiné hřiště ...
Hvězdy Czech Masters: Počasí nachystalo jiné hřiště ...

13.08.2019 | Před rokem bylo během Czech Masters hřiště Albatross vyprahlé, letos díky opakovanému dešti od počátku srpna výrazně změnilo svoji tvář. Shodli se na tom startující špičkoví hráči, které se dnes představili na tiskové konferenci v centru Prahy. ...

WGM Czech Open: Cafourek jde do finále se šesti ...
WGM Czech Open: Cafourek jde do finále se šesti ...

03.08.2019 | Jan Cafourek (-19) půjde do finálového kola WGM Czech Open s náskokem šesti úderů. Soutěž dnes byla na tři hodiny přerušena kvůli bouřce, ale přesto se stačilo bez problémů dohrát. V neděli v Beroun Golf Clubu začínají v 8:00, finálový flight startuje v 11:40.

WGM Czech Open začal jako před rokem: V čele je ...
WGM Czech Open začal jako před rokem: V čele je ...

01.08.2019 | Turnaj WGM Czech Open začal v Berouně jako před rokem: Do čela se dostal slovenský golfista Štefan Páleník, který zahrál 64 ran (-8). Stejně jako každý rok se hráči pustili pořádně zhurta, celkem 41 hráčů se dostalo po par hřiště, včetně řady českých amatérů - David Benák (65) dělí druhé místo.

WGM Czech Open pošesté: V Berouně bude titul obhajov ...
WGM Czech Open pošesté: V Berouně bude titul obhajov ...

30.07.2019 | Ve středu Pro-AM, poté čtyři soutěžní kola pro 144 hráčů. Šestý ročník WGM Czech Open, profesionálního mužského turnaje za účasti plejády předních amatérů, startuje v Berouně. Soutěž bude profesionální premiérou pro Šimona Zacha. Hraje se o 600 tisíc Kč, vítěz-profesionál si odveze 200 tisíc.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...
Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...

04.07.2019 | Stanislav Matuš odstartoval nejlépe turnaj D+D Real Slovakia Challenge na hřišti Legend v Penati nedaleko slovenské Senice. S výsledkem 69 (-3) je po prvním kole na děleném 25. místě. O dvě rány hůře hrál Filip Mrůzek (71), nejlepší český amatér Gordan Brixi zapisoval 74 ran.

Prague Golf Challenge, 2.
Prague Golf Challenge, 2.

10.05.2019 | Pouze Stanislav Matuš prošel jako jediný z českých hráčů do finálových víkendových kol Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi. Další Češi neprožili ve větrném počasí radostný den a končí.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters