Česká golfová federace

Aktuality

Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska

Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska

Klára Kuchařová, Neděle 4. srpna 2019

Čtyřdenní mezinárodní mistrovství Rakouska zná po přerušení třetího kola své vítěze. Z Češek si nejlépe vedla Michaela Fabiánková, která vybojovala umístění v TOP 10. Mezi muži byl nejúspěšnější Vojtěch Kostelka na děleném 24. místě.

Letošní Mezinárodní mistrovství Rakouska dospělo do finále. Ve třetím kole, po kterém následoval cut, došlo nejdříve ke dvěma přerušením kvůli bleskům v okolí hřiště GC Schloss Schönborn s parem 73, poté následovalo přerušení kvůli tmě a třetí kolo se dohrálo dnes ráno.

Z šesti startujících Čechů do dnešního posledního kola cutem prošlo hned pět hráčů a hráček. Nejlépe se mezi ženami umístila Michaela Fabiánková - se skóre +24 (79+80+79+78) brala dělené šesté místo a zajistila tak jediné české umístění v TOP 10. Druhou nejlepší Češkou v turnaji byla Tereza Vidurová s výsledkem +28 (76+82+80+82), která po prvním kole ještě dělila třetí místo, nakonec se umístila na dělené čtrnácté příčce. Na děleném 18. místě skončila Klára Kuchařová s výsledkem +34 (81+84+77+84).

V silnější mužské konkurenci si dobře vedl Vojtěch Kostelka, který si po výsledku +7 (71+72+78+78) veze dělené 24. místo. O dvě rány více měl Jakub Bareš (74+75+77+75) a umístil se na dělené 30. příčce. Cutem o dvě rány neprošel Ondřej Lisý po třídenním skóre +19 (84+77+77).

Ženám kralovala mladá Ruska Natalija Guseva, která stylem start-cíl a celkovými pěti ranami pod par nedala soupeřkám šanci. V mužské kategorii se z vítězství radoval Fin Eemil Alajärvi s šestnácti ranami pod par, které si zajistil především famózním druhým kolem za 63 (-10).

Výsledky: Muži, Ženy

 

Datum: Neděle 4. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Češky vezou čtyři medaile z juniorského mistrovství ...
Češky vezou čtyři medaile z juniorského mistrovství ...

16.08.2019 | Gabriela Roberta Vítů vyhrála juniorské mistrovství Slovenska ve své kategorii do 18 let a také v absolutním pořadí ženských kategorií. Na třetím místě ve stejné kategorii skončila Karolína Stará. Mezi kadetkami byla druhá Veronika Kedroňová a mezi juniorkami třetí Anežka Podhorná.

Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...
Tereza Melecká je letos již potřetí nejlepší amatérk ...

16.08.2019 | Dva starty v řadě a dvě umístění v TOP 10 má na svědomí amatérka Tereza Melecká. Ve Francii se na děleném sedmém místě opět stala nejlepší amatérkou turnaje. Lucie Hinnerová skončila jen dvě rány za nejlepší desítkou na děleném třináctém místě. Cutem prošla také amatérka Agáta Vahalová.

Jiří Zuska veze 2. místo z MM Německa
Jiří Zuska veze 2. místo z MM Německa

28.07.2019 | K výborným mezinárodním výsledkům v tomto týdnu se přidali i čeští hráči, kteří se vydali startovat na prestižní German International Amateur Championship. Skvěle si vedl především Jiří Zuska, který vybojoval dělené druhé místo.

Melichová se v TOP 10 neudržela, z ME žen veze 17.
Melichová se v TOP 10 neudržela, z ME žen veze 17.

27.07.2019 | Poslední kolo na ME žen v Anglii nevyšlo Janě Melichové podle představ a po 75 ranách skončila na děleném 17. místě. Sára Kousková dnes zahrála v paru a dělí konečné 37. místo.

European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...
European Young Masters: Třetí kolo se kvůli bouřce ...

27.07.2019 | Třetí kolo na mládežnickém mistrovství Evropy do 16 let (European Young Masters) nebylo dohráno a jeho výsledky anulovány. Výsledky po druhém kole jsou tak konečné. Češi obsadili v týmové soutěži sedmé místo, Filip Jakubčík i Dan Hlaváček skončili v elitní desítce.

Dvě Češky ve finálovém kole ME, Melichová útočí ...
Dvě Češky ve finálovém kole ME, Melichová útočí ...

26.07.2019 | Česká republika má dvě zastoupení ve finálovém kole ME žen v Anglii. V TOP 10 stále je Jana Melichová, o dvě rány cutem prošla Sára Kousková. Patricie Macková a Marie Luňáčková se s turnajem loučí. ...

Ondřej Lieser a Jan Cafourek skončili v TOP 20 ...
Ondřej Lieser a Jan Cafourek skončili v TOP 20 ...

26.07.2019 | Tři Češi prošli na turnaji ze série Pro Golf Tour v Rakousku cutem. Méně se dnes dařilo Janu Cafourkovi, který měl vysoké šance na TOP 10, naopak skvěle hrál Ondřej Lieser - oba skončili na děleném 16. místě. Michal Pospíšil se umístil na dělené 23. pozici.

ME žen, den druhý: Jana Melichová se drží v TOP ...
ME žen, den druhý: Jana Melichová se drží v TOP ...

25.07.2019 | Ve druhém hracím kole ME žen se v TOP 10 drží Jana Melichová, nejlepší české kolo zahrála Sára Kousková (70) a poskočila do první čtyřicítky. Pod hranicí cutu, který bude vyhlášen po třetím dni, jsou zatím Marie Luňáčková a Patricie Macková.

Reklama
Banner
X D+D Real Czech Masters D+D Real Czech Masters