Česká golfová federace

Aktuality

Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska

Šest Čechů dnes dobojovalo na MM Rakouska

Klára Kuchařová, Neděle 4. srpna 2019

Čtyřdenní mezinárodní mistrovství Rakouska zná po přerušení třetího kola své vítěze. Z Češek si nejlépe vedla Michaela Fabiánková, která vybojovala umístění v TOP 10. Mezi muži byl nejúspěšnější Vojtěch Kostelka na děleném 24. místě.

Letošní Mezinárodní mistrovství Rakouska dospělo do finále. Ve třetím kole, po kterém následoval cut, došlo nejdříve ke dvěma přerušením kvůli bleskům v okolí hřiště GC Schloss Schönborn s parem 73, poté následovalo přerušení kvůli tmě a třetí kolo se dohrálo dnes ráno.

Z šesti startujících Čechů do dnešního posledního kola cutem prošlo hned pět hráčů a hráček. Nejlépe se mezi ženami umístila Michaela Fabiánková - se skóre +24 (79+80+79+78) brala dělené šesté místo a zajistila tak jediné české umístění v TOP 10. Druhou nejlepší Češkou v turnaji byla Tereza Vidurová s výsledkem +28 (76+82+80+82), která po prvním kole ještě dělila třetí místo, nakonec se umístila na dělené čtrnácté příčce. Na děleném 18. místě skončila Klára Kuchařová s výsledkem +34 (81+84+77+84).

V silnější mužské konkurenci si dobře vedl Vojtěch Kostelka, který si po výsledku +7 (71+72+78+78) veze dělené 24. místo. O dvě rány více měl Jakub Bareš (74+75+77+75) a umístil se na dělené 30. příčce. Cutem o dvě rány neprošel Ondřej Lisý po třídenním skóre +19 (84+77+77).

Ženám kralovala mladá Ruska Natalija Guseva, která stylem start-cíl a celkovými pěti ranami pod par nedala soupeřkám šanci. V mužské kategorii se z vítězství radoval Fin Eemil Alajärvi s šestnácti ranami pod par, které si zajistil především famózním druhým kolem za 63 (-10).

Výsledky: Muži, Ženy

 

Datum: Neděle 4. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Karolína Vlčková plánuje změny v programu, cílem ...
Karolína Vlčková plánuje změny v programu, cílem ...

04.12.2019 | Druhou kompletní profesionální sezónu má za sebou Karolína Vlčková. Druhý rok na americké sérii Symetra Tour byl pro pětadvacetiletou českou profesionálku pořádně složitý, protože ji provázely zdravotní problémy, které se významně projevily na výsledcích.

Spilková se po Vánocích začne chystat na novou ...
Spilková se po Vánocích začne chystat na novou ...

02.12.2019 | Po nejlepším výsledku sezóny, který zaznamenala o víkendu ve Španělsku, se česká golfistka Klára Spilková těší na pár týdnů volna. Už po Vánocích se znovu přesune na Floridu a začne s přípravou na novou sezónu LPGA Tour.

Spilková dotáhla vydařený víkend, v Marbelle uzavřel ...
Spilková dotáhla vydařený víkend, v Marbelle uzavřel ...

01.12.2019 | I v druhém víkendovém kole svého závěrečného letošního turnaje předvedla Klára Spilková výbornou hru a po výsledku 69 se posunula do druhé desítky konečných výsledků Andalucia Costa del Sol Open de Espana ze série Ladies European Tour.

Klára Spilková po výtečném kole stoupá ve výsledcích
Klára Spilková po výtečném kole stoupá ve výsledcích

30.11.2019 | Výsledek 69 zapisovala ve třetím kole česká golfistka Klára Spilková na posledním letošním turnaji série LET na starém kontinentu a v průběžném pořadí vystoupala na dělené 29. místo. Před nedělním finišem ztrácí na TOP 20 dvě rány. ...

Klára Spilková prošla na LET ve Španělsku cutem
Klára Spilková prošla na LET ve Španělsku cutem

29.11.2019 | Bez větších komplikací zvládla Klára Spilková postup do finálového víkendu turnaje Ladies European Tour ve Španělsku. Po výsledku 73 (+1) figuruje v polovině soutěže na děleném 45. místě.

Klára Spilková bude ve Španělsku bojovat o cut
Klára Spilková bude ve Španělsku bojovat o cut

28.11.2019 | Třikrát bogey, jednou birdie – tak vypadalo úvodní kolo české profesionálky Kláry Spilkové na turnaji série Ladies European Tour ve Španělsku. S výsledkem +2 (74) se usadila na průběžné dělené 54. pozici a v druhém kole jí čeká boj o postup do finálového víkendu.

Klára Spilková sezónu zakončí ve Španělsku
Klára Spilková sezónu zakončí ve Španělsku

25.11.2019 | Klára Spilková sezónu ještě neukončila. Česká profesionálka, která má i pro příští rok status hráčky LPGA, se v závěru roku rozhodla startovat na španělském turnaji z evropské série Ladies European Tour.

Q-School zakončil Matuš pohodovým kolem
Q-School zakončil Matuš pohodovým kolem

20.11.2019 | Pohodovým kolem (67) zakončil Stanislav Matuš turnaj Final Stage Q-School European Tour ve španělské Tarragoně. Přes velmi vydařený den se ve výsledkové listině sice už směrem vzhůru příliš neposunul, přesto bude odjíždět spokojen.

Reklama
Banner